Novi stacionarni radari

Zapitam se da.... Kam vodi ovaj svjet da tolkima ljudski zivot nema nikakvu vrijednost. Kaj sam mozda trebal navinut gas dok mi je majmuncina iz kamiona trubila? A nakon 200m je ogranicenje 40jer je pjesacki prijelaz za skolu.
Sporo vozis, puno dramis.
Ok to ti je prvi motor u 20 i vise god. Prvi preko 200ccm. Imas jako. Malo km pod sobom.
S vrememom ces shvatit koliko si drama queen, ili ces prodat motor.
 
Nekak sam stekao dojam kroz godine i godine voznje da je na motoru najsigurnije bit brzi od ostalih u prometu, ali ne bitno: do 20tak %. Tako nisi dugo u mrtvom kutu nekome u autu/kamionu ako voze u traci do tvoje u istom smjeru, u voznji te gotovo nitko nece napucat odozada, "civilna" je to brzina kretanja koja ti daje siroki spektar manevara u slucaju da trebas reagirat (kocenje, obilazenje, ubrzanje itd)....

Naglasak na sigurnost, ne gust u voznji :D
 
Odi busom pa razgledavaj🤣
Stvarno si pametan. Vjerojatno kao i lik koje se mopedom zabio u moj auto kad je zena skretala sa ceste na parking, jer je pametnajkovic, pijan krenuo zaobilazit auto koji se iskljucuje iz prometa i jos k tome prema igralistu punom djece.
Sigurno si savjestan i brizan otac, vidim.
 
Stvarno si pametan. Vjerojatno kao i lik koje se mopedom zabio u moj auto kad je zena skretala sa ceste na parking, jer je pametnajkovic, pijan krenuo zaobilazit auto koji se iskljucuje iz prometa i jos k tome prema igralistu punom djece.
Sigurno si savjestan i brizan otac, vidim.
Cek malo ti polako vozis jer se moped zakucao u tebe tj tvoj auto? Pojasni malo vezu izmedju briznog oca i voznje motora?
 
3x644rb.jpg
 
Cek malo ti polako vozis jer se moped zakucao u tebe tj tvoj auto? Pojasni malo vezu izmedju briznog oca i voznje motora?
Mozda nisi procitao gdje sam napisao da mi je lik trubio kamionom neposredno prije skolskog pjesackog prijelaza gdje sam ja vozio po ogranicenju inace, dok neki i dalje tvrde da bi trebao vozit brze.
Nije da se vozim sporo, nego se vozim propisno u situacijama i mjestima za koja iz vlastitog iskustva znam koliko je opasno i malo nepaznje.
 
Mozda nisi procitao gdje sam napisao da mi je lik trubio kamionom neposredno prije skolskog pjesackog prijelaza gdje sam ja vozio po ogranicenju inace, dok neki i dalje tvrde da bi trebao vozit brze.
Nije da se vozim sporo, nego se vozim propisno u situacijama i mjestima za koja iz vlastitog iskustva znam koliko je opasno i malo nepaznje.
Kuzimo. "imam djecu". Vozis sporo. Samo tesko to prihvacas.
 
Ima li ko točne info o kamerama na auto putu A1?Nekidan smo baš to komentirali,neki tvrde da su dobili info od policija kako je par komada postavljeno.Meni je radarbot jedino javija prije Karlovca jednu di su oni radovi...
 
a kao da ćeš ti ići na AC 150km/h + :mrgreen:


bolje pripazi na presretače – pecaju najviše upravo tamo gdje si
i napisao: radovi, ili oštećen kolnik, pa nije 130, već znatno manje (y)


a kamere su im ubitačne - mislim na fokus :mrgreen: (y)
 
  • Like
Reactions: cadjo and Village
a da,
sad sam se sjetio – nije valjda kako ćeš stizati motorom Karavanu
(vidim nepotrebne rasprave i kako oni skrivaju tablice, kao
da voze nešto brzo, pa sam morao… :mrgreen: )

ovo vrijedi više za auto (y)

zakucaš tempomat, nigdje žive duše, a nije 130 kao uobičajeno,
ali hop, eto njih na turu

