S1000XR

Budimo realni, da! :mrgreen:

Moguce da sam subjektivan jer mi je zadnjih 20 godina sve moralo biti od karbona pa mi se sad malo riga kad ga vidim.😇
 
Karbon je odličan kao mantil auspufa, nit se grije, nit mu vrućuna može naudit.
HP corse isto odlični auspufi.
 
Jedno brzinsko upozorenje vlasnicima 2. generacije XR-a, nazalost iz licnog iskustva…

Pratite kako vam se ponasa prednja kocnica - ukoliko osjetite bilo kakve vibracije kod kocenja ili pulsiranje prednjeg kraja (nesto kao ABS) kod laganog kocenja na malim brzinama (npr. prilazak semaforu), trk odmah na kontrolu prednjih diskova !

Kod mene se ispostavilo da su oba prednja diska kriva, iako ne kocim ko manijak niti je motor vozen na stazi. Prednje plocice mi traju u prosjeku 30-35k km. Motor presao 18k, simptomi su krenuli na oko 12k, ali vrlo blago pa i nisam pridavao neki znacaj; mislio sam cak da je mozda prljav disk i da ce se smiriti nakon par jacih kocenja…
Nazalost, garancija pokriva diskove samo ako je motor presao ispod 10k km, sto ce reci da ce sada zamjena ici o mom trosku.
Moram priznati da sam jako razocaran, sto zbog (ne)kvalitete diskova sto zbog postupka BMW-a i odbijanja garancije, jer stvarno nije normalno da se ovako nesto desi na tako niskoj kilometrazi…

Sumnjao sam i na vulkanizera, da nije mozda sta iskrivio prilikom zamjene guma, ali nije mogao pokriviti oba diska, a nisu se ni simptomi javili odmah nakon zamjene guma nego tek par hiljada km poslije

Citajuci po raznim forumima, izgleda da nisam sam, desava se i na R i RR modelima, pa obratite paznju i eskalirajte na vrijeme
 
Last edited:
Jedno brzinsko upozorenje vlasnicima 2. generacije XR-a, nazalost iz licnog iskustva…

Pratite kako vam se ponasa prednja kocnica - ukoliko osjetite bilo kakve vibracije kod kocenja ili pulsiranje prednjeg kraja (nesto kao ABS) kod laganog kocenja na malim brzinama (npr. prilazak semaforu), trk odmah na kontrolu prednjih diskova !

Kod mene se ispostavilo da su oba prednja diska kriva, iako ne kocim ko manijak niti je motor vozen na stazi. Prednje plocice mi traju u prosjeku 30-35k km. Motor presao 18k, simptomi su krenuli na oko 12k, ali vrlo blago pa i nisam pridavao neki znacaj; mislio sam cak da je mozda prljav disk i da ce se smiriti nakon par jacih kocenja…
Nazalost, garancija pokriva diskove samo ako je motor presao ispod 10k km, sto ce reci da ce sada zamjena ici o mom trosku.
Moram priznati da sam jako razocaran, sto zbog (ne)kvalitete diskova sto zbog postupka BMW-a i odbijanja garancije, jer stvarno nije normalno da se ovako nesto desi na tako niskoj kilometrazi…

Sumnjao sam i na vulkanizera, da nije mozda sta iskrivio prilikom zamjene guma, ali nije mogao pokriviti oba diska, a nisu se ni simptomi javili odmah nakon zamjene guma nego tek par hiljada km poslije

Citajuci po raznim forumima, izgleda da nisam sam, desava se i na R i RR modelima, pa obratite paznju i eskalirajte na vrijeme
To ti ie otislo zato sto si stavio grane pa sad motor bolje ide..cim bolje ide moras jace kocit i eto belaja :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: s2r
To ti ie otislo zato sto si stavio grane pa sad motor bolje ide..cim bolje ide moras jace kocit i eto belaja :mrgreen:

Grane nisu posto sam se vratio na fabricku postavku. Bilo mi je pre(glasno)brzo :mrgreen: Jedino da nisam bio prebrz dok su bile na motoru pa sve pokrivio :ROFLMAO:
 
ja znam da si brz, :cool: jer sam odmah pomislio;

u JBTi. ovaj je gladan 'ko i ja, kad me toliko pritišće od iza,
ili se osvećuje za moj pravocrtni prolazak kroz kružni tok u izgradnji

:mrgreen:
 
ja znam da si brz, :cool: jer sam odmah pomislio;

u JBTi. ovaj je gladan 'ko i ja, kad me toliko pritišće od iza,
ili se osvećuje za moj pravocrtni prolazak kroz kružni tok u izgradnji

:mrgreen:

:ROFLMAO:
A onaj kruzni je jedna od vecih gluposti koje su napravili, ali morali su nekako napraviti (nadam se samo privremeni) prikljucak na AC. A pritisnuo sam te za tvoje dobro - da te spasim od zle kamere (y)
A za buku i pucnjavu, smiri se to sa db killerom, sa njim tisi nego fabrika sa ukinutom klapnom; vise sam skinuo zbog voznji koje planiram po Austriji pocetkom iduce sezone, pa necu da razmisljam hoce li me neki kd tamosnjih organa nag***ziti :mrgreen: Poslije tih voznji vjerovatno ide povratak na ilegalu, jer zarazan ne extra moment koji je sa granama dobio u srednjim(y)
 
  • Like
Reactions: DADO+
Konacno da i mi u snijegom prekrivenim brdima otvorimo ovu sezonu… Ima ih koji su je otvorili i ranije, ali nista dok se ne dobaci do lijepog juga i najljepse rijeke na svijetu - Neretve :love:
99243F61-E4B6-433A-9AF8-DDE2C4B46F60.jpeg
 
Last edited:
Ajde neka ste nešto objavili u ovoj temi već sam se zabrinuo da je tema skoro umrla (y) :ROFLMAO: :ROFLMAO:
 
Last edited: