Atestirao spuh na motoru :)

sunce mu poblajhano:ROFLMAO: reci mu nek ga stišće do ibera,jebo ga medjugas
 
Na mojoj knjizici isto pise broj predmeta i dodano je jos isp.sustav dok za tablicu i zmigavce nemam nista osim broj predmeta. Pitao sam prometnu policiju neki dan dok su zaustavljali i rekli su mi da oni pod tim brojem ne mogu nista znati.


Tako ako naletis na pametnjakovica ides na vanredni tehnicki 😄



Ps. Jos mi idiot kaze na tehnickom nosi papir sa sobom 😂 al budem to rijesio kad uhvatim vremena. Covjek koji je radio predmet je rekao da napomenem ako slucajno ne bude njega da napise u napomenu sto je atestirano ali ovaj je to ignorirao iako sam mu vise puta rekao 😂


Kako bi rekao jedan "velkam tu krejša"

Koliko znam, kad se više stavki atestira, ide broj atesta, ako se atestira samo jedan dio, onda se to upisuje.

Ja sam kopirao rješenje o atestu i držim ga s papirima od motora.

Na žalost, situacija uvelike ovisi od kontrolora do kontrolora i osobe zadužene u CVH za ateste, mene npr. nije pustilo s nosačem tablice koji je atestiran na identičnom motoru prije dva mjeseca već sam morao prepravljati isti.

I još mi jedna stvar nije jasna, kako ona čuda od čopera što ih manufakture prepravljaju i uvelike se reklamiraju po društvenim mrežama prođu tehnički i legaliziraju prerade, jer većina ih ni blizu ne udovoljava zakonskim regulativama, dok s druge strane traže dlaku u jajetu.
 
Koliko znam, kad se više stavki atestira, ide broj atesta, ako se atestira samo jedan dio, onda se to upisuje.

Ja sam kopirao rješenje o atestu i držim ga s papirima od motora.

Na žalost, situacija uvelike ovisi od kontrolora do kontrolora i osobe zadužene u CVH za ateste, mene npr. nije pustilo s nosačem tablice koji je atestiran na identičnom motoru prije dva mjeseca već sam morao prepravljati isti.

I još mi jedna stvar nije jasna, kako ona čuda od čopera što ih manufakture prepravljaju i uvelike se reklamiraju po društvenim mrežama prođu tehnički i legaliziraju prerade, jer većina ih ni blizu ne udovoljava zakonskim regulativama, dok s druge strane traže dlaku u jajetu.
Nije potrebno rješenje od atesta kad se isti upiše u prometnu.
 
Da li se Barracuda može atestirati i upisati u prometnu? Pitam zbog oznake EEC/ABE, ne znam što to znači.

Oni iste auspuhe navode pod različite modele motora. Valjda imaju različite oznake na homologacijskim papirima.
 
moze,ta oznaka ti znaci da je homologiran za cestu,znaci kada kupis taj auspuh uz njega ces dobiti papire,i moci ces bez problema ga upisati u prometnu.

ako te zanima za zx10r 06-07 auspuh homologiran sa strane sto se montira,osim barracude imas i mass auspuhe,jedino ta dva proizvodaca imaju za zx10r 06-07 homologirane auspuhe,pa si pogledaj.:)(y)
 
  • Like
Reactions: Tadija037
Gledao sam auspuh od Black widow, nisam skužio dali se taj auspuh može upisati u prometnu. Samo im na stranici stoji od 300mm pa nadalje da su Street legal u UK. Netko možda više zna o BlackWidow auspuhu?
 
Gledao sam auspuh od Black widow, nisam skužio dali se taj auspuh može upisati u prometnu. Samo im na stranici stoji od 300mm pa nadalje da su Street legal u UK. Netko možda više zna o BlackWidow auspuhu?

Imaš 2 problema. 1. je to kaj više nisu u EU tak da na tu cijenu ide carina, porez ili pitaj boga koji još k mogu smisliti, a 2. je to da kaj su street legal u UK ne znači apsolutno ništa ak nemaju homologaciju za tvoj motor.
 
  • Like
Reactions: MOONSHIELD
Pozdrav, pitanje u vezi auspuha. Mislim uzeti polovni auspuh (slip on) koji dolazi sa da killerom i ugraviranim serijskim brojem. Kontaktirao sam proizvodjaca i poslali su mi izjavu (na engleskom) da taj auspuh pase bas na moj model motora I da je u suglasnosti sa normama.
da li moram s tim auspuhom (kasnije kada ga smontiram) na tehnički da se upise u knjizicu ili ipak moram raditi atest?
pitam jer mi po nekoj logici ima smisla samo upisati u knjižicu preinaku -ako imam već izjavu proizvodjaca da auspuh pase na točno moj model vozila...isto me zanima da li traže prijevod te izjave sa engleskog na hrvatski..?
 
Pozdrav, pitanje u vezi auspuha. Mislim uzeti polovni auspuh (slip on) koji dolazi sa da killerom i ugraviranim serijskim brojem. Kontaktirao sam proizvodjaca i poslali su mi izjavu (na engleskom) da taj auspuh pase bas na moj model motora I da je u suglasnosti sa normama.
da li moram s tim auspuhom (kasnije kada ga smontiram) na tehnički da se upise u knjizicu ili ipak moram raditi atest?
pitam jer mi po nekoj logici ima smisla samo upisati u knjižicu preinaku -ako imam već izjavu proizvodjaca da auspuh pase na točno moj model vozila...isto me zanima da li traže prijevod te izjave sa engleskog na hrvatski..?
Atest.