KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
Tribalo bi to moči. Ako ga slučajno smočiš, pusti da se dobro osuši prije montaže. Ako samo brišeš sa mikrofibrom, može odma nazad.
 
smije li se skidati pin lock radi ciscenja?
imam osjecaj ko da se se skupilo prasine izmedju (mozda mi se samo cini) al ne znam dal se on kad se skine baca il se moze vratiti
osobno iskustvo.
sa svakim skidanjem, čišćenjem i vraćanjem pinlock-a upitna je valjanost istog.
savjet, bolje ne skidati!
 
  • Like
Reactions: nigda_vz and Luke
osobno iskustvo.
sa svakim skidanjem, čišćenjem i vraćanjem pinlock-a upitna je valjanost istog.
savjet, bolje ne skidati!

Potpis na ovo. Skidanje i stavljanje svesti na minimum. Kod cestog skidanja i vracanja se definitivno “razgnjavi” pa losije dihtuje, a razvale se i zupci koji ga drze za vizir.
Ja ga godisnje jednom skinem i stavim - proljece-ljeto skidam (osim ako ne idem na duzu turu; tada je montiran ako me u putu uhvati kisa), jesen-zima stavim zbog nizih temperatura i magljenja
 
Last edited:
mozda je stvar u grafici.... :unsure:
Meni grafika ne igra ništa, možda malo, ali puno našarano je bezVez, a i usput, evo stigla još jedna za suputnicu., nije neka grafika, ali njoj super...
 

Attachments

  • HJC.jpg
    HJC.jpg
    138.1 KB · Views: 0
  • HJC..jpg
    HJC..jpg
    113.8 KB · Views: 0
Vlasnici Agv K1.
Kako vam se pokazala pri korištenju na R motoru/tijekom življih vožnji?
Ima li smisla kupovati ju za takvo korištenje?
 
Meni grafika ne igra ništa, možda malo, ali puno našarano je bezVez, a i usput, evo stigla još jedna za suputnicu., nije neka grafika, ali njoj super...
Hebeš grafiku...to je za šetnju po gradu...ako ti neko "skuži" grafiku u vožnji onda uzmi el romobil.
 
  • Haha
Reactions: Paf
Pozrav ekipi
Može novopečenom bikeru preporuka neke kacige u fullface i modular verziji.
Vozio bi sport touring style (90% cesta).
Neki srednji cjenovni rang.
Hvala
Lp
 
Pozrav ekipi
Može novopečenom bikeru preporuka neke kacige u fullface i modular verziji.
Vozio bi sport touring style (90% cesta).
Neki srednji cjenovni rang.
Hvala
Lp
HJC.
 
  • Like
Reactions: damodar
Probaj prije kupnje. Trebala bi dobro prianjati, ali nikako žuljati. Nije svaka glava ista. Ako je sport bike u pitanju, također vodi računa kako vidiš kroz nju kad zauzmeš položaj koji ćeš imati na motoru. A šta se marke tiče, pogledaj rezultate ankete na vrhu stranice. Kad izbaciš najskuplje dobiješ neku sredinu (takvu tražiš ima bit). Malo poprati akcije (web shopovi trgovina sa svojim prodajnim mjestima) i obiđi ih kad je nešto povoljno. Povremeno se nađu dobre marke za pristupačnu cijenu.
 
Pozrav ekipi
Može novopečenom bikeru preporuka neke kacige u fullface i modular verziji.
Vozio bi sport touring style (90% cesta).
Neki srednji cjenovni rang.
Hvala
Lp
Nisu sve glave iste a tako ni kalupi kaciga. Obavezno isprobaj prije nego ju naručiš da vidiš dali tebi odgovara.
 
Od modularnih sam nedavno uzeo Shark EVO GT. Nisam nešto puno vozio ali je OK, vrlo udobna i jako bitno, ima na cheeksima tkaninu preko naknadno ugrađenih BT zvučnika. Imam i Spartan GT, ona to nema.
E da, to mi je valjda 100-ta kaciga do sad i opet i opet i opet povremeno suzi vanjski rub desnog oka. :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: damodar
  • Like
Reactions: damodar
koliko izađe u TS? ja imam istu i kupio sam je lani. moram reći da sam zadovoljan sa njom.
176 € . Meni isto ovako na prvu izgleda super a i dobro je što stvarno imaju širok izbor pa možeš probati što ti majbolje odgovara a i govore hrvatski naravno. 🙂
 
176 € . Meni isto ovako na prvu izgleda super a i dobro je što stvarno imaju širok izbor pa možeš probati što ti majbolje odgovara a i govore hrvatski naravno. 🙂
ufff... ja sam je daleko vise platio kod nas. ali bio sam primoran uzeti u Lavado jer mi nisu mogli pare vratiti nego sam morao uzeti nesto sta su nudili tamo u trgovini...
Nisam nikad bio u moto charlie ali jesam u Bep's. i tamo isto imaju dobru ponudu svega i svacega :)
 
Stigla Race R Pro Carbon...kaciga je stvarno strava prema svim ostalim kacigama sta sam probao i sta imam... M velicina je kao i kod ostalih,jedino je istina sta su na recenzijama govorili da je tight on and off....full je lagana i bas ima premium feeling... Ostaje jos jedino isprobati u voznji...
Stalno iskače na Motocardu, odlična cijena, ako se grafika može progutati
 
Ima ko iskustva sa Scorpion Exo R1 air?
Imam. Udobna, aerodinamična kaciga, fora onaj pumpica za obraze. Nije najtiša, ali se i ne očekuje od takve kacige.
Ispada da je jedna od best buy kaciga, kad se gleda kvaliteta / cijena. Preporučia bi je.
 
  • Like
Reactions: Grom90