S1000XR

Ne znam kako je na novom ali na našem je sw napravio slidere koji imaju poprečni nosač s prednje strane mašine kao jednu točku i ramu kao drugu, one koji su dugi šaraf na 1 točku rame nebi nikada stavio, to je poluga za slomiti ramu. Na ovima se vidi da su pametno osmišljeni i gdje je točka pomaka ili savijanja da ne prenese svu silu na ramu.

Ma ne pomazu ni ti "mostovi" previse u ovim scenarijma sto je Mate upravo pomenuo. Neka kod klizanja motora slider zakaci neku rupu, ivicnjak ili neku slicnu barijeru, tu nikakav poprecni nosac ne pomaze.. Slicno je i sa crash barom... A boxeri u takvim situacijama ostaju bez cilindra :mrgreen: Na kraju je mozda najbolja opcija staviti samo R&G slidere na dekla i to je to. Motor moze slobodno klizati i neces ostati sa rupom u deklu i bez ulja kod laksih padova. Kod vecih brzina svakako nista ne pomaze i motor je tu najmanje bitan...
 
Meni se na xr nikako ne uklapaju kreš gelenderi, pogotovo bmw kromirani ko s čopera :mrgreen:
Ja sam stavio slidere tek tolko da spase malo u slučaju nekog glupog pada na mjestu a kod ozbiljnog krša ionako niš ne pomaže
mogu bit originalni i crni :mrgreen:

20201223_205255.jpg
 
Definitivno bolje od srebrnih, barem na tamnijim bojama motora. Samo meni xr općenito nije tip motora na koji se to uklapa, kao ni multistrada, tamo nisam ništa imao.
Tu sam išao na što manju varijantu a da bar nešto ima za slučaj ispadanja na mjestu :mrgreen:

20201004-102707341-i-OS.jpg
 
Konačno smo skužili koja je stvarna namjena tog komada željeza :ROFLMAO: :ROFLMAO: