Benelli

gagi

Active member
Pozz ekipa
Evo tražim podforum na temu benelli motora ali ništa ne nalazim pa otvaram novi topic…
Ugl znam da su još pred 10-ak godina benelli kupili Kinezi i počeli nešto i raditi po pitanju flote motora. Vidim i da se trenutno dobro prodaju po Italiji ali me zanima koja je to kvaliteta. Frend koji je tek položio razmišlja šta uzeti i gledam kako imaju dosta povoljnije cijene u odnosu na konkurenciju. Ali kako ništa nije za ništa u čemu je kvaka? 😅
 
Otac mi je u Italiji kupio/uvezao TRK502X 2020 i s obzirom na omjer cijene i kvalitete prezadovoljan je.

Inače je navedeni model najprodavaniji u Italiji bio mislim 2019/2020 i po svim recenzijama neke velike zamjerke i probleme nije nitko spominjao.

Da u Hrvatskoj imamo Benelli zastupnika mislim da bi se prodavao kao kruh s obzirom da je u modi adventure style 😃

Za nekih cca 40.000kn sa 7000km koliko ga je platio u Hrvatskoj bi za te novce uzeo 🍆
 
  • Like
Reactions: diesel power
Ne znam koji je tip, ali enduro izgled -- vidio ih nekoliko lani. Italijani, Njemci. Valjda vride nekog vraga kad se ovi usude na put s njima :unsure:
 
Pozz ekipa
Evo tražim podforum na temu benelli motora ali ništa ne nalazim pa otvaram novi topic…
Ugl znam da su još pred 10-ak godina benelli kupili Kinezi i počeli nešto i raditi po pitanju flote motora. Vidim i da se trenutno dobro prodaju po Italiji ali me zanima koja je to kvaliteta. Frend koji je tek položio razmišlja šta uzeti i gledam kako imaju dosta povoljnije cijene u odnosu na konkurenciju. Ali kako ništa nije za ništa u čemu je kvaka? 😅
Kvaka je made in PRC..izgleda fino velik motor..taj 502..ali..tezak sve je zeljezo na njemu..plastike obrada vidi se na drugi pogled u cemu je rijec..ali za nezahtjevnog korisnika koji ga nece derat trazit od njega oni sto nemoze..redovan servis trajace ko i ostali..od kineza CF moto je najbolji..malo skuplji puno bolji
 
Kvaka je made in PRC..izgleda fino velik motor..taj 502..ali..tezak sve je zeljezo na njemu..plastike obrada vidi se na drugi pogled u cemu je rijec..ali za nezahtjevnog korisnika koji ga nece derat trazit od njega oni sto nemoze..redovan servis trajace ko i ostali..od kineza CF moto je najbolji..malo skuplji puno bolji
Otac mi se mislio između CF moto i Benelli ali guglajući i čitajući razna iskustva ljudi CF moto ima daleko više problema i kvarova, tako da je odluka pala na Benelli.
 
Guglajuci i citajuci razna iskustva ljudi da Govnetom Svapskim..gs-om dolazi se do zakljucka da nema goreg motora, a opet prodaje se ko blesav i svi kupci zadovoljni..sta god da kupis bices zadovoljan..bolje bilo kakav motor nego nikakav
 
  • Like
Reactions: gvo
Benelli i proizvode u kini? Mislio sam da su barem proizvodnju pustili u italiji...
ali dobro, za te pare mislim da je mozda najbolji omjer ulozeno/dobiveno citajuci razne karakteristike i recenzije.
 
Benelli 800 bi triba izac
Malo ozbiljniji motor ali onda ide i cijena
CF moto 800 isto tako….ovako pari bonba…tribalo bi vidit uzivo
Samo jebiga kad se priblizi cijeni od 11,12 iljada eura
 
koji 800? vec imaju onaj adventure i scrambler tip od 800 i izađu manje od 8000€
 
Benelli i proizvode u kini? Mislio sam da su barem proizvodnju pustili u italiji...
ali dobro, za te pare mislim da je mozda najbolji omjer ulozeno/dobiveno citajuci razne karakteristike i recenzije.
Pa koliko znam BMW F750 se isto radi u Kini, kao i neki modeli HD.
 
Pa koliko znam BMW F750 se isto radi u Kini, kao i neki modeli HD.
Kao i KTM, Triumph, a od BMWa sve osim boxera koliko znam, a na kraju i Volvo tak da PRC ništa loše ne mora značiti.
Mene osobno interesira Leoncino 500 i 800 u opciji Trail ( prvenstveno zbog žbičanih felgi), iskustva ako ima itko.
 
Triumph proizvodi na Tajlandu i ima tvornicu u Brazilu.
Neki modeli se još uvijek rade i u Hinckley-u.
Čisto da smo na čisto.
 
Dobri su dobri. Vec sam pisao odje cini mi se. Da sam mozda i najvise vremena na Veronskom sajmu proveo na standu Benellia, Zavrsna obrada im je dobra, kvaliteta laka takodje, motori su ok dizajnirani. Malo gric od Ducatija, malo gric od Mv, a opet nesto svoje.
Za tu cijenu koju kostaju nebi dvojio o kupnji.
Lijepo su se prosirili i poceli prodavati u Cg, poznanik mi to dole vodi. Ugodno sam se iznenadio, pogotovo u tim podnebljima dje je Gs Bozanstvo a motor japananski sin Gospodnji.
 
Nema sina gospodnjeg ni bozanstva kad je nesto jeftino. To je jedini jezik koji se ovdje razumije.
Je, al tim mozgovima je radje gs drlo uvezeno staro par god za istu cijenu novog Benellia ili japanez kakav. Tako da me podosta iznenadilo koliko ih se prodalo.
Neki dan su imali okupljanje cini mi se u Cetinju, cudo koliko ih je bilo.