Nova Vs. stara vozačka dozvola...

Ja mislim da je Spori u pravu al sve ovisi jel na salteru sluzbenica popila kavu i jel gubi na solitairu a na modernijim kompjuterima jel zapela na candy crushu.. Svako ima svoje...svaki put kad pitam informacije kazu mi drugacije xD
 
  • Haha
Reactions: Dene
ja bi dao jedan dobronamjeran savjet ovima koji
još imaju rozu :mrgreen:


trebate ići na liječnički pregled za novu, a lako se može
dogoditi da ga i ne prođete, pa onda:


ako vam ova stara još vrijedi 10tak godina, uživajte dok traje (y):mrgreen:
 
  • Like
Reactions: hondimir
ja bi dao jedan dobronamjeran savjet ovima koji
još imaju rozu :mrgreen:


trebate ići na liječnički pregled za novu, a lako se može
dogoditi da ga i ne prođete, pa onda:


ako vam ova stara još vrijedi 10tak godina, uživajte dok traje (y):mrgreen:
Naravno. Ovi koji imaju plastikicu, pazi da ne ode u zadnji dđep, zna puknuti. Onda ideš po novu, još više fensy. To je onda fensističnija, valjda. Nikad nisam shvatio likove koji mijenjaju dokumente radi mode. Ali znam da ovima koji dižu lovu na tome dobro dođe, ja bi izdavao nove svaki misec. Striženje.
 
  • Like
Reactions: Nino777
MA kod nas nema frke nigdje ili ima, sve ovisi isto kao i na tehničkom i svugdje, kako je tko raspoložen, kod nas svak radi po svome, i možeš ti njemu dokazivat i članke i čuda kad ti ne da mur jer je on u pravu bez obzira na zakone, i to je tako svuda kod nas.
Osobne iskaznice vrijede iako su istekle dok god se ne proglasi kraj pandemije, no u banci ne, isto tako kod nekih službenika isto ne vrijede.
NA tehničkom originalni auspuh je ok do ljetos, pa lik ne zna di mu je broj i ne pušta me, pa onda dođe stariji kolega pa onda valja auspuh koji je na motoru od prvog dana s njim izašao iz tvornice.
Ukratko, stara vozačka ti važi ako drugačije ne odluči određeni djelatnik na određenom bogom danom položaju.
 
Bio sam kod javnog biljeznika i jedna od osoba je izvadila vozacku kao dokument za indetifikaciju.
Javni biljeznik je odbio uz obrazlozenje da je osobna i putovnica jedina dva dokumenta za indetifikaciju u RH.
Tako da su osobe koje su bile na njegovoj strani potpisale izjavu pod punom odgovornosti kojom potvrdjuju da je to ta osoba.

Jasno, glupavi bilježnik je i taj format naplatio... a ovce bile sretne.

Problem u Hrvatskoj je, kao i u svemu ostalome, što svatko od subjekata koji potrebuju identifikaciju klijenata (pošta, banke, javne službe...) pametuje i određuje mimo zakona što i kako on misli da bi trebalo... baš kao i taj tvoj javni bilježnik, koji bi trebao poznavati zakon. No i on ima u svojem računalu zadano da broj dokumenta mora imati određeni oblik i njemu se neda zajebavati sa ičim drugačijim, jer je robovanje umišljenim pravilima ("samo da mi bude lakše i da ne filozofiramo") prečesto osnova ponašanja i postupanja mnogih.

Službeni identifikacijski dokumenti, koje prihvaća MUP u svim svojim radnjama (znači, dođeš u policiju i možeš se identificirati sa svim nabrojanim i da bude u redu), su pobrojani i određeni zakonom (i pravilo je da je riječ o ispravi izdanoj od nadležnih državnih tijela i da ima fotografiju nositelja), a mnoštvo njih (kao neke javne institucije) ima u biti u nomenklaturi ili u programskoj mogućnosti zadano samo ono što unificirano paše toj firmi, najčešće je to baš osobna ili rjeđe putovnica, a za ostale stvari im se nije dalo nadopunjavati bazu, plaćati za tu pripremu, nabavljati skenere sa softverskim rješenjima da drugačije formate itd itd.

Vjerujem da ovdje ima ljudi koji npr. profesionalno plove i imaju matrikule, pa neka vele da li i kako mogu koristiti matrikulu u međunarodnom poslovanju kao identifikaciju... no da dođeš istodobno sa matrikulom u hrvatsku poštu, rekli bi ti fuck off... i to samo zato jer obrazac u kojemu oni moraju evidentirati identitet klijenta nije nomenklaturno pripremljen za drugačiji format podataka od npr. osobne iskaznice, pa navaljuju da se identificiraš samo sa onim što je njima najlakše i čiji broj znamenki u serijskom broju paše u točno njihove zadane kućice...

