MotoGP "Silly Season" u 2025. (pretpostavke, glasine i predviđanja)

Jesam dobro pohvatao. U nedjelju je opet jerez, gdje mm ne vozi Fabio opet dobiva (zaliha bodova koju će mm malo teže stići). Onda 9. Brno gdje se mm spektakularno vraća pobijedom. Pa Austrija gdje dovi uzima jedini pobjedu za Ducati u ovoj sezoni....
 
"Kako pobijediti Marqueza", pitanje je koje su si postavljali svi mogući mozgovi uključeni u motogp u zadnjih nekoliko godina.

I eto im sada šansa, sada kad je MM fizički onesposobljen da odvozi sve utrke, nažalost, no to je svima bilo u glavi cijelo vrijeme da jedino njegovo odsustvo sa staza može nekome donijeti championship ;)

No, to baš i neće biti tako lako bez obzira što MM-a neće biti nekoliko utrka u ovoj kratkoj sezoni ili … će se morati oporavljeti i duži period, u svakom slučaju želim mu brz oporavak, svi su to prošli, neki i nekoliko puta, sad je eto došao red i na njega :(..

Šta nam je ostalo??

Gledajući tehnički i Yamaha i Ducati i Suzuki i njihovi sateliti mogu uzeti prvenstvo, no siguran sam da ni strojevi ni vozači neće na kraju biti najpresudniji u ovoj kratkoj sezoni. Sad kad je priča započela bez MM-a kao glavnog kandidata najveću ulogu odigrat će njihovi psiholozi (uz šefove timova koji bi trebali igrati pametno).
Izuzimajući nekoliko vozača kojima u ovoj konkurenciji nikad ni nije bilo mjesto, desetak vozača može po meni uzet titulu, a šta imamo:
Imamo jednog Fabia koji je još zelen pitanje koliko će biti stabilan, jednog Vinalesa koji bi trebao biti favorit br.1 uz Dovia, imamo Rossia koji je već zakašljucao i već je u minusu, imamo suzukijevce koji su se već eliminirali, jedan na duže drugi ostao bez bodova , Morbidelia koji je po meni najjači u glavi od svih itd... Brišem Espargarovce jer smatram da njihovi potencijali zaslužuju bolje od trenutnih motora koje voze.

Dakle kad se uzme u obzir da su timovi već uigrani i posloženi, vozači tehnički sposobni, kad znaš da je sezona kraća, da imaš moment bez Marqueza, da imaš termine koji nisu uobičajeni, da imaš medije za vratom koji će tražiti senzaciju u svakoj od spomenutih štala, kad imaš situaciju u dobrom dijelu grida da su ugovori za drugu sezonu već riješeni itd...nameće ti se da moraš imati jaki psihološki tim , nekoga koji može balansirati sve pritiske koji će se sada nametnuti. Nije sve u konjima, tehnici i htijenju, većina je u glavi , ništa novo, zar ne ;)
Netreba zaboraviti da je psihologija u sportu nekima donijela titule prvaka,a da nisu bili baš najbolji na svijetu, da je ekipni duh presudan u većini slučajeva, ali treba se sjetiti koliko je psiha zajebana kada gotove priče pretvara u propast... kad se sve posloži ostaje taj racer, sam samcat sa svojom mirnoćom ali i trenucima ludila bez kojih nemožeš biti najveći .

Maverick i Dovi se nameću,no to su ujedno i dva vozača današnjice koji su apsolutno psihički nestabilni u smislu kontinuiteta uspjeha, vidjet ćemo koliko su Fabio i Franco jaki na tom polju … bude interesantno … mislim da se Rossi dosta zajebo s tim odustajanjem, no možda će na kraju uspjeti izvući nešto veće iz svoje stabilnosti i prevelikog iskustva, budemo vidjeli u svakom slučaju bit će interesantnije sve skupa pratiti....(y)
 
Last edited:
Mislim da si omasio ceo fudbal s ovim postom.

