podmazivanje lanca

Meni nije jasno kako su ljudi prije vozili i podmazivali lance bez sprejeva i ovih dzidzamidza..cudim se isto sto niko jos nije izmislio aplikaciju pa da mozes mobitelom podmazat dok sjedis u kafani, isto nije fora imas tft ekran a ne pokazuje zategnutost lanca ni kad ga treba podmazat..valjda ce i to bit nekad
 
Meni nije jasno kako su ljudi prije vozili i podmazivali lance bez sprejeva i ovih dzidzamidza..cudim se isto sto niko jos nije izmislio aplikaciju pa da mozes mobitelom podmazat dok sjedis u kafani, isto nije fora imas tft ekran a ne pokazuje zategnutost lanca ni kad ga treba podmazat..valjda ce i to bit nekad

Meni bi bilo OK kad bi svaki glezanj lanca bio povezan na internet te slao aktualne informacije o potrošenosti gumica direktno, preko Imterneta, na TFT motora. Tako se ne bih više osjećao nesigurnim i izlozen strepnji da bi lanac mogao puknuti.
 
  • Like
Reactions: Riker
Nakon 5000 km podmazivanja s hipenolom lancu nije potrebno čišćenje.
 

Attachments

  • 20201114_161835.jpg
    20201114_161835.jpg
    153.4 KB · Views: 105
  • 20201114_161953.jpg
    20201114_161953.jpg
    118.2 KB · Views: 139
U plastičnu čašu od jogurta ulijem malo ulja i sa četkicom za zube prođem dio po dio lanca. Sve dobro obrišem s krpom jer i ovako dosta ulja pošprica po felgi i gumi ...
 
Probat cu i ja malo tako old school. Potrosio sam motul sprej pa pdmazao lanac sa Liqui Moly sprejem kojeg mi je susjed poklonio. Majko mila koje smeće, zasro mi je cijelu felgu koju sam nakon pola godine napokon očistio i ocijedio se po nogaru, čizmu sam zasrao sa masnoćom, a čizma bijela, jeba mu pas mater.
 
Probat cu i ja malo tako old school. Potrosio sam motul sprej pa pdmazao lanac sa Liqui Moly sprejem kojeg mi je susjed poklonio. Majko mila koje smeće, zasro mi je cijelu felgu koju sam nakon pola godine napokon očistio i ocijedio se po nogaru, čizmu sam zasrao sa masnoćom, a čizma bijela, jeba mu pas mater.

ja dobija na poklon I nikad bolji, em sta je mukte em sta dobro podmaziva samo sta ga ja koristim na motocrossu :ROFLMAO:(y)
 
  • Like
Reactions: diesel power
Dobio sam na poklon od frenda motul pastu i mogu reci da je super. Malo duze traje od obicnog spreja ali cini mi se da ne prska
 
Koristio sam Motul 400ml oko 100kn, netko mi ga maznuo pa sam sad uzeo neki Autoland, Poljska marka, 500ml 60kn. Posprejam kad vidim da se lanac sjaji i to je to. Kažu da je mazanje lanca samo zaštita od korozije i ništa više, da ne služi nikakvom podmazivanju. A što ja znam, i u knjizi piše da se podmazuje nakon pranja ili nakon kiše pa je možda i istina.
 
  • Like
Reactions: Nexie
ja znam samo jednu stvar,a ta je da mi je muka od ovih tema o podmazivanju lanaca,guma itd,i raznoraznih strucnjaka.
 
  • Like
Reactions: prpa
Dobio sam na poklon od frenda motul pastu i mogu reci da je super. Malo duze traje od obicnog spreja ali cini mi se da ne prska
Taj motul paste je super, ja ga koristim Kad sam na duzim turama jer ne zauzima nista mjesta, a inace gear oil.
razmisljao sam o chain oiler Ali nikako da se odlucim
 
Kak većina motora iz oglasnika ne prelazi ni 2k km godišnje, nebu lancu niš niti ak ga podmažu svakih par godina jedanput :mrgreen:. Meni od hipenola smrdi cijela garaža danima al sam uporan dok ne potrošim flašu nema promjene.
 
  • Haha
Reactions: exfreerider
Kak većina motora iz oglasnika ne prelazi ni 2k km godišnje, nebu lancu niš niti ak ga podmažu svakih par godina jedanput :mrgreen:. Meni od hipenola smrdi cijela garaža danima al sam uporan dok ne potrošim flašu nema promjene.


evo ja svaki vikend podmazujem skoro :D
 
Čime po zimi najbolje mazat lanac, uzevši u obzir niske temperature, manje učestale vožnje i vlagu?
 
Ima od Modriče sprej za lanac s antifrizom.
Odličan, je da košta bočica 536 kn, ali traje cijelu zimu bez frke.
Isplati se.