17.-19.07.2020. - MotoGP: Gran Premio Red Bull de España - Jerez

Pa, za moj ukus prilično pogođeno (y)
E sad za ovo glup , on nije kalkulator, on dolazi na utrke pobijedit ili bit najbolji koliko mu je to trenutno moguće. Mogli su mu iz boxa naredit da smiri , a oni su zdušno navijali i tjerali ga jače. Iskreno , ne znam . Ja ga volim gledat baš zato što grize. Dovi je recimo dobar vozač , nije glup al je naspram MM-a, mlak, naravno , meni osobno, poštujem i tuđe mišljenje ;)
Meni laiku iza, malo veceg, ekrana je jasno da ni jedna guma ne moze izdrzati ono sto je on radio a njemu profesionalcu to izgleda nije jasno i to nakon toliko odvozenih utrka, osvojenih prvenstava i toliko padava, jest najbolji al i najveci bilde :mrgreen:
 
Je u pravilu je trebao ostat iza vinjalesa i propustit quattra i vozit za njima, cuvat gume.

Zatvaranjem izolovat onog mazgova milera.
 
Sve zavisi kako će bit sa padovima
Meni laiku iza, malo veceg, ekrana je jasno da ni jedna guma ne moze izdrzati ono sto je on radio a njemu profesionalcu to izgleda nije jasno i to nakon toliko odvozenih utrka, osvojenih prvenstava i toliko padava, jest najbolji al i najveci bilde :mrgreen:

jbg, bik ne voli crveno :mrgreen:

Je u pravilu je trebao ostat iza vinjalesa i propustit quattra i vozit za njima, cuvat gume.

Zatvaranjem izolovat onog mazgova milera.

realno, ako si je baš htio priuštit vinjalesa mogao ga je ostavit za zadnji krug ;)


no kažem, teorije su jedno, a karakter je drugo, ne ispadne uvijek pametno :mrgreen:
 
Šta je reka najveći od najvećih: “If you no longer go for a gap which exists you are no longer a racing driver”.

Marc zna da je prvenstvo kratko, i nema vrimena za kalkuliranje, i to je to.
A na nama je samo da gledamo i krstimo se.
Ono kako ih je s unutarnje u boku prolazija kroz Lorenzov zavoj, je nešto daleko najlipše šta se u dugo vrimena moglo vidit.
 
Šta je reka najveći od najvećih: “If you no longer go for a gap which exists you are no longer a racing driver”.

Senna mi je daleko najdraži šofer ali taj njegov proljev od opravdanja za sranja koja je znao raditi i koji svi mantraju da je smisao utrkivanja jednostavno ne drži vodu. Dokazano dosad već i više nego jednom.
 
  • Like
Reactions: Švabo
Evo, ovaj rođo šta vozi nacionalno prvenstvo italije kaže da nije do potrošene gume nego do rubnjaka, što reći, ko je u pravu
 
Marquez je bez sumnje trenutno najbolji Motogp pilot i to je istina..Ali sada kad su se slegli dojmovi...Mislim da mu polako na naplatu dolazi ta njegova beskompromisnost i opsesija da bude upisan u povjest kao broj jedan i pretekne Rossija u broju osvojenih titula prvaka..
Momak vozi srcem i na nož svaku trku. Nevjerovatno je spretan i izvlači se iz nemogučih situacija..Ide mi na živce kad ljudi govore da ima sreće...On ima muda, ne kalkulira, nego juri..Hrabar je i lud.
Ali, kad-tad mu se je to moralo nažalost, obiti o glavu..
Tako je i Miller vozio do prije par godina pa je skužio da tako ne ide..
Sjećam se Argentine kad je također stizao sa začelja i zabijao se u druge vozaće u krivinama i tako ih prolazio..
U Jerezu je vozio korektno, ali isto tako ludo..Dovodio se je u ogromnu opasnost..
Žao mi je što mu se je to desilo, ali je svojom nepromišljenošću kompromitirao i sebe i Hondu.
Teško će se brzo oporaviti od ove ozljede, a nova generacija gladna pobjeda je tu.
Ne bih se iznenadio da više ne osvoji ni jednu titilu..Nadam se da se varam i da će se brzo oporaviti..
Možda ovu godinu napokon Ducati dođe do titule..
Ali onaj kojeg vozi Miller:)
Od Dovija kao i od doktora nažalost, nema ništa. Previše razmišljaju i kalkuliraju..Treba im mrvica Marcove ludosti ipak..
 
Generalno je problem što uvijek po jedan iskoči u određenom vremenskom periodu, zato im treba dati iste motore. :mrgreen:

Za Hondu se ne slažem. Baš suprotno, od kad je GP-a prvi puta se događa da Honda ne može bahato tvrditi da je sve do motora s kojim bi i čimpanza pobjedila.