…ne pitaj kako znam :mrgreen: ;)
 
  • Like
Reactions: cadjo
Nedavno mi pala kazna baš za to na autocesti - prekoračenje brzine u zoni radova... nije rijetkost da između čvorova Ivanić Grad i Ivanja Reka ima radova (kao i na masu drugih lokacija), tamo stalno nešto sužavaju, izravnavaju, preusmjeravaju - i tako već godinama... i da na tim suženjima, najčešće pri kraju, zna stajati policajac sa tronošcem i kamerom i uredno slika sva prekoračenja, jer je brzina smanjena na 80 km/h, a kod rjeđeg prometa i slobodne dvije sužene trake u jednom smjeru čovjek zaboravi na ograničenje, kada ono "Jozo, najskuplji fotograf u gradu" čeka na kraju...

Glede fokusa, ubitačan doslovno... na parsto metara, daleko prije negoli i pomisliš da nečega ili nekoga od policije ima, već si u memoriji jer je zoom na kameri takav da na podosta stotina metara prije zumira malu naljepnicu sa bar-kodom ili podacima, i samo temeljem nje je dosta da se identificira vozilo, osobito motocikl ili quad (mjesto lijepljenja nalaže pravilnik). Zato tu naljepnicu nalijepim tamo gdje nije vidljiva kameri meni sprijeda, kako je i savjetovao frend na tehničkom u STP (iako me savjetuje protivno propisu), jer i moj quad može potegnuti cca 95 km/h na masi lokalnih cestica kroz sela gdje je ograničenje 50...
 
Ma ne sekiram se puno na A1,više mi je ovo di su radovi upitno jer tu praktički niko ne smanjuje brzinu na ograničenje nego na neku realnu kojom možeš sigurno proći,u tunelima smanjim uvik brzinu na +10 od dopuštene 😃
Nažalost ove godine ništa od puta za Vukovar ili karavane 🥲
 
  • Like
Reactions: Dene and DADO+
Nova kamera gatso u Donjoj Dubravi malo prije benzinske poslije mosta, križanje za nasip. Ima i upozorenje prije. Mislim da je 50 tam. Okrenuta prema Kc.
 
Nedavno sam isao autoputom prema Senju iz Zagreba. Poslje Bosiljeva jedna traka zatvorena i guzvetina. Naravno zaobilazim po zaustavnoj i na svu srecu zapazio sam presretac kako je zaustavio jednog slovenca, pretpostavljam isto je tako zaobilazio kolonu i pisali mu kaznu:rolleyes:
 
Nedavno sam isao autoputom prema Senju iz Zagreba. Poslje Bosiljeva jedna traka zatvorena i guzvetina. Naravno zaobilazim po zaustavnoj i na svu srecu zapazio sam presretac kako je zaustavio jednog slovenca, pretpostavljam isto je tako zaobilazio kolonu i pisali mu kaznu:rolleyes:
Naravno glupani stoje u koloni
 
Danas prosao tunel Sv Marko ne vidim kamere nigdje znam da kad sam isao prvi puta prema Istri da je bila sa desne strane na banderi i snimala te u guzicu al danas je nisam vidio tamo??
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Anticitizen419
Nova kamera gatso u Donjoj Dubravi malo prije benzinske poslije mosta, križanje za nasip. Ima i upozorenje prije. Mislim da je 50 tam. Okrenuta prema Kc.
Unatoč dobrom opisu ne kužim gdje si to mislio? Molim te info i jel ona koja snima iz oba smjera ili kocka? Na radarbotu vidim samo da su stavili jednu na putu prema sesvetama po dubravi, ali za nju sumnjam (čak sam je prijavio u botu i maknuli su je).
 
  • Haha
Reactions: MOONSHIELD
Unatoč dobrom opisu ne kužim gdje si to mislio? Molim te info i jel ona koja snima iz oba smjera ili kocka? Na radarbotu vidim samo da su stavili jednu na putu prema sesvetama po dubravi, ali za nju sumnjam (čak sam je prijavio u botu i maknuli su je).
Donja Dubrava je opcina u Medjimurskoj zupaniji
 
  • Like
Reactions: Ozrens84