Beverly 300 ie novi model , moje iskustvo..

Ja bi osobno uvijek radije beva ili vespu nego x-maxa ili t-maxa, pogotovo ako gledamo neku “skuter prakticnost” (pretinci, ali i uska silueta), minimalno održavanje i td…
Realno x-max i t-max su autobusi…


X/T Max su maksi skuteri, a ovo dvoje obični.
Maksi skuteri pružaju bolju zaštitu.
 
Meni XMax nije legao kao niti jedna Yamaha. Najviše sam vozio TMaxa koji je naravno vrh ali velim, meni ne paše..

Ista stvar mi je s tim X-Maxom, premekan, preslabe kočnice, jeftine plastike.

Imam dosta dobru ponudu za njega, pa gledam zamjenu... S Beverlyom 350 sam imao odlična iskustva, mislim da ovaj može biti samo bolji.

Jedino ta Vespa remeti planove, majku joj prekrasnu.
 
Xmax je radno govedo. Pod sic stane 20 boca pive. Jednom godišnje servis, gume po potrebi i to je to.
 
  • Like
Reactions: Nexie
Agregat je skroz novi, nisam čuo za veće probleme.
I moj 350 je tako precijenjen u oglasu pa ako se proda idem na 400. Nije mi neka žurba jer mi je i ovaj odličan a što je najbolje, za nekih 300eur manje sam imao dva ozbiljna kupca ali nisam prodao jer se nije znalo kada dolaze novi.
Frend je imao i 350 i novi 400, uglavnom 400 je prodan i zadrzao si je 350. 😃
 
Frend je imao i 350 i novi 400, uglavnom 400 je prodan i zadrzao si je 350. 😃
Na fotkama na mom oglasu na Njuski su 350 i 400, jbg nisam imao druge slike, i kad ih ovako gledam opet dodem do onog sto sam napisao, da mi se ne žuri. Zapravo je jedini razlog prodaje taj što je 350 sad već napunio 7 godina premda nemam bas nikakve zamjerke.
 
Ista stvar mi je s tim X-Maxom, premekan, preslabe kočnice, jeftine plastike.

Imam dosta dobru ponudu za njega, pa gledam zamjenu... S Beverlyom 350 sam imao odlična iskustva, mislim da ovaj može biti samo bolji.

Jedino ta Vespa remeti planove, majku joj prekrasnu.
... beverly i vespa su ti jos gori od x-maxa u tim stvarima... ja imam vespu hpe i to je sve kvaliteta vindija... vespi je npr. ovjes kriminalan, ali to se sve da rijesiti, samo ovisi do koje cifre zelis ici... da je najlipsa, to je, i uvik je mos dobro prodat...
... i razbije beva 350 sa starta ko beba zvecku... provjereno, vise puta... onda stanu pa te pitaju jel to ima variomat... ne, nego ima kolo ka karet, a ti na bevu imas kolo od bicikle.... :mrgreen:
 
... beverly i vespa su ti jos gori od x-maxa u tim stvarima... ja imam vespu hpe i to je sve kvaliteta vindija... vespi je npr. ovjes kriminalan, ali to se sve da rijesiti, samo ovisi do koje cifre zelis ici... da je najlipsa, to je, i uvik je mos dobro prodat...
... i razbije beva 350 sa starta ko beba zvecku... provjereno, vise puta... onda stanu pa te pitaju jel to ima variomat... ne, nego ima kolo ka karet, a ti na bevu imas kolo od bicikle.... :mrgreen:

350ka mi se osjetno bolje vozila od X-Maxa i imala jače kočnice.

Vespa je Vespa, onaj kostur i izgled ništa ne može zamjeniti.
 
Boxer st jesi zadovoljan agregatom iz vespe..to je isti ka u mene u novom bevi..meni je rezervat 12 l...koliko ti moš s vespom punom proći km??
 
Boxer st jesi zadovoljan agregatom iz vespe..to je isti ka u mene u novom bevi..meni je rezervat 12 l...koliko ti moš s vespom punom proći km?
... ja sam s tom vespom hpe presa skoro 20000km i meni je za vespu pogoden agregat... vespa je lagana, malo kolo, leti s tim motorom, pegla sve druge 300-tice i 350-ice sa starta... u nas je malo trziste pa ne mozes ni znat koji su sve problemi s tim motorom koji je i relativno nov, ali recimo u njemackoj gdje je vespa najpopularniji skuter vidis da ih ipak ima i problematicnih, cesto ih se zna vidjeti na slepi na autobahnu, i uvijek je zanimljivo citati ono sto tu tom trenutku vlasnici misle o svojoj novoj vespi... :mrgreen: ... rezervar je mislim 8.5L... prodem s njom cca 130 km do rezerve, al moze se proc i vise ako vozis normalno... :mrgreen:

Kocnice i ovjes su bolji na bmwu.

... bolje su na mojoj vespi... :mrgreen:
 

Attachments

  • IMG_1783.PNG
    IMG_1783.PNG
    4.1 MB · Views: 0
85t km original diskovi, provjereni u stotu mikrometrom jos debelo iznad min debljine po manualu.Stvar je gdje je vozen skuter i ko ga vozi, i kakve plocice ugraduje gore
 
  • Like
Reactions: exfreerider
85t km original diskovi, provjereni u stotu mikrometrom jos debelo iznad min debljine po manualu.Stvar je gdje je vozen skuter i ko ga vozi, i kakve plocice ugraduje gore
Dobro kazes, disk nije nesto sto bi trebalo tako brzo da ode osim ako plocice nisu mjenjane na vrijeme ili mozda stavljene neke upitnog kvaliteta..Onda sto i nacin voznje itd..
 
Da starije 300 i njihove radilice, pitanje jesu i na ovom novom išta poboljšali, a još su ga digli.
S obzirom na trenutne cifre 350ki u oglasu (ono 2013 za 4000+ eura,a realno ne vredi više od 3000), definitivno novi 400 ulazi u uži izbor pa prdnerš prvi u taj sic, ili xmax yamaha je ipak yamaha iako sam dugogodišnji fan piaggio skutera( s debelo preko 100tkm napravljenih na 250 i 500ccm)
Za sve na forumu,beverly 300 hpe nije potpuno nova masina nego ista kao na beverlyu 250 iz 2004g samo glava i ventili drugaciji.
250ie,300ie i 300hpe su iste masine u osnovi i zato ce 300 hpe ako ga se ne "kolje " do krajnje brzine precesto i ulje redovno mjenja svakome 100 000 km odradit