Ako bi koja sezona tebala biti bez pritisaka onda je to ova. Ni publike ni sponzorskih zadaca ni tolikog pritiska medija jer Covid ne. Skracena sezona, svi vec imaju ugovore za iducu godinu i fokusiraju se na to. Ovo ce im samo dobro doci kao dobar trening za iducu godinu i ostati fit do iduce sezone. Da ne kazem da tko god digne sezonu em sto e krnjava em sto nema MM nece mu se "priznati" uspjeh.

Psihicki nestabilni u smilsu kontinuiteta uspjeha?! Dovi 3 godine za redom viceprvak i zivi primjer izreke bolje se roditi bez k... nego bez srece a ne pshicike nestabilnosti i kontinuiteta 🤐
Ako 3 godine za redom biti viceprvak nije kontinuitet onda neznam sto je. Rossi je proslo svrseno vrijeme.
 
  • Like
Reactions: Nexie
Ja ne znam zakaj se tak izbjegava tog malog Fabia, pa mali je bomba, prvo, fakat dobro vozi, vidi koliko je sati i odlučio se prilagodit motoru, to je po meni već jedan veliki plus. Jako studiozno pristupa protivnicima i ima poštovanje prema cijeloj situaciji na utrci. Vozi onak, popravo i s mudima, i to je točno ono kaj je Rossi radio na prijelazu tisučljeća i Marquez tamo cca 2012.
Imam strašan respekt prema recimo Doviju, ali jebote pas, daj više prestani srat po tom motoru i vozi. Lik je na 2 utrke u svojo karijeri potegnuo preko 100 posto a svaka dlaka mu smeta, Vinales je dosta sličan, vjerojatno i puno bolji vozač, ali puno temperamentniji (hmmm, na koga li me podsjeća da je nedavno u penziju potegnuo..) i to ga košta...
Psiha je bitna, kako u braku, na poslu, tako i na trkama, neki su si to dobro raščistili i imaju rezultat...
I prošle godine sam bio siguran u Fabia da je velika nada, ali nisam mislio da će tak brzo napredovat i definitivno je na startnoj liniji trenutno najzanimljivi vozač. Kolko god mi je žao Marqueza, ovo je odlična prilika za razmjeravanje snaga na relaciji Quartararo-Dovizioso-Vinales, a možda i Espargara(!?)
 
Ma kakvi Espargaro (ako misliš na Pola), Binder je u svojoj prvoj utrci vozija Quartararovim tempom cilu utrku...
Kad konačno povata konce s karbonskim kočnicama, razbucat će cili poredak.
Hondu osim MM-a neće nitko dovest do prvog mista, a KTM (uz Pedra ka test vozača) već pokazuje naznake pobjedničkog potencijala.
Bindera za precjednika!

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
Ma kakvi Espargaro (ako misliš na Pola), Binder je u svojoj prvoj utrci vozija Quartararovim tempom cilu utrku...
Kad konačno povata konce s karbonskim kočnicama, razbucat će cili poredak.
Hondu osim MM-a neće nitko dovest do prvog mista, a KTM (uz Pedra ka test vozača) već pokazuje naznake pobjedničkog potencijala.
Bindera za precjednika!

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Upravo to s P8 izletio, s zadnjeg mjesta i vratio se na P13 s tempom vodeceg. Prva utrka na GP motoru. Bit ce to odlicna kombinacija za pomrsiti racune KTM/Binder
 
Ma kakvi Espargaro (ako misliš na Pola), Binder je u svojoj prvoj utrci vozija Quartararovim tempom cilu utrku...
Kad konačno povata konce s karbonskim kočnicama, razbucat će cili poredak.
Hondu osim MM-a neće nitko dovest do prvog mista, a KTM (uz Pedra ka test vozača) već pokazuje naznake pobjedničkog potencijala.
Bindera za precjednika!

