kako urediti ispušne grane?

bruniranje ispusnih cijevi je losa kombinacija. Ono se dobije lijepa crna boja koja pohrdja u roku dva dana ako nije nauljena. Isto se desava i sa puskama i pistoljima koji nisu nauljeni. Samo kromiranje nije tako komplicirano. Treba cijevi prvo dobro odmastiti u kemijskom a zatim elektrolitickom kupatilu. Poslije toga nema vise garezi koja moze onecistiti kupatila u daljnjem procesu. Kod samog kromiranja, kao zavrsnog sloja poslije Cu i Ni, se ne smije stavljati dekorativni krom bez odgovarajuce pasivizacije koja stiti sam krom i daje mu onaj besprijekorni sjaj ogledala. U protivnom krom pocne zutiti i mora se cesce polirati.
 
Stealth51000 said:
Pred par dana sam naletio na netu na video kako lik čisti grane i koristi od Yoshimure Stain Magic pastu, krenuo citat po netu malo o tome i generalno pozitivna iskustva. Gledam svoje grane koje sam vec probao cistit sa raznim cudesima ali svaki put bi odustao. Jednostavno nisam imao vremena se posvetit toliko tome...
Kako sam stavio Akrapovica i skinuo onaj ogorman lonac sa zastitom kakav ima Cb1000R, sve više su me bole u oči ruzinavi kat i cijevi... Ugalvnom popizdio i naručio tu pastu kud puklo da puklo...
Naručio u ponedeljak stigla je u petak iz Japana  (y)
Jučer mi vrag nije dao mira malo namazao po cijevi i onda šok, to jede ruzinu. Omotao staru čarapu okolo i potegnuo nekoliko puta...u sat vremena sam počistio sve...kad budem imao vremena još jednom mislim malo više se posvetit, ali ta pasta je čudo...malo ju treba nanest samo na krpicu, ima valjda neku kiselinu u sebi šta jede sve...

Prije

10363597_10205264510865006_6116774788817215071_n.jpg



U prilogu je slika od jutros...
Svaka cast...gdje si naručio pastu,kako i po kojoj cijeni,ako nije tajna?
 
exbandit said:
Svaka cast...gdje si naručio pastu,kako i po kojoj cijeni,ako nije tajna?

http://www.ebay.com/itm/Yoshimura-JAPAN-Stain-Magic-Abrasive-120g-Stainless-Muffler-Cleaner-919-001-0000-/281724783121?hash=item41981b0a11&vxp=mtr

28 dolara
 
Nero said:
http://www.ebay.com/itm/Yoshimura-JAPAN-Stain-Magic-Abrasive-120g-Stainless-Muffler-Cleaner-919-001-0000-/281724783121?hash=item41981b0a11&vxp=mtr

28 dolara
Hvala za info...ok cijena,ovo se isplati!! Tko je ikada ručno polirao,složit će se  :wink:
 
FZ1 said:
Purol pasta je zakon  (y)
Baš to! Isprobao sam hrpu pasti, što skupih i jeftini ali taj hebeni purol me oduševljava.

Naj bolje od svega cijena te sreče je cca 16 kn ili ti 2 eu za tubu, 100g paste :D
 
Purolom se najebao ko zuti za postici ovakav efekt.

Ako ovo zbilja radi kako Stealth kaze, isplati se svake lipe
 
Danas je došao kum do mene sa Dorsodurom, cijevi koma, on je krenuo doma polirat sa nekom pastom od Meguiresa mislim, da je trljao kao ludjak skoro ništa, ja sam stavio kap na krpicu i potegnuo po cijevi, nije mogao vjerovat, jede, u dve min smo očistili cijev, motor je bio vruč. Ima urezano jedan dio di piše Aprilia nije niti znao da to postoji tamo...
Ja bi ju preporučio svakome, ja sam probao sa purolom i nekom drugom pastom, odustao sam brzo...
 
NemoHR said:
Sve će biti dobro!!!

    ...evo i malo poboljšanje: U završnoj fazi poliranja uzmeš dugačak žniranac (vezicu za čizme) il komad špage pa namotaš dva ili tri kruga umjesto jednog sa frotirom. A mžeš i od platna ili majice izrezati dulji remen...
 
OldBoy said:
    ...evo i malo poboljšanje: U završnoj fazi poliranja uzmeš dugačak žniranac (vezicu za čizme) il komad špage pa namotaš dva ili tri kruga umjesto jednog sa frotirom. A mžeš i od platna ili majice izrezati dulji remen...

(y)

Zavuce se gdje treba, a glumi rotirku - ovisno kako brzo vuces krajeve  :mrgreen:
 
Bok,

Evo da malo osvjezim temu. Frend mi posudio malo paste za poliranje (3M pasta). Krpu u ruke i trljaj  :D.
Slika gdje sam slikao pastu je malo losija...

A mžeš i od platna ili majice izrezati dulji remen...

Ja sam izrezao od platna dulji remen i trljaj :)
 
Za grane najbolji Bref za wc solje..ali antirost..cetkicu za zube i laganini..istrljas saperes vodom ko nove..finis purol pasta..sa Brefom rukavice i pazit da ne ne ode na lakirane povrsine..a jos bolje vozi i ne zamaraj se sa glupostima:mrgreen:
 
evo i mene. cisto sumnjam da cu se jos vozit pa gledam da krenem malo sitnice na motoru rijesit. najveca stvar koju cu morat uredit su grane. ne bi htio farbati nego da dodu do sjaja ali opet da to drzi. s cim ste redili, dali ste skidali
 
Ekipa, s čime da ovo skinem?

20201020_160926.jpg

Nešto se zaljepilo za cijev, i naravno da nisam vidio pa se zapeklo. Ima guglo svakakvih rješenja, ali možda netko ima iskustva...