Šta vozimo u RH ili ti malo statistike :)

Cemu uopce R 600 motori, to se mora navrtat ko 2t motori da bi islo...kupi hiljadu ili tmax 😜
 
Mislim da ta tvoja analitika, svakako vrijedna i pohvaljujem trud!, ipak nema previše veze sa stvarnim stanjem voznog moto-parka u Hrvatskoj... jednostavno, činjenica da se neka vrsta ili kubikaža više prodaju ne znači da one i prevladavaju u stvarnosti, već da određene klase podliježu više nekakvoj fluktuaciji vlasnika, češće mijenjaju vlasnike, više služe kao nekakva međufaza za prelazak na nešto drugo itd...

Ma ovo je samo bila kratka zanimacija za mene pa reko ajd da stavim na forum :) Samo me zanimalo jel ima više motora 600 ili 1000 kubika.

Tako sam i napisao, nikako činjenično stanje ali je djelomično indikativno obzirom na nedostatak podataka takve vrste.

korelacija izmedju oglasnika i kaj se vozi je smislena samo ako ne kužiš kujca o korelacijama

Srki

Možeš elaborirat malo o kujcu i korelacijama 😅
 
Mislim da ta tvoja analitika, svakako vrijedna i pohvaljujem trud!, ipak nema previše veze sa stvarnim stanjem voznog moto-parka u Hrvatskoj... jednostavno, činjenica da se neka vrsta ili kubikaža više prodaju ne znači da one i prevladavaju u stvarnosti, već da određene klase podliježu više nekakvoj fluktuaciji vlasnika, češće mijenjaju vlasnike, više služe kao nekakva međufaza za prelazak na nešto drugo itd...

A koje bi po tebi bilo stvarno stanje? Ako je prosjek voznog parka stariji od 10 godina a znamo sto se vise kupovalo do 2008 pa onda do 2012, ne vidim argumente da ovo nije tocno. Naravno da moze ili ne mora biti indikativno ali je i cinjenica da se tek zadnjih godina vise prodaju manje kubikaze.
 
ne kužim kak ti nisi već premijer ove vukojebine, ili bar u EU parlamentu u Sekciji za jebene korelacije🤣🙌

kraj podataka o prodaji po firmama i motorima koji se objavljuju u renomiranim hrvatskim moto novinama i moto portalima, korelacija sa Njuškalom je ko drkica na Nedu Ukraden



Srki
 
  • Haha
Reactions: DADO+

Uzeo sam Trotec TTK 127 na preporuku prijatelja. Evo, radi dvije sezone (jesen&zima) po 12h dnevno i super.

Samo si vidi koliko volumena imaš i kakav ti je volumen prostorija pa prema tome ćeš znati jel ti treba jedan jači il možda više slabijih.

Šibnem ti u PM link da ne reklamiram ovdje 😅
 
ne kužim kak ti nisi već premijer ove vukojebine, ili bar u EU parlamentu u Sekciji za jebene korelacije🤣🙌

kraj podataka o prodaji po firmama i motorima koji se objavljuju u renomiranim hrvatskim moto novinama i moto portalima, korelacija sa Njuškalom je ko drkica na Nedu Ukraden


Srki

Daj mi samo reci par stvari da ti mogu pohvatati tok misli 😊
  • koja je veza premijera i ove teme
  • koje točno "vukojebine"
  • jel ima u EU parlamentu tijelo naziva "Sekcija za jebene korelacije" i čime se bavi. Bilo bi ultra zanimljivo ga popratiti
  • možeš li mi izvući te podatke iz novina i portala - znači koliko ima motocikala prema vrsti i kubikaži
  • hoćeš pojasniti metaforu sa Nedom Ukraden i ne vidim šta ima loše na mastrubaciju na dotičnu, ima i puno čudnijih stvari
TNX Srki!
 
Srki je retos. To je prva i osnovna korelacija. :mrgreen: Druga je da mu ova naša vukojebina nije bila zanimljiva niti kao premijeru pa je otišao u beo svet da tamo zavlada. I onda je izmislio koronu ali to je samo jedan od virusa u njegovoj glavi.:p
 
hahahaha. pa i nisam, čini mi se od 2007 al nisam do sada imao priliku i čast pričati sa gosp. Srki-em ☝ :geek:
Jel mozes izvuc podatke iz mupa koliko ima registriranih motora ? To bi bilo onda precizna statistika ...
 
vidim uglavnom milenijci ovdje, navikli da im mama tata pas kravata pronalazi podatke koji nisu na TikToku🥳

a moram i avatar promijenit, mOOn se izgleda uvredil💩😘 nema ga moje nadraže podguzne muhe, a on bi vam lijepo objasnil kaj su korelacije



Srki
 
  • Haha
Reactions: diesel power
vidim uglavnom milenijci ovdje, navikli da im mama tata pas kravata pronalazi podatke koji nisu na TikToku🥳

a moram i avatar promijenit, mOOn se izgleda uvredil💩😘 nema ga moje nadraže podguzne muhe, a on bi vam lijepo objasnil kaj su korelacije

Srki

Na tiktoku su ti najzastupljeniji Generacija Z (1995. - 2010.)

1604496340528.png


a ovdje moguće čak i da jesu milenijalci obzirom da se radi o ekipi koja sada ima od 25 - 40 godina (1980. - 1995.)...

Sve u svemu, milenijalci ti googlaju, mlađi milenijalci ti traže informacije na youtube, a GenZ ti je na tiktoku...
 
  • Like
Reactions: ZP1993
Jel mozes izvuc podatke iz mupa koliko ima registriranih motora ? To bi bilo onda precizna statistika ...

Ako gledamo službenu statistiku, onda ti najbolju statistiku o vozilima ima CVH (Centar za vozila Hrvatske) jer je MUP prenio javnu ovlast na CVH (tehnički pregled vozila i registracija) pa se oni bave više prometnim prekršajima i nesrećama. Tu još ima nešto na DZS (Državni zavod za statistiku) ali su neke okrupljenje brojke.

Promocija + radi određene statistike na temu vozila za neke naručitelje, mahom novine pa se i tako može doći do nekih info.

Al nije mi bila ideja raditi neke precizne statistike 😅 samo sam htio vidjeti jel voza ekipa motore veće kubikaže, pa reko ajd da stavim tu, možda nekom bude zanimljivo 😊 ili kontroverzno :geek:
 
Nekad davno smo svi u auto industriji kupovali prve registracije od MUP a Promocija + ih je malo aranzirala i skupo preprodavala. :mrgreen: Danas vise ne znam tocno kako ide...