Još pred koju godinu, kada sam rekao službenici u pošti da nemam osobnu jer sam ju izgubio, ali imam vozačku, kao i putovnicu istekle valjanosti, vidjelo se da je na sto muka jer ona mora raditi kako je to odredio neki njihov šef temeljem depeše iz centrale, gdje je to neki nadobudni šefić protumačio u skladu sa svojim mozgom i tako odredio problem i protuzakonitost za stotine i tisuće poštanskih službenika... čak me pitala da kada ću podići novu osobnu - jer da bi to njoj bilo najlakše! Nisam imao i nisam htio imati - pa je pozvala šefa, koji je pak omekšao i odlučio napraviti iznimku kada sam se identificirao jednom drugom službenom stvarčicom, rekavši da zna da sam u pravu, ali da oni moraju raditi tako jer je "centrala tako odredila"... i na tom principu "svatko je država u državi i pametuje kako mu paše" funkcionira sve kod nas, još jedan dokaz bananizma države.

U Munchenu na IMOT-u sam se identificirao HR vozačkom njemačkoj policiji i sve je štimalo (dok u Hrvatskoj jedna HR vozačka nije dobra za određene velevažne njuške tipa bilježnika, pošte itd itd...), u Hrvatskoj se to "ne može"... malo jači paradoks je da čak i strane policije priznaju hrvatske isprave više i bolje od kojekakvih wannabe jako važnih službica po Hrvatskoj i njihovih priglupih šefova. Formatirana, ograničena i glupava birokracija će nam stvarno doći glave.
 
ja bi dao jedan dobronamjeran savjet ovima koji
još imaju rozu :mrgreen:


trebate ići na liječnički pregled za novu, a lako se može
dogoditi da ga i ne prođete, pa onda:


ako vam ova stara još vrijedi 10tak godina, uživajte dok traje (y):mrgreen:

kakav crni liječnički, šta pričaš budalaštine..
 
  • Like
Reactions: stipe_zxr
:unsure: a moguće i da se promijenilo:

ja kad sam bio i službenik kad je vidio moju VD i što sve ima u njoj mi je
rekao to neće ići bez liječničkog :mrgreen:
 
Nije, zato sam ja koristio vozačku za identitet i u policiji i u pošti. Pusti te priče, informiraj se u MUP-u.
Bilo kojim dokumentom sa slikom ćeš u nekom trenutku i u nekoj situaciji dokazati identitet ... ;)

Ja sam to čak radio sa mjesečnom kartom za autobus na kojoj je bila moja slika ... ali to ne znači da je to valjani dokument za identifikaciju ... ;)
 
Bilo kojim dokumentom sa slikom ćeš u nekom trenutku i u nekoj situaciji dokazati identitet ... ;)

Ja sam to čak radio sa mjesečnom kartom za autobus na kojoj je bila moja slika ... ali to ne znači da je to valjani dokument za identifikaciju ... ;)

Vjeruj mi da one koje sam ja nabrojao jesu službeno isprave za identifikaciju. Dodajmo tome i službenu iskaznicu policije, ali to nisam spominjao jer pričamo o dokumentima koji vrijede za sve...
 
Vjeruj mi da one koje sam ja nabrojao jesu službeno isprave za identifikaciju. Dodajmo tome i službenu iskaznicu policije, ali to nisam spominjao jer pričamo o dokumentima koji vrijede za sve...
i ovo što sam ja rekao su službeni dokumenti, ali ne i dokumenti koje EU priznaje kao takve .. ;)

Probaj prijeći granicu sa nekim drugim dokumentom osim osobne i putovnice, pa onda palamudi o vozačkoj dozvoli .. (y)
 
i ovo što sam ja rekao su službeni dokumenti, ali ne i dokumenti koje EU priznaje kao takve .. ;)

Probaj prijeći granicu sa nekim drugim dokumentom osim osobne i putovnice, pa onda palamudi o vozačkoj dozvoli .. (y)

EU nema priznavanja dokumenata za sebe, nego je na razini priznanja i država koje nisu EU. I ne govorimo o prelasku granice, govorimo o dokumentima potrebnima za zakonsku identifikaciju u Hrvatskoj.
 
EU nema priznavanja dokumenata za sebe, nego je na razini priznanja i država koje nisu EU. I ne govorimo o prelasku granice, govorimo o dokumentima potrebnima za zakonsku identifikaciju u Hrvatskoj.
Trenutno je, zbog pandemije u HR, na stanju takva situacija da ti je mjerodavan dokument kojem je istekao rok .. ;) :D ... što znači da pričamo o jebenom oksimoronu...

BiH, SRB, CG .... priznaju važeće HR dokumente iako nisu u EU, ali moraju biti unutar datuma važnosti ... što znači da se unutar HR možeš kretati sa dokumentima kojima je istekao rok i neće ti nitko ništa jer je još uvijek na snazi pandemija, ali s tim istim dokumentima ne možeš izvan granica HR ...

Tako da se vraćamo na početak priče .. ;)