Motori koji su prešli preko 100.000 km

FFBikerSar

Well-known member

Attachments

  • Screenshot_6.jpg
    Screenshot_6.jpg
    86.9 KB · Views: 0
Ima u Zagrebu jedan čovjek, Zvonko, na Moto Guzziju California 1400 je napravio 300000 km u svega par godina. Mislim da ga je Tomo3 spominjao jednom prilikom.
 
ljudi smatraju da je sve preko 50.000 nekakvo svjetsko čudo!?!?

Ma kod nas je sve čudo, djelomično opravdano, djelomično i ne... kod nas se u prosjeku ljudi malo voze jer je takav standard (nedavna tema je rekla da i u puno bogatijoj Njemačkoj stanje nije ništa bolje), pa svi misle (iz straha da ne dobiju komplekse) da se i svi ostali malo voze. S te strane je taj strah neopravdan. A dio straha je i u činjenici što su oglasnici prepuni uvezenih motora sa ogromnim kilometražama, jer od domaćih globetrottera većina iz te skupine je poznata, zna se što voze, i zna se da većinom nitko od njih ne prodaje svoje makine.

Opravdani dio straha je u činjenici što su motocikli puno osjetljiviji na neodržavanje od automobila, i sam sam uvijek rekao da mi auto može biti ne znam kakav, ali motocikl mora biti u super stanju. Kako je kod nas situacija takova kakova je, jadna i bijedna, uglavnom siromaštvo nagriza dobar dio bajkerskog puka polagano i sigurno, svi se boje pitanja o održavanju jer je nerijetko situacija da ni sam vlasnik ne zna gdje je najbliži ovlašteni servis... motori su nerijetko "redovito održavani", ali "kod frenda na dvorištu koji se kuži u to", ili u nekim opskurnim servisima iza kojih stoje repovi kritika i žalbi po kojekakvim forumima i mrežama...

Jasno je da naoružan tim saznanjima nikome od domaćih, koji u džepu stišću ono malo novaca koje su teško zaradili i odvojili od usta, nije lako, u motorima sa velikim kilometražama leži mogućnost kupnje željenog modela za relativno malo novaca, svi bi vozili bavarsku kravu za 5-6-7.000 eura, no svijest da bi takav motor lako mogao biti zamka i rupa bez dna zbog našeg standarda neodržavanja (čak i ako ti je mehaničar kum) težak je uteg na svijesti... svaka čast onima koji u tu kategoriju neodržavanja ne spadaju, ali kako to nikome ne piše na čelu, dilema ostaje, kao i potreba da pri odlasku u kupnju uzmeš pod ruku lokalnog frenda koji se kuži, njegovog bratića mehaničara i trećeg frenda zaduženog za umjetnički dojam...
 
  • Like
Reactions: Luke
Ja sam cijelu prošlu sezonu imao oko 20,000 milja (milja kao miles, jel) na bajku jer sam na 99,900 km izvadio urice da nešto po njima čačkam ali i jer nisam mogo psihički prihvatiti da mi ta brojka (100,000) piše.....pa sam mećnuo rezervne engleske. No, ove godine jebiga nisam više mogao to tako te sam vratio orginal čuke na mjesto i eto ga sad bajk je pred mjesec dana prešao magičnih 100k (km).
 
  • Like
Reactions: diesel power
Ja sam cijelu prošlu sezonu imao oko 20,000 milja (milja kao miles, jel) na bajku jer sam na 99,900 km izvadio urice da nešto po njima čačkam ali i jer nisam mogo psihički prihvatiti da mi ta brojka (100,000) piše.....pa sam mećnuo rezervne engleske. No, ove godine jebiga nisam više mogao to tako te sam vratio orginal čuke na mjesto i eto ga sad bajk je pred mjesec dana prešao magičnih 100k (km).
Dobro si odlučiJo.
 
već deset postova i još nitko nije spomenuo onog varaždinskog degena prevaranta 🤯
 
Ma ako se motor normalno vozi i koristi na duge ture, mora izdrzati barem 200000 km i kuMplung i diskovi.
 
  • Like
Reactions: Luke and Boogie
Znam ja jednog šta ima 45500 na satu, a u stvarnosti prešao samo 8600. Ako i toliko.

:mrgreen:
 
moj stari cbf 600,ja ga prodo sa sto,kupio ga jedan stariji gospon iz bistre,kad sam ga sreo prošlu sezonu,280000 na cukama,kaze da je samo lamela bila otišla,vozi ga kroz cijelu godinu
N, bordo boja, vizir i neki otvoreni auspuh i gospon se preziva Rak?
Ak je, nedavno je pal s nje, fino se sredil, motor je bolje prošel, mislim da bude i dalje vozila
 
N, bordo boja, vizir i neki otvoreni auspuh i gospon se preziva Rak?
Ak je, nedavno je pal s nje, fino se sredil, motor je bolje prošel, mislim da bude i dalje vozila
Da,rekao je da sam šarafa motore...simpa gospon,jel jako najebo?