Yamaha XT 1200 Z Super Tenere

ma nije mi iscurilo pola, pise 0,1dcl...iscurilo mi je 5%
mrvicu ispod 1,9dcl je isteklo iz kardana kad sam dosao doma i otvorio cep...

dali je moguce da su ove vrucine, u kombinaciji sa 300-400km autoceste 160-180kmh samo sa jednim stajanjem za tocenje goriva i odmah gas dalje, ubile taj semering? :unsure:
Ovo mi je prvi motor s kardanom pa ostavljam otvorenu mogucnost da sam ga ja sjebo iz neznanja, s10 se ne kvari sama od sebe :ROFLMAO:
 
Jucer na povratku s puta primjetim masnu felgu (pokapana s nekakvim uljem). Pogledam malo bolje i primjetim da je to ulje iz kardana.
Vanjski semering (tamo gdje sjedne kotac) lagano slini. Kad sam dosao doma isputio sam ulje i falilo je svega 0,1dcl tak da mislim da po tom pitanju nebi trebalo biti problema.
Danas zovem sve yamaha servise i nitko nema semering na lageru, 7-10 dana da ga nabave.
Ja sam ga narucio svakako, ali me zanima dal mozda netko od vas ima rezervni semering od kojeg bi se odvojio na 10-ak dana? uz naknadu naravno :D
Kataloski broj: 93102-70004
Ne znam koliko je pametno voziti dok to slini, a vrijeme je savrseno za voznju...
Motor ima 59k km, 2013god.
imam oba semeringa za kardan original za xt1200, mogu SAMO POSUDITI.
što sam ja napravio kada mi je malo slinilo?
uzeo dosta tanak špijun i kružio oko osovine, od tada do danas sve suho.
s10 prešla preko 200K km. kontakt098200424!
 
Last edited:
  • Love
Reactions: nigda_vz
Triba mi ovaj plasticni cep,prikazan na slici...nekome je ocito triba moj.
U yamahe ga nema kupit...samo uz opciju cili retrovizor.
Di bi ga moga kupit?
 

Attachments

  • 10.PNG
    10.PNG
    227.2 KB · Views: 0
Triba mi ovaj plasticni cep,prikazan na slici...nekome je ocito triba moj.
U yamahe ga nema kupit...samo uz opciju cili retrovizor.
Di bi ga moga kupit?
Ajde di su auto djelovi, ponesi s drugog retrovizora, vidi i di su pizdarije za namještaj, Umac ili Tehnospoj u Kopilici.
 
Ajde di su auto djelovi, ponesi s drugog retrovizora, vidi i di su pizdarije za namještaj, Umac ili Tehnospoj u Kopilici.
bia sam...ali su pinku veci...ko ce to nac knap.
a brusit plastiku ili skracivat,ne dolazi u obzir.
sve se pari da cu sacekat na rivi kojeg stranca sa xtz1200 i skinit mu :mrgreen:
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Zog
Nisi prvi kojem je taj semering proslinio, jedna od rijetkih boljki tog motora.
Za tako malu količinu ulja nemoj se sekirati, nije joj ništa.
Meni je znalo proslinit nakon duge voznje na makadamu. U Yamahi su rekli nista strasno, skoro pa normalno (y) obrises i pici dalje. Na asvaltu i nakon 10000km ne bi bilo ni kapi nakon toga
 
Triba mi ovaj plasticni cep,prikazan na slici...nekome je ocito triba moj.
U yamahe ga nema kupit...samo uz opciju cili retrovizor.
Di bi ga moga kupit?

nema za nju, al ima za tracer 9, isti su retr., čep paše
možda ti je otpao, meni je na plavoj otpao jedan, na bijeloj još nije :mrgreen:

part number 23P-26133-00
 
A zamisli da smo kupili "Kralja".

Imali bi ispravan gas i štop svjetlo?



:ROFLMAO:
 
Meni je znalo proslinit nakon duge voznje na makadamu. U Yamahi su rekli nista strasno, skoro pa normalno (y) obrises i pici dalje. Na asvaltu i nakon 10000km ne bi bilo ni kapi nakon toga
Samo si obrisao masnocu i nista drugo dirao? Prestalo je curit samo od sebe?
Moja je u zadnje vrijeme dosta vozena po makadamu.
Obrisao sam cim sam primjetil, ali slini i dalje...motor vec 2 dana stoji i kuciste kardana je ponovo masno od ispod, a ocistil sam ga kad sam trazil uzrok.
Pokupil jucer semering kod kolege @shokac, danas cu ga montirati. I nadam se za vikend u voznju :D
 
Lezaj ne diram sad. Zamjenit cu semering iz vana, bez otvaranja kardana, i nadati se da vise ne bude slinil.
Ako sve bude uredu, preko zime cu napraviti komplet servis i promjeniti sve potrosno u kardanu.
Mislim da nebi trebalo biti nikakvih problema s lezajevima jer se kardan ponasa identicno kao i prije nego je propisal. Iz njega je izaslo zanemarivo malo ulja i ne vjerujem da se moglo nesto desiti s lezajevima. Nema nikakvih cudnih zvukova, trzanja ni niceg...

Neda mi se cekat 2tjedna djelove i gledat motor u garazi, tome sluzi zima :D
 
Samo si obrisao masnocu i nista drugo dirao? Prestalo je curit samo od sebe?
Moja je u zadnje vrijeme dosta vozena po makadamu.
Obrisao sam cim sam primjetil, ali slini i dalje...motor vec 2 dana stoji i kuciste kardana je ponovo masno od ispod, a ocistil sam ga kad sam trazil uzrok.
Pokupil jucer semering kod kolege @shokac, danas cu ga montirati. I nadam se za vikend u voznju :D
Tako je. Rekli su mi da se ulje zagrije od previse treskanja i izlazi kroz neki odusak ili pusti na cep. Nakon brisanja/pranja sve je bilo OK (y)
 
Je, Vespa je konstrukcijski skuter.
To sto ima manualnu getribu ju ne svrstava u motore.
 
  • Like
Reactions: Grom90