KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
A onda kad dođem na ljeto zeni u Sinj morat cu skočiti do ST da probam i kupim.
 
Navali narode🙂..
Za forumaše 25% popusta👍
 

Attachments

  • 20230317_091408.jpg
    20230317_091408.jpg
    3.8 MB · Views: 0
Kakve su se pokazale kacige Caberg Drift, u odnosu na konkurentske kacige istog ranga?
Sigurnost, kvaliteta izrade, buka, udobnost?
Glupo da ti ja na to odgovorim..Ja ih prodajem..Ima već dosta forumaša koji ih koriste.... Netko će već nešto napisati..
 
Ima netko kacigu LS2 po mogucnosti FF800? . Jucer sam malo gledao, bez potrebe da kupim, cisto iz znatizelje. Kaze mi trgovac da su Spanjolske i dosta kvalitetne. S obzirom na cijenu djeluju mi sasvim ok, no to je moje misljnje videnog, a zanima me kako se ponasaju u voznji.
 
Ima netko kacigu LS2 po mogucnosti FF800? . Jucer sam malo gledao, bez potrebe da kupim, cisto iz znatizelje. Kaze mi trgovac da su Spanjolske i dosta kvalitetne. S obzirom na cijenu djeluju mi sasvim ok, no to je moje misljnje videnog, a zanima me kako se ponasaju u voznji.
LS Španjolska??
Ili su tebe, ili mene lagali.
 
LS Španjolska??
Ili su tebe, ili mene lagali.
LS2 is successful global company based in Spain, and one the world´s largest producers of helmets of all categories. Also, LS2 manufactures and offers a range of quality motorcycle clothing.
Ls2 is an American company but the helmets are made in China. The quality to price ratio however, is unbeatable, and that is a guarantee.

Pa sad reci tocno cija je,proizvodnja u Čajni to je sigurno... Imao prilike malo ispipati neka dva modela ls2 i nije me se dojmilo nimalo,ala ikea zdijela za salatu,mozda sam u krivu ali takav dojam su mi ostavile.Cisto da ne bude zabune neznam koji model je bio u pitanju mozda neki entry level ali definitivno mrsavo..
 
  • Like
Reactions: Spori and Freesty
LS2 is successful global company based in Spain, and one the world´s largest producers of helmets of all categories. Also, LS2 manufactures and offers a range of quality motorcycle clothing.
Ls2 is an American company but the helmets are made in China. The quality to price ratio however, is unbeatable, and that is a guarantee.

Pa sad reci tocno cija je,proizvodnja u Čajni to je sigurno... Imao prilike malo ispipati neka dva modela ls2 i nije me se dojmilo nimalo,ala ikea zdijela za salatu,mozda sam u krivu ali takav dojam su mi ostavile.Cisto da ne bude zabune neznam koji model je bio u pitanju mozda neki entry level ali definitivno mrsavo..
Ja sam ih bas prevrtio po rukama i glavi. Jeftiniji model za nekih 100e, malo skuplji za cca150e, ta ff800 i cini mi se bas ok. Jedino iako skuplji model 900 mi se cini da bi se mogla raspast jer izgleda kao da je sastavljena od vise djelova a ne da je cijeli kalup.
 
Pozdrav ekipa, da li je netko naručivao sa evolutionbikes.it stranice? Dobre su cijene pa me zanima ima li netko iskustva s njima jer bi naručio jednu kacigu od njih. Unaprijed hvala!
 
Ovak, peta godina mi je Schuberthu SR1 i tražim si novu kacigu. SR1 mi je jedna od najboljih kaciga koje sam imao na tikvi.
Uzeo bih SR2 ali mi se ne dopada jer mi djeluje kao downgrade naspram jedinice, SR3 još nisu ni najavili, a kamoli predstavili. Tak da više niš od Schubertha.

Odmah da hitim Arai na stranu, grde su mi i pre okrugle.

Škicam:

1. Scorpion Exo R1 Air Carbon

a_scorpionexor1carbona_solid_matbla_getstung_ml.jpg
c_scorpionexor1carbona_solid_matbla_getstung.jpg


Scorpionke nikada nisam vidio uživo, niti stavio na glavu, tako da ukoliko netko od vas ima isksutva s navedenim modelom neka slobodno napiše pokoju riječ ili preporuku.

2. HJC RPHA 11 Carbon

RPHA_11_CARBON_SOLID_BLACK_1_ml.jpg
RPHA_11_CARBON_SOLID_BLACK_3.jpg


Od HJC-a sam svih ovih godina bježao kao od vraga. Brand i kvaliteta njihove izrade "na opip" mi nikada nisu sjeli. Pokušavam im dati još jednu priliku.
Nekakvih problema? Dječjih bolesti?

3. X-Lite X803 RS Ultra Carbon

X803RS-UC-HOT-LAP-Carbon-13.jpg
X803RS-UC-HOT-LAP-Carbon-13-side.jpg


Zgodna kaciga, u dućanu mi je na glavu sjela odlično. Baš kao SR1, čini mi se kao dostojna zamjena.
Kolega Diablero je ima i hvali.


Hvala!

Nikad teži odabir nove kacige...

Schuberth SR1 napokon ide u zasluženu mirovinu nakon točno 2 godine sage i "potražnje" za novom koja bi mi barem upola bila dizajnom i funkcionalnošću blizu SR1.
Škicao sam i Scorpion EXO R1, HJC RPHA 1 i 11, Suomy Track 1 i SR-GP, pa nešto od Shoei-a (X-Spirit 3, NXR2 i GT Air 2)...

Na kraju naručio ono što sam i mislio da budem, a to je ovaj Xlite X803RS Ultra Carbon ali u malo drukčijoj grafici.
Dojmovi kada stigne.

SR1 me služila besprijekorno 7 godina na cesti, stazi i putovanjima bez da je išta puklo, ispalo ili odbilo poslušnost. Da je bilo imalo drukčije, odavno bih je zamijenio.

Scorpion EXO R1 - predivna kaciga ali predimenzionirana školjka koja dolazi u svega dvije veličine.
HJC - Godinama sam im davao priliku i jednostavno svaki puta kad bih je uzeo u ruku ostavila bi dojam jeftilena.
Suomy - Nikako da se poslože sa sustavom kopčanja vizira. Odlazilo mi na Vandalu, kroz iskustva valsnika novih modela vidim se ništa nije promijenilo.

 
Last edited:
Naravno, salju dhl expressom dode u 3 radna dana i platis 15€. Cijena kacige naspram motocarda koji je inace najjeftiniji razlika 100€ i nesto sitno.. samo pitam da li ima netko iskustva da je narucivao
Nekako sumnjam da sa DHL-om stize za 3 dana.....