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Binder je dobar, moram priznat, ali rano je za reći točno, poprilično sam siguran da s trenutnom situacijom za njega od ove sezone nikaj previše, ali iduće, svakaj bi tu moglo bit. Ali najfascinantiji lik trenutno mi je Miller, show je za gledat a ni vlastita mater mu ne zna kaj bu se dogodilo... xD
 
Gledao sam snimku s aerodroma jučer, pokazivao je nešto prsrtima savim pristojno. To je dobar znak. :)
 
Mislim da si omasio ceo fudbal s ovim postom.

Ako bi koja sezona tebala biti bez pritisaka onda je to ova. Ni publike ni sponzorskih zadaca ni tolikog pritiska medija jer Covid ne. Skracena sezona, svi vec imaju ugovore za iducu godinu i fokusiraju se na to. Ovo ce im samo dobro doci kao dobar trening za iducu godinu i ostati fit do iduce sezone. Da ne kazem da tko god digne sezonu em sto e krnjava em sto nema MM nece mu se "priznati" uspjeh.

Psihicki nestabilni u smilsu kontinuiteta uspjeha?! Dovi 3 godine za redom viceprvak i zivi primjer izreke bolje se roditi bez k... nego bez srece a ne pshicike nestabilnosti i kontinuiteta 🤐
Ako 3 godine za redom biti viceprvak nije kontinuitet onda neznam sto je. Rossi je proslo svrseno vrijeme.
Gle, ovo nisu dečki sa open daya na grobnjači koje boli kita za vremena i rezultate, to je vrhunski sport i vrhunski vozači, najbolji od najboljih i sigurno im ne pada napamet lagano treniranje i vozikanje od staze do staze.
Ako si ikada bio sportaš onda znaš da se čak i na laganim treninzima ne želi izgubit, makar igrali i za "drek", a gdje neće za titulu svjetskog prvaka u motogp-u
Dođe li njih 4-5- u situaciju za naslov budi siguran da će grist do bola, a tu će odmaglit do vrha samo onaj koji bude najstabilniji u glavi jer nitko zasad ne odskače među njima, naravno...sve pod uvjetom da Marquez odmori par utrka...
Da li je to Quartararo, vidjet ćemo, tek je prvi puta pobjedio, sjeti se Vinalesove 3 pobjede na početku sezone i gdje je završio pod pritiskom itd... cijeli cirkus je okrenut samo uspjehu, nitko se tu ne vozi samo iz gušta ... ;)
 
Nekako mi se čini da je Quartararo dobro pogođena mješavina , nije mu strano riskirat i hoće zagrist , a u scenariju Loreta je miran i stabilan , sposoban držat koncentraciju koja mu mic po mic stvara prednost. Nebu lak orah :mrgreen:
 
Tak je. Fabio se ne da usporedit s vinalesom. Prečvrsto grize, baca se na glavu u brze zavoje kao nitko. I prošle godine se vidjelo da to nije slučajnost. Kao i prošle godine, i ove će mu falit ono malo da bi uspio i MM-a zadržat iza sebe. Mogla bi ga jedino spasit bodovna prednost koju će sada priuštit.
Miller, rekao bi nasljednik Dovija. Vrlo dobar, ali... vidjet ćemo.
Brad Binder. Rekao bi da su on i Fabio budućnost. Prošle godine sam gledao Moto2 najviše radi njega. Kakva čuda je radio na onom traktoru.
Iskreno, i alex marquez i luca marini (mogući prvak) su mi oboje totalno mlaki. Mislim da su i bagnaia i morbidelli profesori za njih.
A binder, baš sam htio komentirati to kako se probijao. Mislim da je kod greške izgubio 26 sekundi, a na kraju je došao 29 sekundi iza pobjednika. Jedini sličan MM-u po stilu vožnje i kontroli motora.
 
meni taj quatro baš djeluje živčan..
predoživljava sve..bar prošle sezone, ne može se taj smirit..