Šta vozimo u RH ili ti malo statistike :)

iiwan

Member
Bok svima,

svi oko mene vozaju 600cc motore i imao sam dojam da sam jedini na hiljadarki u regiji i šire. :cool:

Onda sam išao malo pogledati neznanstvenim metodama 👨‍🔬 (iako sa cca 2300 oglasa na ukupno 73000 motora L3 kategorije imamo uzorak koji daje 99% nivo pouzdanosti u intervalu +- 2,5) i dobio sljedeće:

Ako oglasi na njuškalu 🐕 odgovaraju u postotnim odnosima ukupnom voznom parku u nas, onda to izgleda ovako:

1604356760449.png


Znači vozimo uglavnom cestovne (ili barem ono što trpamo u tu kategoriju) motore 🛵 , a prevladavaju motori od 750 pa na više:

1604356611076.png


A isto tako izgleda da preferiramo malo vintage motore jer nam je 70% voznog parka starije od 10 godina:

1604357062240.png


Sve u svemu, očito samo ova ekipa s kojom se ja vozam je na 600cc...



 
Svida mi se razrada problematike.(y) :mrgreen:

A rekao bih i da odgovara stvarnom stanju.
 
Svida mi se razrada problematike.(y) :mrgreen:

A rekao bih i da odgovara stvarnom stanju.
Mate opet PROBLEMatika,.... :mrgreen:
Samo statistika, realna.

Ovo ja zovem razbriga.
Meni fora, svidja mi se.

I na kraju sam mislio da se vozamo sa bar manjim postotkom starijih motora.
 
Svida mi se razrada problematike.(y) :mrgreen:

A rekao bih i da odgovara stvarnom stanju.

Da, izgleda da odgovara.

Najveće iznenađenje mi je da "sportskih" motora ima više veće kubikaže... to stvarno ne bi nikad rekao iz svoje okoline
 
Mate opet PROBLEMatika,.... :mrgreen:
Samo statistika, realna.

Ovo ja zovem razbriga.
Meni fora, svidja mi se.

I na kraju sam mislio da se vozamo sa bar manjim postotkom starijih motora.

Ma mi smo ti svi majstori. Glupo nam je vozit novi motor. Šta ćeš s njim, to se ne kvari. Ne možeš ni ruke zaprljat, i gubiš temu sa dečkima...
 
Da, izgleda da odgovara.

Najveće iznenađenje mi je da "sportskih" motora ima više veće kubikaže... to stvarno ne bi nikad rekao iz svoje okoline

Meni bi bilo iznenađenje da je obrnuto, manja kubikaža je svojevremeno bila često rezervirana za stazu. Sad toga više nema toliko ali trend je ostao. I kad tome nadodaš godinu proizvodnje ovih većih, rezultat je logičan.
 
Ma mi smo ti svi majstori. Glupo nam je vozit novi motor. Šta ćeš s njim, to se ne kvari. Ne možeš ni ruke zaprljat, i gubiš temu sa dečkima...
Hahahaha
Lijepo si me opisao. Čiste ruke i nema teme za priču.
Ja sam u onih 11%.
 
U Nl prosjecna starost 21,4 znaci jos sam iznad prosjeka 😂 auta 10,7 godina pa eto serite jos malo da su vas pokrali da nista ne radi i place male il more bit da ste vi ti koji su pokrali i male place daju radnicima 😁
 
  • Haha
Reactions: hondimir
U Nl prosjecna starost 21,4 znaci jos sam iznad prosjeka 😂 auta 10,7 godina pa eto serite jos malo da su vas pokrali da nista ne radi i place male il more bit da ste vi ti koji su pokrali i male place daju radnicima 😁
Škrti nizozemci gori su od škota!!
Vozili bi oni vozili ali ne žele poreza platiti na mlađe auto ili motor.
 
I na starije moras platit porez, to je davno bilo ako je prometalo preko 25 godina da se ne placa porez. Inace za sve motore je porez isti i nije nesto skup.
 
Škrti nizozemci gori su od škota!!
Vozili bi oni vozili ali ne žele poreza platiti na mlađe auto ili motor.

Boli njih briga. Imaju za vutru, legalno ju kupe, nažižaju se i svejedno im je u čemu ili na čemu se voze:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

iiwan svaka čast kak ti se dalo to iskapat i grafove slagat. Interesantni podatci(y)
 
iiwan svaka čast kak ti se dalo to iskapat i grafove slagat. Interesantni podatci(y)

Ma to mi je djelomično u opisu posla, djelomično inžinjerska štreberska znatiželja pa na brzaka složim. Da vidiš analizu kad sam tražio ponudu za stolariju na kući 🤓😅😂
 
Ma to mi je djelomično u opisu posla, djelomično inžinjerska štreberska znatiželja pa na brzaka složim. Da vidiš analizu kad sam tražio ponudu za stolariju na kući 🤓😅😂
Jesi na kraju u Bosni uzeo?
 
Hahahah. Nisam (ali sam namještaj radio u Cazinu po mjeri ☝) , na kraju uzeo četveroslojno lamelirano drvo umjesto PVC-a 😆

koštalo me ko pola kuće al je fina :cool:
 
Mislim da ta tvoja analitika, svakako vrijedna i pohvaljujem trud!, ipak nema previše veze sa stvarnim stanjem voznog moto-parka u Hrvatskoj... jednostavno, činjenica da se neka vrsta ili kubikaža više prodaju ne znači da one i prevladavaju u stvarnosti, već da određene klase podliježu više nekakvoj fluktuaciji vlasnika, češće mijenjaju vlasnike, više služe kao nekakva međufaza za prelazak na nešto drugo itd...
 
korelacija izmedju oglasnika i kaj se vozi je smislena samo ako ne kužiš kujca o korelacijama



Srki
 

Attachments

  • A1C5948D-FE18-4A55-8E60-57EA15E1976F.jpeg
    A1C5948D-FE18-4A55-8E60-57EA15E1976F.jpeg
    50.4 KB · Views: 65
Hahahah. Nisam (ali sam namještaj radio u Cazinu po mjeri ☝) , na kraju uzeo četveroslojno lamelirano drvo umjesto PVC-a 😆

koštalo me ko pola kuće al je fina :cool:
Drvo je prvo.


Otkad sam stavio pvc, zimi stalno problemi sa vlagom.