Suzuki V-Strom 650 XT

Nađi nešto urednije..Nemoj se zalijetati..Koja promjena mašine, drugi sat!?
Probaj nači neki šta nije iz uvoza..Nešto uredno..
Nije mi žurba za kupovinu. Tek sam počeo tražiti Stroma, a nemam iskustva s njima, pa zato pitam na kaj paziti. A ovaj se javio za zamjenu za mog horneta ali mi je čudno da je mašina mijenjana.
Hvala na savjetu
 
Kod tih starijih Stromova provjeri rezervoar iznutra, hoće zahrđati ako se preko zime ostavi prazan dok se ne vozi
Hvala. Svaka informacija dobro dođe.

Čuo sam priče da neki stariji modeli znaju imati problema sa getribom. Ima kaj u tim pričama ili je to samo priča?
 
Čuo sam priče da neki stariji modeli znaju imati problema sa getribom. Ima kaj u tim pričama ili je to samo priča?

Sa getribom ne, ili je to bio neki izdvojen slučaj, ali sa namotajima je bilo problema, i to poprilično.
 
Realna cijena bi za godinu dana star motor trebala biti 20% manja od novog.
Ovo šta se nudi po oglasima je znanstvena fantastika.
Nije motor auto.,moze motocikl imati i 10-15 godina,i imace realnu cijenu prodaje,naravno ako je ocuvan i servisiran uredno,cijena dosta zavisi od opreme, a kad kupis novi, dobijes gol motor, pa registracija,pa nabacivanje opreme koja nije bas bagatela...nakupi se toga...stavis na papir,pa racunaj... ;)
 
Sa getribom ne, ili je to bio neki izdvojen slučaj, ali sa namotajima je bilo problema, i to poprilično.
Nisam nikad imao problema sa tim sto nabrajate,mozda neko je,ka i drugi sa necim...al na Stromu je sve rjesivo u svakom dvoristu ako sta i bude,ka Golf dvica...nepoderivo...Ko kupuje,jedino mozda preporuka od 2008 god,pa nadalje traziti,i sa ABSom...vjecno ces ga imati... ;)
 
Nije motor auto.,moze motocikl imati i 10-15 godina,i imace realnu cijenu prodaje,naravno ako je ocuvan i servisiran uredno,cijena dosta zavisi od opreme, a kad kupis novi, dobijes gol motor, pa registracija,pa nabacivanje opreme koja nije bas bagatela...nakupi se toga...stavis na papir,pa racunaj... ;)
još ako je u mašini isključivo motul 300V onda bi bilo realno da je i koju iljadu skuplji od novog koji još nije pomirisao motul 300V
BTW ako sam dobro shvatio imaš malog stroma a ne litru, ili?
Jer problemi koje nabrajaju su vezani za velikog, dok kako je bob već rekao na malom ih nije bilo...i radi se o stromu 2004 i koju god poslje ako dobro pamtim
glede tih problema
 
Last edited:
  • Like
Reactions: diesel power
Nisam nikad imao problema sa tim sto nabrajate,mozda neko je,ka i drugi sa necim...al na Stromu je sve rjesivo u svakom dvoristu ako sta i bude,ka Golf dvica...nepoderivo...Ko kupuje,jedino mozda preporuka od 2008 god,pa nadalje traziti,i sa ABSom...vjecno ces ga imati... ;)
Naravno da nemaju svi probleme, to je samo neki manji postotak, ali me zanimalo na kaj da više obratim pažnju (kako je napisao npr zaree za rezervoar).
 
Naravno da nemaju svi probleme, to je samo neki manji postotak, ali me zanimalo na kaj da više obratim pažnju (kako je napisao npr zaree za rezervoar).
Neznam sa drugim motorima,tim jurilicama...ali sa Stromom bas ne mozes promasiti,vecinom se vlasnici Stromova poznaju,pa nije tesko provjeriti o kakvom se Stromu radi...,a i to sa rezervarima se svasta govori,i to je 2 od 100...,sto nije uopce tesko provjeriti u kakvom je stanju. :)
 
Sa getribom ne, ili je to bio neki izdvojen slučaj, ali sa namotajima je bilo problema, i to poprilično.
S korpom je znalo biti problema..nešto više na somarama, ali i kenja (650) je neka znala imati taj problem..puno rijeđe neg somara ali znalo se desiti.
S namotajima koliko ja znam u zadnjih 15 god. nisam čuo. Magneti su se znali odlijepiti, e jedino u tak nekakvom slučaju su možda poderali namotaje. Uglavnom su se ti magneti riješavali u Ludbregu u roku odmah i i vrhunski je čovjek to radio i davao čak garanciju
S korpom je bilo malo kompliciranije jer su se slale u Skoplje.

