Trnci u desnoj ruci

Jel možeš doznati? Ak kažeš da je zadovoljan
 
  • Like
Reactions: Luke
Prečvrsto se drži governal a naj češće se dešava početkom sezone kada je većina još u laganom grču htjeli to priznati ili ne. Da sjediš na fotelji i čvrsto držiš naslon sat vremena mora ti i zubalo utrnuti.
 
Meni nakon par sati utrnu jaja, pogotovo desno. Jel to neki problem
 
Svakakvih fetisa bome ljudi imaju.. al ajd, mozda privucete na forum i koju zensku iz one grupe baba na 2 kotaca od frendice od 3alfa3 xD
 
  • Haha
Reactions: 3alfa3
Danas nakon 3 tjedna opet sjeo na motor i otišao na posao. Nakon 10ak minuta trnci u desnoj šaci, a baš sam danas pratio koliko čvrsto držim volan. Ne držim ga čvrsto, gas ipak moraš nekom silom da ga doziraš kolko treba, ali lijeva ruka je više-manje naslonjena na volan.
Znači u mom slučaju je ipak samo "trening".
:)
 
Prije par dana sam odradio trening na MTBu i pratio ruke. Uglavnom, na ravnom i spuštanju sam ko ptičica, čim krene jači uspon držim se ko majmun za granu, nesvjesno težinu prebacujem na ruke a zapešća pod 90 stupnjeva. I onda se čudim da mi trne ruka. Zanimljivo, samo desna. :mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: Luke and 3alfa3
Zimi mi je uvijek hladnije prstima desne ruke nego lijeve - htio, ne htio, moraš određenom jačinom držat ručicu da bi mogao modulirati gas, a samim time i smanjiti cirkulaciju u prstima.

Iznenađuje me koliko se malo razgovara o podešavanju volana, poluga kvačila/kočnice/mjenjača itd. - ili je svima sve kristalno jasno, ili nitko uopće ne zna ili ne razmišlja o tome da bi trebao obratiti pozornost na ergonomiju :mrgreen:


Kad već razgovaramo, kad ste zadnji put skinuli i očistili ispod ručice gasa? :mrgreen:

edited_Screenshot_20220810-105942_Piktures.jpg
 
  • Like
Reactions: Luke
Zimi mi je uvijek hladnije prstima desne ruke nego lijeve - htio, ne htio, moraš određenom jačinom držat ručicu da bi mogao modulirati gas, a samim time i smanjiti cirkulaciju u prstima.

Iznenađuje me koliko se malo razgovara o podešavanju volana, poluga kvačila/kočnice/mjenjača itd. - ili je svima sve kristalno jasno, ili nitko uopće ne zna ili ne razmišlja o tome da bi trebao obratiti pozornost na ergonomiju :mrgreen:


Kad već razgovaramo, kad ste zadnji put skinuli i očistili ispod ručice gasa? :mrgreen:

View attachment 750341
Tako ti i triba kad Opelov volan stavljaš na motor.
 
  • Haha
Reactions: bricksrheavy
Iznenađuje me koliko se malo razgovara o podešavanju volana, poluga kvačila/kočnice/mjenjača itd. - ili je svima sve kristalno jasno, ili nitko uopće ne zna ili ne razmišlja o tome da bi trebao obratiti pozornost na ergonomiju :mrgreen:
To se prvo radi na svakom motoru, meni vecina odgovara osim poluge mjenjaca dok za bas posebno namjestanje treba aftermarket dijelova. :mrgreen:
 
Kad već razgovaramo, kad ste zadnji put skinuli i očistili ispod ručice gasa? :mrgreen:

View attachment 750341

Na ovom motoru nisam ni jednom u skoro 50.000km (2.5 godine, ali nikad voda tamo ni nije dosla, kao ni na proslim motorima :D ), glatko se vrti rucica gasa i dalje. Na proslom jesam jednom u sezoni, znalo bit prasine malo i osjetilo se da moze bolje (ne u voznji, nego u garazi), obrisao, stavio malo silikon spreja na krpicu i prebrisao taj dio i vratio rucicu na volan - vrtila se rucica ko vrtuljak :mrgreen: