MotoGP "Silly Season" u 2025. (pretpostavke, glasine i predviđanja)

Navijam da im se vrati Gigi Dipalija i da dovede Lorenza 😎
 
To je drugi korak, pa vidis da niti iz Moto2 lik nece doci. Valjda ce im sad biti jasnije.... Osim ako Davies ne pobjedi prvu utrku u 2021.:mrgreen:
Pa ništa od Davies-a na sreću, rekli su ili Smith ili Savadori, po meni bolje Smith, bar poznaje sve staze na kojima se GP vozi
 
Monster-u je ocito dojadila tragicna muzika pa su se odlucili malo obojati, moram priznati, jedan od najljepsih MotoGP motora ove, a i zadnjih sezona.
 

grafico-4.big.jpg
 
Pa skroz.
Nije sad vise u pitanju povratak na staze nego i sama funkcionalnost te ruke
 
Pustimo sad sućuti i žalopojke.

Mene zanima odgovornost nadležne osobe koja je blagoslovila forsiranje preranog povratka na stazu?

Možda tu možemo pitati samu izvedbu prve operacije?

Ipak tu govorimo o najtrofejnijem sportasu moto sporta, odšteta nije zanemariva.

Dovi bi vec tužio i WHO :mrgreen:
 
Mene zanima odgovornost nadležne osobe koja je blagoslovila forsiranje preranog povratka na stazu?
Možda tu možemo pitati samu izvedbu prve operacije?

Mislim da su oni svi zajedno odlučili obzirom na kratku sezonu hoće biti što prije na stazi.
Kaj se tiče prve operacije, odmah nakon izlaska rentgenske slike ruke počele su priče o tome da je operacija loše izvedena (pločica sa šarafima umjesto čavla kroz cijelu kost)
Edit: Obzirom da je operacija trajala 8 sati, oni ne da popravljaju tu ruku, nego spašavaju
 
  • Like
Reactions: pikacu79
Mislim da su oni svi zajedno odlučili obzirom na kratku sezonu hoće biti što prije na stazi.
Kaj se tiče prve operacije, odmah nakon izlaska rentgenske slike ruke počele su priče o tome da je operacija loše izvedena (pločica sa šarafima umjesto čavla kroz cijelu kost)
Edit: Obzirom da je operacija trajala 8 sati, oni ne da popravljaju tu ruku, nego spašavaju
Sto se tice 8h, nije to mijenjanje plocice samo - cita li itko clanke? treba mu otvorit kuk, uzet komad kosti za transplataciju, pripremit je, otvorit ruku, izvadit staru plocu, transplatirat kost i stavit novu plocu... Ali kad vidim 8h, jasnije mi je zasto je moj kirurg ostavio transplatiranje kosti za nogu kao opciju ako se bas bude moralo. za sad plocica i OEM kost drze :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: Mocippaldi
Monster-u je ocito dojadila tragicna muzika pa su se odlucili malo obojati, moram priznati, jedan od najljepsih MotoGP motora ove, a i zadnjih sezona.
Jesul to napustili tragicare 🤓
 
Sto se tice 8h, nije to mijenjanje plocice samo - cita li itko clanke? treba mu otvorit kuk, uzet komad kosti za transplataciju, pripremit je, otvorit ruku, izvadit staru plocu, transplatirat kost i stavit novu plocu... Ali kad vidim 8h, jasnije mi je zasto je moj kirurg ostavio transplatiranje kosti za nogu kao opciju ako se bas bude moralo. za sad plocica i OEM kost drze :mrgreen:

Mislim da je najveći problem moguće oštećenje živca koji iako nije od šećera, praktično cijelo vrijeme operacije mora biti u ekstenziji. U svakom slučaju mu želim sve najbolje i da ljudi oko njega ovaj put znaju što rade.
 
treba mu otvorit kuk, uzet komad kosti za transplataciju, pripremit je, otvorit ruku, izvadit staru plocu, transplatirat kost i stavit novu plocu...

Naravno da čita. Ne otvara se kuk nego vrh zdjelične kosti (Ilijačna krista).Opet, da se otvara i kuk je tih sati dugo, pogotovo kad pogledaš da su bila 2-3 tima i da su mogli raditi istovremeno.
 
Hocu rec da je to sama po sebi komplicirana operacija i vjv se je uzelo i vremena da se sto manje usputne stete napravi... svakako brz oporavak i povratak na stazu mu zelim.