Ne samo to, nego nitko drugi ne moze bas nista napraviti na tom motoru vec dosta vremena.
I sto je jos cudnije, niti iscitavanje njegovih podataka im ne pomaze. To mi nije jasno.
Sada ce Honda, na zalost, doci na svoje dok se on ne oporavi.
 
  • Like
Reactions: Švabo and Shepa
Senna mi je daleko najdraži šofer ali taj njegov proljev od opravdanja za sranja koja je znao raditi i koji svi mantraju da je smisao utrkivanja jednostavno ne drži vodu. Dokazano dosad već i više nego jednom.
To sam navea u kontekstu da Marquez nema običaj čekat da mu se ukaže prilika, već je sam stvara, jer drukčije ne zna (ili ne želi).

Ne volim ga zbog nebrojenih pizdarija iz prošlosti, ali za ovu vožnju mu se jednostavno nema šta prigovorit, jer nije bilo ni jedne diskutabilne situacije. Odvozija je kirurški precizno i odlučno, sve do samog kraja.
Vjerojatno je računa da može i do Fabia doć (teoretski, nategnuto, možda je i moga skidat po sekundu u zadnjih pet krugova, ali... šta bi bilo kad bi bilo), umisto da je proša Vinalesa i zadovoljia se drugim mistom, odn. "prvim od gubitnika".
(Opet najveći od najvećih, jbg.)
😁

U svakom slučaju, nedilja je zbog njega bila zanimljiv(ij)a i sad imamo o čemu pričat.
 
Bez MMa ova bi trkai bila na 20% od toga što je bila. Ali bila je takva, atipična. Inače, baš ne razumijem ove da bi motogp bio dosadan bez njega. Pa ne bi znali pobjednika. Ovako znamo. Što je u tome bolje...
I svaka mu čast, jest pravo najbolji, ali ne bi on baš tako prelazio čunjeve da honda ne ulaže u to da njemu prilagodi motor više nego je 2/3 timova cjelokupan budžet.
Fascinantno je bilo kako svi - kočenje, oprezne spuštanje u zavoj, gas. On - samo ga cijelog baci na stranu u milisekundi i kontrolirano proklizava. Robot.

Sjecam se kada i zasto sam prestao pratiti F1.
Nakon sto je agresivac poginuo, pocelo mi se desavati da zaspim gledajuci tu dosadu.

Probaj zbrojiti koliko je MM priredio akcije, a koliko svi ostali u totalu.
Znas, neda se svima gledati kako kruze i cuvaju pozicije.
 
Glupost rec da je opizdio zbog manjka srece. Opizdio je jer je vozio kako.realno nije moguće.
Ustvari je, al nije 20 krugova .
Ko ga jebe nije mi ga žao uopce osim sto se sjeba tako jako da mora na operaciju.
 
  • Like
Reactions: Nexie
A ovak imamo kaj za gledati? Njega 3 kruga ispred svih i gusjenicu sa par preticanja pred kraj utrke? Jebeno, da se nije satro neznam dal bi mi nokti izdržali kraj sljedeće utrke, daj zamisli da mu neko dođe unutar 2 kruga....pa srce bi mi stalo jbt.

Sjeti se ovoga sto si pisao jednom kada ga ne bude.
Ovo je ili bi trebao biti adrenalinski sport.
 
Za hondu se baš, ali baš ne slažem. Totalno izvana izgleda kao nevozljivi motor. Koji, gle čuda, mm dovodi do pobjeda. Najjača marka, najveći tim. A loš. Mođ mislit. Pare vrte gdje burgija neće-
Imaju politiku sve karte na mm-a. To nitko drugi, po meni do sada nije u tolikoj mjeri radio. Pokušavaju mu salit motor ko hendrixu gitaru. Tako i izgleda. Da mu je produženi organ. I normalno da svi drugi na tom motoru izgledaju preloši. i Dobija se taj dojam da je motor loš.
Istina je da je honda ovdje bila par desetinki iza yamahe. ALi generalno, u kombinacijis njim, pa kroz sezonu...
I da, sjetio sam se na što me podsjećao, pogotovo ovu trku. Na vozače speedwaya. Kako se baci u zavoj :mrgreen:
 
Evo, ovaj rođo šta vozi nacionalno prvenstvo italije kaže da nije do potrošene gume nego do rubnjaka, što reći, ko je u pravu

Pa vidilo se iz aviona da je preša malo preko rubnika i zbog toga mu je zadnja guma proklizala.
 
FP3

IMG_20200725_130613.jpg
 
Pravo stanje stvari znat ćemo na trci , samo isprobava ;)
ako opće nastupi :cool:
 
Last edited:
  • Like
Reactions: cicogti