Glede Rezervoara..to su prvenstveno vlasnici krivi..onaj tko je uvijek držao rezervoar pun..nakon vožnje,a pogotovo preko zime ili nekog dužeg perioda nevozanja..tom rezervoar nije sigurno ishrđao.
 
  • Like
Reactions: sski001 and Paf
Naravno da nemaju svi probleme, to je samo neki manji postotak, ali me zanimalo na kaj da više obratim pažnju (kako je napisao npr zaree za rezervoar).
Pitanje je i sa koliko Soldi raspolazes,nemoj gledati u 500 eur,radje posudi,al uzmi 2-3 god.mladjeg... 2010-11god,zadnji Muski,najbolji od te serije...napola 2011god.izasao i noviji Strom,a od 2017god.najnoviji...,ako se di varam malo,more Zorro da me ispravi... (y)
 
  • Like
Reactions: sski001
od dosade ove kisne dane,malo sam izmisljao i kao Baltazar smislio,nije nesto,al meni ok... :)
 

Attachments

  • 20201209_110315.jpg
    20201209_110315.jpg
    141.2 KB · Views: 129
  • 20201209_110422.jpg
    20201209_110422.jpg
    117.6 KB · Views: 140
Poslušao sam savjet i našao mlađeg, u Sloveniji kod dealera, 2008. sa samo 20 tkm, ima servisnu dokumentaciju (to bi trebalo dokazati da nisu skidani km) i dosta opreme. Trenutno je jedini problem kaj me u subotu slovenci nisu pustili u Sloveniju 🤨. Slijedeću subotu je drugi pokušaj, na drugom graničnom prijelazu.
BTW, da li netko zna kak se kreču cijene prijevoza motora (kombi/prikolica)?
 
Poslušao sam savjet i našao mlađeg, u Sloveniji kod dealera, 2008. sa samo 20 tkm, ima servisnu dokumentaciju (to bi trebalo dokazati da nisu skidani km) i dosta opreme. Trenutno je jedini problem kaj me u subotu slovenci nisu pustili u Sloveniju 🤨. Slijedeću subotu je drugi pokušaj, na drugom graničnom prijelazu.
BTW, da li netko zna kak se kreču cijene prijevoza motora (kombi/prikolica)?
Pa sto ne ides odmah sa prikolicom ili kombijem jos bolje po njega ... :cool:
 
Plan je bio uzeti zoll tablicu i voziti se natrag :cool:
To jos bolje,ali prati taj dan kakvo ce vrijeme biti,bolje bi bilo naci kombi,platiti coviku...moga si sliku nabacit ako imas...,a i dok sve to sredis,jesi gleda ove Stromovce po njuskalu,ima dobrih i sigurnih,a za cijenu se mos dogovarati... ;)
 
Vidi u Motpexpert Split, kod njih često ima stromova, možda ima nešto što bi ti odgovaralo. Oni se bave uvozom, sve ti riješe i ne moraš se ničim zajebavati. I što je najvažnije ful su korektni, ja poznam bar 15-20 ljudi koji su kod njih uzeli motor i svi su zadovoljni.
Ništa te ne košta nazvati
 
  • Like
Reactions: triumf and Paf
To jos bolje,ali prati taj dan kakvo ce vrijeme biti,bolje bi bilo naci kombi,platiti coviku...moga si sliku nabacit ako imas...,a i dok sve to sredis,jesi gleda ove Stromovce po njuskalu,ima dobrih i sigurnih,a za cijenu se mos dogovarati... ;)
Gledao sam po njuškalu, ali nisam ovaj u Slo mi je zapeo za oko.
 

Attachments

  • 9A1AFFEB-5AD3-4843-A2CD-54A0FBA9034C.jpeg
    9A1AFFEB-5AD3-4843-A2CD-54A0FBA9034C.jpeg
    298.6 KB · Views: 79
  • 0651F3CF-0D2E-41E8-A5C5-751FD9D619EA.jpeg
    0651F3CF-0D2E-41E8-A5C5-751FD9D619EA.jpeg
    347 KB · Views: 80
  • 80AF582F-65AA-4090-9F99-C602A9FFDD5D.jpeg
    80AF582F-65AA-4090-9F99-C602A9FFDD5D.jpeg
    342 KB · Views: 78
  • EF4F7A8A-6A3E-4FE3-B000-34319B28AE99.jpeg
    EF4F7A8A-6A3E-4FE3-B000-34319B28AE99.jpeg
    355.4 KB · Views: 79
  • Love
Reactions: Paf