Salon motora EICMA,Milano,Italija

tommy71k

Well-known member
Danas sam bio na međunarodnom sajmu motocikala u Milanu, Italija.Nešto novostiod poznatih proizvođača motocikala,ali sam bio malo razočaran enormnom količinom kineskih proizvođača motocikala.Ne radi se samo o rezervnim dijelovima,tehnološkim inovacijama,već i o lošim kopijama poznatih motora,previše električnih "stvari" ali i puno skutera na 2,3 i 4 kotača za koje mislim da neće imati uspjeha ovdje u Europi.BMW,Harley Davidson,Kawasaki,Indian nisu bili prisutni.Kineski štandovi su uglavnom bile prazni ili s malo posjetitelja dok su poznate kuće bile toliko krcate da se nije moglo ni pošteno fotkati.Bilo je tu i nekih poznatih osoba ali bih samo istaknuo višestruke MX1 svjetske prvake Antonia Cairolija i Moto GP vozač Andrea Dovizioso. Puno lijepih djevojaka, puno ljudi, jako skupa hrana, ulazak na sajam preskup jer je precijenjen, parking za prijavit Sudu za ljudska prava. Mislim da ću sljedećih 4-5 godina radije ostati doma gledati neki dokumentarac o crvenim mravima Paname ili pokušati naučiti kako izravnati banane gumenim čekićem. To je sve. Možda se nekome svidjelo, ali meni nije.
1699647250351-01.jpeg

1699646971581-01.jpeg
1699646412951-01.jpeg
1699646698886-01.jpeg
IMG_20231110_143545.jpg
IMG_20231110_141054.jpg
IMG_20231110_140658.jpg
IMG_20231110_134303.jpg
IMG_20231110_135033.jpg
IMG_20231110_121353.jpg
 
Ali se slažem da je EICMA pomalo ili čak ubrzano u zalasku.
Ja sam sad tu i sljedeće 3-4 god mislim da nema potrebe ići.
Većinu sajma zauzimaju kineski štandovi, a od europskih i japanskih proizvođača.... ovo što se novo lansira je manje više blagi užas.
Jedino mi Triumph ima line up koji mi ima smisla i jedino na tom štandu sam ajmo reć "zapazio" par modela.
Ovo ostalo...... skoro da nije bilo vrijedno dolaska.
Ducati hypermotard 698..... takav bljutavi jeftilen da je gas gas komad motora za njega..... nisam imao potrebe slikat.
Honda hornet..... za izbljuvat se.
Yamaha xsr900 gp...... baš me razočarala. Očekivao zbiljam dobar paket, a ono složena s plastikama ko od nekih kineza.
Na suzuki štandu vrijedi jedino hayabusa.
Zaključak...... jebeš ti sajam kad na istom meni najviše pažnje odvuče fantic caballero 700😁
 
Honda hornet..... za izbljuvat se.
Yamaha xsr900 gp...... baš me razočarala. Očekivao zbiljam dobar paket, a ono složena s plastikama ko od nekih kineza.
Stvarno? Kaj toliko lose? Nova Yamaha mi na klipovima izgleda odlicno, a o Hornetu jos ne znam sto da mislim. Baca mi malo na Duletovog streetfightera. Nejkedi mi svakako nisu toliko interesantni, ali izgleda mi puno bolje od bilo cega sto je Suzuki recimo izbacio ove godine.
 
20231111_115033.jpg

20231111_115058.jpg


20231111_115102.jpg

20231111_115111.jpg

Ali.... još malo.... pojest će nas kinezi QJ
1000 ccm, 130 ks. Opremica koje se ne treba sramiti..... malo aguste, malo ducatija.... i voila
 
Honda nikad u povijesti nije napravila lijepi motor, ne znam zašto sada očekujete promjenu? :mrgreen: Odjebali su i Marqueza a ne vas par pokondirenih EU wannabe seljačića. :p:ROFLMAO:

Ajde, recimo da im se zalomilo sa RC30.:mrgreen:

Stvarno ne znam što želite od njih, pa japanci su isti već godinama. Takve ih treba percipirati i to je to. Meni Suzukiji i Yamahe izgledaju sasvim OK odnosno u skladu s očekivanjima. Ako želite nadrkanu alternativu uzmete MV Agustu za koju se već neko vrijeme ne mogu dobiti dijelovi, po ne znam koji put u povijesti, iako će ih uskoro preuzeti Pierer pa ćete ih kupovati zajedno s kineskim čudima u istoj firmi. Toliko i o kinezima... 😁
 
Dobro, pitam treci puta, sto je specificno toliko ruzno na novom Hornetu?
Ne dopada mi se nuzno taj tablet nakacen gore, ali to je manje vise to.
Kopiranje tih prednjih svjetala od Z-a 1000 pa ova instrument ploča je ravna samo čvang čung nekoj firmi.
Da si je jedna Honda dopustila da ide u ovakvo bezobrazno i još k tome bezuspješno kopiranje..... neznam
 
  • Like
Reactions: sacs-in-line four
Recimo..... kod suzukija su svi modeli osim hayabuse gadni..... al suzuki bar nikog ne kopira bezobzirno