Cijene osiguranja motocikala

Ne znam ali sam u toj klasi :mrgreen:
Btw, zva' Savu direkt i dobia još bolju ponudu.
724 kn za sve vrste plaćanja.
Kunu jeftinije nego lani.
Vidi vraga uštedio sam ti 24 kn :mrgreen:
 
ove godine nesto osiguranje poskupilo,prosle godine bilo 870 za z900,danas isao vidit cijenu,ono preko 1000 kuna,wtf

edit: nasao u generalima za 845 jebo croatia lopove :love:
 
Last edited:
Ženina CBR125R u Grawe sa 50% ispala ju neki dan 231 kunu na KR regu (ista zona rizika ko i ZG), sad čekam ponudu za Kawca koji je regan još mjesec dana da vidim kod kojeg ću osiguravatelja, prošle godine je bilo 758 kn u Grawe-u.
 
Evo da kažem par iskustva o Vigo uređaju nakon ~6 mjeseci korištenja.

Pošto mi motor stoji ispred zgrade i imam pogled na njega tokom cijelog vremena, lakše mi je zaspati po noći ako znam da je motor "siguran".
Uređaj pokazuje gps lokaciju, snima i ocjenjuje vožnje i sve se vidi na mobitelu.
Mobitel mi je u jakni tokom vožnje, ne zamaram se previše da li uređaj i mobitel spoje preko BT na početku vožnje, ali ponekad tokom vožnje osjetiš vibraciju jer se upali alarm na mobitelu da je "motor u pokretu". Ako je kratka vožnja zanemarim, na dužoj bi vjerojatno stao,ugasio/označio da motor nije ukraden.
2 puta tokom nadogradnje aplikacije sa serverske strane, dogodi se da se aplikacija zblesira i ne radi ~12-24h. Već sam ih kontaktirao 2 puta zbog toga i svaki put su rekli da su radili nadogradnju. Sljedeći dan sve uredno radi, ali nije registrirao vožnje zadnji dan.
Nisam još imao priliku iskušati pozivanje hitne u slučaju nesreće, nadam se da neće ni biti potrebe.
Cijena za MT-03 je bila ~1020kn

Pregled aplikacije - 8/10
Uparivanje uređaja i mobitela - 8/10
GPS lokacija - 9/10

Plus - vidiš stalno gdje je motor
Minus - support/obavijesti su na SLO



Jesi i dalje zadovoljan sa Vigom. Pisao si o mušicama aplikacije, kako je sada?
Dobio i ja maloprije ponudu na 1030kn pa kalkuliram.
 
Ja sam platio 1300kn kao dečec od 27 godina za Tuona 1000.
ZG, i još sam imao u zadnje 3 godine dvije prometne mojom krivicom (auto i motor :sneaky: ).
 
1280 kn za bandit 650s 2009god vozac 23 godine motor 35kW u papirima. Također vigobox oko 100 eura me ispao,super dojmovi jedino šta mi se sve zblesiralo zadnjih par dana i piše da mi je motor još na Velebitu 😂
 
Jesi i dalje zadovoljan sa Vigom. Pisao si o mušicama aplikacije, kako je sada?
Dobio i ja maloprije ponudu na 1030kn pa kalkuliram.
Jos uvijek se dogada da se aplikacija zblokira i ne pokazuje tocnu lokaciju motora. Npr. zadnje se dogodilo prosli tjedan, nije mi pokazivao voznje 5 dana, a onda se sve pojavilo i od tada radi. Poslao mail developerima, nisu se jos sjetili odgovoriti 5dana (sto se inace do sada dogodilo unutar 24h).
Vrlo vjerojatno cu uzet jos godinu dana, ipak je novi motor pa mi je lakse spavat po noci...
 
Husaberg TE 125 '12
Croatia osiguranje 226 kn, (50% bonus + Kompare popust 43 kn)
ZG - 30 god.
 
Evo alfa,ja bio na registraciji,osiguranje 950kn

Izgleda da cu slijedece godine malo istrazit, jer mi se cinilo bitno previse (duplo u odnosu na Z750), iako je ZG koji je vjerojatno skuplji razred. Ali, kod ovog imam i 2 auta pa je sve povezano, ali i to cu rijesit nekako, valjda :D
 
Izgleda da cu slijedece godine malo istrazit, jer mi se cinilo bitno previse (duplo u odnosu na Z750), iako je ZG koji je vjerojatno skuplji razred. Ali, kod ovog imam i 2 auta pa je sve povezano, ali i to cu rijesit nekako, valjda :D
Ma to više nigdje nema logike. Ista osiguranja za iste motore u drugo doba godine različita cijena.
Gsxr 600k4 u 6 mj 1180kn najjaftinija ponuda. 1.11 za drugog gsxr 600k4 1020kn. Sa zaštitom bonusa i osiguranjem putnika.
ZG područje. 50% 27 godina.
Za istu osobu yamaha fz6s isto godište kao suzuki samo 10kw manje, kubika za ista, 1340kn na jeftinija ponuda. Isto područje.
Motori znači glase na istu osobu, tri su isto godište, yamaha je u istoj grupi po kubikazi. Sva tri u isto vrijeme drugačija ponuda i od istih kuća.

Mozda oni to napamet gađaju te cijene jer to fkt nema nikakvog pravila. Dva motora mi se razlikuju samo po serijsko broju, sve ostalo isto i donesem tri prometne da mi sloze osiguranje i tri različite cijene.
 
  • Wow
  • Haha
Reactions: t0malito and 3alfa3
Izgleda da cu slijedece godine malo istrazit, jer mi se cinilo bitno previse (duplo u odnosu na Z750), iako je ZG koji je vjerojatno skuplji razred. Ali, kod ovog imam i 2 auta pa je sve povezano, ali i to cu rijesit nekako, valjda :D
Zato sam ti i napisao da malo to istražiš,po meni si previše platio,da sam se potrudio mogao sam proć i za nekih 800kn ovo je bilo nabrzinu