akumulator

Goran_Zg

New member
ovak, na mom original akumulatoru od motora pise 12v (to razumijem) i 9 Ah...
posto je on skrsen do kraja, razmisljao sam o tom da stavim jedan od auta (nasao sam prikladno mjesto), na njemu pise 12v i 60 Ah, e sad, imam glupo pitanje... sta znaci Ah? Za sta je to mjera? I dal bi mogao stavit taj akumulator na motor?
 
možeš...  (y)
ali je malo besmisleno...  :misli:
 
kapacitet "snaga" akumulatora.Akumulator moze 60sati da napaja potrosaca od 1apera ili P=UI=12w .
 
nemoj....stradati ce namotaji i regler koji su zaduzeni za punjenje...To je previse...da mi je znati gdje si nasao mjesto za staviti taj akumulator ?? To je ipak malo preveliko......sa 9 amper sati...na 60 ???  Svasta....... :mrgreen:
 
ma mislio sam ga zbuksat u kofer za kacigu :mrgreen: i povezat zicama :mrgreen: :mrgreen:
onda cu radje nabavit drugi akumulator nego da skurim sve
 
Goran_Zg said:
ma mislio sam ga zbuksat u kofer za kacigu :mrgreen: i povezat zicama :mrgreen: :mrgreen:
onda cu radje nabavit drugi akumulator nego da skurim sve





Ovo je dobro :LOL:.Baš sam tija napisat,ne bi ga valjda stavija u kufer?
 
najbolje je tako....nije to ni tako skup akumulator(ako nije neki hermeticki zatvoren...koji onda zna kostati i soma kuna)..... :shock:
 
ma ima za 80 kn u jednom ducanu (neznam dal smijem reklamirat :mrgreen:), a u drugom 120 malo bolji...a nemam vremena za ic kupit, motor je blesavo slozen, ne rade mi svjetla dok nemam akumulator... a trebaju mi za petak navecer... (y)
 
ma kupuj odma.....120 kuna popijes za pol ure..... I nezaboravi kupiti kiselinu za njega....jer obicno dolaze upakovani prazni....moras ga formirati.....To ti je 20 dodatno.... :wink:
 
ma ti za 80 kuna su zakon imaš i kiselinu s njim sam ju treba natočit i gas,...ja sam to u skutere stavljao...doduše izdrži 2-3 godine al to je čist oke
 
Bump said:
ma ti za 80 kuna su zakon imaš i kiselinu s njim sam ju treba natočit i gas,...ja sam to u skutere stavljao...doduše izdrži 2-3 godine al to je čist oke
pa koji izdrži duže ...  :misli:
 
možda smo krivo skužili ,možda nema  mašine pa se misli vozit na alnaseru, šala,kupi novi,nedo bog da opadneš i da te zalije kiselina iz velikog aku.
 
ma treba mi za svijetla... ne kuzim zasto ne gore dok nema akumulatora.... to je bezveze... kaj je najgore, uopce neznam dal mi radi alternator.... odkad sam kupio motor nisam imao ispravan akumulator.... ni na punjac se nece napunit....
a ak ne radi alternator onda ovaj ide svaku vecer na punjac.... valjda ce izdrzat prek dana... i ovak palim na guranje... anlaser treba na servis.... vrti u prazno
 
sjebati ces novi kaumulator ako ga precesto praznis do kraja...i punis na punjac. Naime....cestim punjenjem punjacem(koji ima struju punjenja i do 6 ampera)...celije u akumulatoru neneormalno se brzo trose(stanjuju)...i kad se kao posljedica toga dodaknu...mozes akumulator baciti u smece. Rade provjeri punjenje...nije to komplicirano....u najgorem slucaju crkne regler(ako je motor bio vozen bez akumulatora)....namotaji crknu rijetko. To ces odmah viditi kada montiras novi aku...i izmjeris struju punjenja....koje mora biti ne manja od 13.4 i veca od 14.0 volti.
 
Čitam, i sve nevjerujem. Ni moj neće upaliti bez benzina a ima rezervoar.  :mrgreen:
I onda vidim da dečko ima 17 godina i snalazi se kako zna i umije.
Ako se misliš voziti onda moraš nešto i investirati u motor, dolazi zima pa ćeš imati vremena popraviti struju do proljeća.  (y)
 
.... vec dugo se vozim bez akumulatora... sad neznam dal su namotaji krepali...... sad preko zime cu ga rastavit i sve slagat malo po malo... bar se u masine razumijem.... na proljece ce sve radit
 
  • Like
Reactions: stanky069
Goran_Zg said:
.... vec dugo se vozim bez akumulatora... sad neznam dal su namotaji krepali...... sad preko zime cu ga rastavit i sve slagat malo po malo... bar se u masine razumijem.... na proljece ce sve radit

Da su ti namotaji krepali onda se uopće nebi vozio jer nebi imao struje ni za bobinu ili bobine , a sto je moglo krepat to ti je regler uvjetno rečeno