Novi stacionarni radari

Ukazanje Marčanske kamere 🥺🥺
Screenshot_20220806_164820.jpg
 
Od Rijeke do Karlobaga nema niti jedna tablu.
I to ne kuzim negdje da negdje ne
Po našim zakonima table nisu potrebne. Stavili su ih na česte rute turista jer u nekim zemljama EU kazne ne prolaze bez table. Koliko sam vidio, istočno od ZG nijedna nema tablu.
 
  • Like
Reactions: pikacu79
Autoput RI-ZG kamera ispred tunela Sv. Marko prije Karlovca snima u leđa.
A ZG-RI iza istoga tunale snima u prsa.
Slika je snimljena u pravcu ZG-a.
Označena tablom, ograničenje 100km/h.
E822A5EB-E43E-4D87-8B84-D2455444B177.jpeg
 
  • Like
Reactions: Dene
Kamere su na nosačima od elektronske table. Vidljivo na prethodnoj slici.
Obe snimaju prema ZG. Ma ionako će biti pitanja. Hehe
D9825035-4743-4F02-A1BA-C3812CD0C818.jpeg
 
  • Like
Reactions: Dene
Jučer montiran nosač na ovom stupu na čvoru Kosnica, u smjeru istoka.
Dakle kada dolazite obilaznicom iz smjera Buzina prema Gorici tj na odvajanju za goricu desno
 
  • Sad
Reactions: Nero
Autoput RI-ZG kamera ispred tunela Sv. Marko prije Karlovca snima u leđa.
A ZG-RI iza istoga tunale snima u prsa.
Slika je snimljena u pravcu ZG-a.
Označena tablom, ograničenje 100km/h.
View attachment 750314
mislim da je to HAK kamera jer bas tu imas snimku stanja na cestama a mislim da kamera za brzinu nema na autoputu..bar za sad
 
mislim da je to HAK kamera jer bas tu imas snimku stanja na cestama a mislim da kamera za brzinu nema na autoputu..bar za sad
Ima ima i prije nje stoji tabla s upozorenjem kontrola brzine.
Osvanula prije par dana.
 
  • Like
Reactions: Dene
Da, tamo je kamera od prvog dana ali sam i ja mislio da nije za brzinu jer bi odavno dobili cestitke.😄
 
Tamo su cak i Multanovu cesto znali stavljati, to je u biti bilo jedino zajebano mjesto na autoputu. Ostalo su odradivali presretaci.
 
I ja sam gledao da nema onih dodatnih metalnih vezica iznad / ispod kamere; da li je samo decoy, ili jos nije spojena, pojma nemam, ali kuciste je tu...

Još je ogranicenje od strane Vrbovca postavljeno malo poslije benziske, sto je po guglu cca 100m od kamere. Jedino sa druge strane ograničenje počinje prije nadvoznjaka, taman kod mosta Glogovnice. Ako uzmemo ovih 100m uopce nebi smjela mjeriti sa te strane ogranicenje 60, jer sam negdje procitao

Prekršaji vezani uz brzinu kretanja vozila neće se utvrđivati u zoni od 100 metara od postavljenog prometnog znaka za obilježavanja naseljenih mjesta ili od prometnog znaka izričitih naredbi ograničenja brzine