Kupovina preko Ebay-a

jel neko uzimao handguard (''kopija'' acerbisa)?
tipa ovog LINK

i dal bi se dalo pripasati na ER5?
 
Sve je to super, jest jeftinije, al vjeruj da ima razlog zasto je jeftinije.
Pogotovo ovo sto spominjes kablove, ne mora bit i u tvom slucaju, no ja sam vise puta kupovao razne kablove i razlika je u debljini zica, to su tolko tanke zicice da je to strasno, za mob sam uzimao, zivi uzas, ona kucista za male hard diskove su dosla sa tako slabim kablovima da su mi neki diskovi crkli zbog preslabe struje.

Slažem se.

Pravilo aliexpressa je ako želiš 2A, traži onaj kojeg je stotine/tisuće ljudi kupilo, ima malo negativnih reviewsa koji su jedini koje treba pročitat, i kabel je deklariran da je 6A ili više. To vrijedi za sve kupnje svega što ima veze s tehnikom. Taj dio nisam napisao iznad jer smatram da se podrazumjeva. Nije da je to loš kabel za punjenje sa 2A, samo što kinezi vole lagat u oglašavanju, prodali bi golfa pisajući da je mercedes, golf nije loš, al nije mercedes...
 
Slažem se.

Pravilo aliexpressa je ako želiš 2A, traži onaj kojeg je stotine/tisuće ljudi kupilo, ima malo negativnih reviewsa koji su jedini koje treba pročitat, i kabel je deklariran da je 6A ili više. To vrijedi za sve kupnje svega što ima veze s tehnikom. Taj dio nisam napisao iznad jer smatram da se podrazumjeva. Nije da je to loš kabel za punjenje sa 2A, samo što kinezi vole lagat u oglašavanju, prodali bi golfa pisajući da je mercedes, golf nije loš, al nije mercedes...
najdrazi su mi komentari 5*, sve super al nisam ni otvorio paket il nisam ni isprobao..... koji k ondarecenziras? samo da je doslo? i takvih je 90% pozitivnik
a jos kad stave i sliku zatvorenog paketa .... nagradu bih mu dao
 
najdrazi su mi komentari 5*, sve super al nisam ni otvorio paket il nisam ni isprobao..... koji k ondarecenziras? samo da je doslo? i takvih je 90% pozitivnik
a jos kad stave i sliku zatvorenog paketa .... nagradu bih mu dao
A tek oni trgovci/trgovine sto si sami pisu komentare... 😤
 
Mislim znate to i sami ali aliexpress i slični forsiraju mailovima i napomenama ostavljanje tih recenzija a najbrže se riješit toga samo jednim klikom uz prihvaćanje default kak je postavljeno a to je 5 zvjezdica i bez komentara, neki zahtjevaju komentar i onda se napiše "item as described" ili slična glupost samo da zatvoriš to.

Prošle godine sam kupio mini solarni panel za jedan projekt 12V za vrtnu kućicu, trebao sam 5-10W, naručio sam "200W" panel kod kojeg je u opisu napona otvorenog kruga i struje kratkog spoja snaga jednostavnim množenjem ispadala 30tak W. Kad je stigao napravio sam i sam test s mjerenjem struje i napona i ispalo je nešto preko 10tak W. Odgovori na moju recenziju "no, its not 10W its 200W" a panel površine možda 0.2 m2 :ROFLMAO: .

Da su pošteniji funkcionirali bi kao npr mall.hr, oni pošalju mail sa mogućnosti recenzije proizvoda tek nakon neznam sad točno 2-3 tjedna ili čak više od kad si preuzeo paket, tad se otvara mogućnost recenzije i ništa nije unaprijed postavljeno, iako i oni imaju svojih problema al nisu tema ovdje nit su problemi neki veći.
 
  • Like
Reactions: Freesty
Noo Prding ... ne kužim uopće te optužbe...
 
Allo.,evo dodje jutros zracna sirena 12 V., al gle cuda, narucio sam jednu,a dosle dvi.,pa posto je jedna gratiss, evo ako kome treba za auto ili motor. Cijena sitnica 25 eur.za forumase...
 

Attachments

  • 20230112_170838.jpg
    20230112_170838.jpg
    1.9 MB · Views: 0
  • 20230112_170855.jpg
    20230112_170855.jpg
    2 MB · Views: 0
  • 20230112_170908.jpg
    20230112_170908.jpg
    1.8 MB · Views: 0
  • 20230112_170953.jpg
    20230112_170953.jpg
    1.7 MB · Views: 0
Ni ja ne kužim,,,ako napišem "item as descibed" i to odgovara istina, šta bi triba više napisat? Stručnu analizu ili detaljnan opis pri upotrebi unatrag misec dana? To je samo ocjena trgovcu, a ne analiza proizvoda za kojeg bi proizvođać trebao (ili ne bi trebao) garantirati.
 
Noo Prding ... ne kužim uopće te optužbe...

Primjedbe ne baš optužbe, činjenica je da puno ljudi da 5 zvjezdica bez da su išta isprobali, i isto da tvrde da su neke elektroničke komponente i slično jače/bolje nego to jesu ili uopće mogu biti.
Osobno koristim aliexpress i nastavit ću koristit, ali uzimam to sve u obzir kod biranja, i opet prođem za većinu toga dosta jeftinije.

To mogu i dokazati na bar dvije stvari od prošle godine, spomenuti solarni panel i 12-230 inverter, sve je došlo u skladu sa očekivanjima i solidne kvalitete, ali naravno dosta slabije nego je reklamirano (očekivano).
 
Ni ja ne kužim,,,ako napišem "item as descibed" i to odgovara istina, šta bi triba više napisat? Stručnu analizu ili detaljnan opis pri upotrebi unatrag misec dana? To je samo ocjena trgovcu, a ne analiza proizvoda za kojeg bi proizvođać trebao (ili ne bi trebao) garantirati.


66% ljudi je ovog trgovca koji reklamira 10-15W panel kao 1000W ocjenilo sa 5 zvjezdica, o tome se radi.

btw. takav set sam kupio, dobar je, radi, ali ne kako je deklarirano i to je svakome jasno, osim nekom tko nema veze sa tehnikom pa se zaleti, ovo je samo primjer.
 
Razumin ja tvoje nezadovoljstvo nego san tija reć da trgovac malo tu može. Ako proizvođač deklarira da npr motorna pila ima 3 konjske snage, a ispostavi se da ima 2.1 onda bi proizvođač trebao za to biti odgovoran a ne prodavač.
 
zapravo i ne jer je prodavac taj koji reklamira i prodaje.... a on se treba javti proizvodjacu koji je od njega napravio magarca,.... od mene je napravio onaj koji mi je prodao nesto sto ne odgovara specifikacijama koj je napisao
 
Meni se jednom desilo kada sam kupovao snimac zvuka, na stranici prodavaca pisalo je da snima 12h, kada je paket stigao u njegovim uputama je pisalo da moze snimat 5h. Pisao sam liku i ponudio je da mi vrati pola para. Pristao sam na to ali predmet nisam nikad koristio.