Quick Shifteri (iskustva)

Healtech je samo sminka sa onim sa bt podesavanjem i totalno nepotrebna stvar za korisnika koji je na cesti. Senzor je sprdacina također u usporedbi sa npr translogicom. Kolegi uspjesno sjebao getribu na cbr ki 1000 .
Ja osobno imam translogic i nikakva podesavanja za cestu nisu potrebna. Plug and play. Radi bez greske.
 
  • Like
Reactions: Nero
ja isto da stavljam bi vjerovatno stavio translogic. samo neznam dali za svaki quickshifter treba powercommander ili? malo noob pitanje ali do sad o njima nisam previse razmisljao
 
Meni za sada radi perfektno. Stegnuo sam polugu mjenjača i sve kako inace ide (dovoljno je stegnuto) , izgubio sam vremena na podešavanja dok ga nisam dobio kako treba sto s onim BT je stvarno lako. Nadam se da ce i dalje raditi kako radi sada
 
Ispravak netocnog navoda svaki motor ima quicksifter samo nema onaj lijepi zvuk iz auspuha pri promjeni kao kada imas tu stvarcicu, jedino sto ga ne saltam ispod 5000 rpm/min jer grubo salta a i nema mi potrebe. Zapravo nema meni osobno uopce nikakve potrebe al mi fora 😄
Nema ga nego mi vozimo kao da ga ima. :mrgreen:
Za šaltanje u niže sam valjda jedini protivnik, ako ga ne kresneš nogom ko da je neprijatelj, neki će reći odlučno:mrgreen:, zna pogoditi međubrzinu i onda bože pomozi na kočenju. Čak ni na Grobniku mi nije odgovarao. Stara škola.:p
 
  • Like
Reactions: SpoRRi
Nema ga nego mi vozimo kao da ga ima. :mrgreen:
Za šaltanje u niže sam valjda jedini protivnik, ako ga ne kresneš nogom ko da je neprijatelj, neki će reći odlučno:mrgreen:, zna pogoditi međubrzinu i onda bože pomozi na kočenju. Čak ni na Grobniku mi nije odgovarao. Stara škola.:p

Probao par puta iz radoznalosti. Na Z900 ide mekano "uz medjugas", ne osjeti se grubost ni najmanje. Ali, ja i u visu saltam s kuplungom, ovo je bila samo proba za "nedajboze" ak sajla kuplunga pukne da se uvjerim da se i tak moze doc doma (btw, kak Z900 ima samo 3 federa na kuplungu, sajla ima puno laksi posao: ko nova je (vizualno) nakon 57500km dok se na Z750 razlicnala kod rucice kuplunga na 30ak soma km pa sam ju mijenjao :) E nek sam je sad ureknuo :mrgreen:
 
Last edited:
  • Haha
Reactions: zrakoplovac
Mislim da je do mene, odnosno kako nemam zglob onda drukčije šaltam od većine pa brijem da sam prenježan s mjenjačem.
 
Nema ga nego mi vozimo kao da ga ima. :mrgreen:
Za šaltanje u niže sam valjda jedini protivnik, ako ga ne kresneš nogom ko da je neprijatelj, neki će reći odlučno:mrgreen:, zna pogoditi međubrzinu i onda bože pomozi na kočenju. Čak ni na Grobniku mi nije odgovarao. Stara škola.:p
E jebi ga sad 😳😳😳🤣🤣🤣
 
Ne bi nikad vise motor bez quickshiftera i blippera, kraj priče. 😁
Kolko je dobro ili loše za getribu, to je skroz druga tema, ali neko ko ne zna saltat vise stete radi nego quickshifter, pogotovo prema “dolje”. 🥲
 
  • Like
Reactions: Dene and googy gxsr
Ne bi nikad vise motor bez quickshiftera i blippera, kraj priče. 😁
Kolko je dobro ili loše za getribu, to je skroz druga tema, ali neko ko ne zna saltat vise stete radi nego quickshifter, pogotovo prema “dolje”. 🥲
Koji QS oem ili nadogradnja, na kojem motoru, koliko dugo koristiš, ima li kakvih mana, koliko je koštao.
 
Koji QS oem ili nadogradnja, na kojem motoru, koliko dugo koristiš, ima li kakvih mana, koliko je koštao.
Trenutno OEM yamaha mt09 2021.
Nema problema nikakvih, 12k km. Ubiti, i sve kaj sam vozil su bili OEM ugradnja, tak da nisam relevantan za retrofite, samo iznosim svoja iskustva :)
 
  • Like
Reactions: Dene
Nema ga nego mi vozimo kao da ga ima. :mrgreen:
Za šaltanje u niže sam valjda jedini protivnik, ako ga ne kresneš nogom ko da je neprijatelj, neki će reći odlučno:mrgreen:, zna pogoditi međubrzinu i onda bože pomozi na kočenju. Čak ni na Grobniku mi nije odgovarao. Stara škola.:p

Pokusao sam par puta downshift i koji put dobro koji put downshit pa sam odustao od toga, nema mi potrebe lomit motor bezze. Nisam mogao dobit osjecaj pa necu silit draze mi vozit motor nego trazit po forumu djelove od getribe :mrgreen:
 
ja iskreno nisam pokusao ni prema gore ni prema dole bez kvacila nikad. mislio sam uzet nekog apn-a za zajebanciju ali sam odustao tako da bi se mogao pocastit sa quickshifterom
 
Blippeeer 🤣
IMG_20230415_072715.jpg
IMG_20230415_072736.jpg
 

Attachments

  • IMG_20230415_072726.jpg
    IMG_20230415_072726.jpg
    3.2 MB · Views: 0
postoji li neka motokuca ili servis preko kojega se mogu naruciti quickshifteri?
 
za prebacivanje u više je potpuno nepotreban, (bar meni)
i više bi volio (iako i to znam) da ga imam za vraćanje u niže brzine