Kawasaki Versys 650

riknuo stator molim preporuku kojeg naručit da je jeftin a dobar

kocega znat koji je dobar, jasm uzeo za 2008g u novemi elektrosport marka, kolko sam vidio na internetu trebao bi bit ok a kolko dugo vidjeti cemo, cijena na ebay mu je bila slicna, 980 KN
 
kocega znat koji je dobar, jasm uzeo za 2008g u novemi elektrosport marka, kolko sam vidio na internetu trebao bi bit ok a kolko dugo vidjeti cemo, cijena na ebay mu je bila slicna, 980 KN

Sretno, drzi fige i kucaj o drvo. ;)
Ja sam uzeo isti brend u Top Moto za Hondu, 2x pregorili, nije bilo mira dok nisam stavio sve komplet (namotaji + regler) original za 3x vecu cijenu.
 
Razlika je u laku i načinu viklanja jer su svi viklani strojno a i žica je malo tanja nego originalni zašto neznam vjerovatno zbog isplativosti, većina koristi lak žicu single coating a za ove uvjete rada i temperatura teba double coating i još lakiranje u vakuumu jer prvo što strada lak koji popuca zbog vibracija usljed magnetizma i s vremenom lak popusti pa tu izgori, uglavnom ovaj izbor polovnog originala možda je bolji od nekih novih zamjenskih...

ako ti ne treba stari spaljeni stator javi mi se...
 
Razlika je u laku i načinu viklanja jer su svi viklani strojno a i žica je malo tanja nego originalni zašto neznam vjerovatno zbog isplativosti, većina koristi lak žicu single coating a za ove uvjete rada i temperatura teba double coating i još lakiranje u vakuumu jer prvo što strada lak koji popuca zbog vibracija usljed magnetizma i s vremenom lak popusti pa tu izgori, uglavnom ovaj izbor polovnog originala možda je bolji od nekih novih zamjenskih...

ako ti ne treba stari spaljeni stator javi mi se...

eto ja radim sa elektromotorima, i mogu potvrdit da je velika razlika u žici koja je 1-LO ili 2-LO, kod svih situacija dvostruko lakirana (2-LO) se pokazala boljom
1-LO se koristi kod jeftinijih stvari
 
  • Like
Reactions: picasso
pixlr_20201224164112490.jpg

Pao je novi model 2020 taman prije Božića i na ugodnih 13°, tako da sam stigao guštat danas cijeli dan, motor mi se jako dopao po komforu, zaštiti vjetra i svega ostalog, jedino se osjeti drukčiji omjer snage/mase naspram Zeca koji je lakši 30kg i dolazi do izražaja da bi mu pasalo još malo snage ali šta je tu je. U planu su koferi i još neke dodatne sitnice da bude opremljen za nabijanje kilometara, ali to ćemo sve tokom zime jedno po jedno😁. uglavnom nisam skidao osmijeh citavih 150km, sad suvozačica moze sjest bez pitanja iza jer je neću ni skuzit🤣
 
Omjeri su isti, putna brzina je na Z i versysu ista, 126kmh/6000okr 6.brzina
Znaci masa čini svoje, sad je Z ko nakitani skuter 😂 i ne smetaju mi vise rupe na cesti hehe
 
Super...i pomaloooo ... :)
 
Omjeri su isti, putna brzina je na Z i versysu ista, 126kmh/6000okr 6.brzina
Znaci masa čini svoje, sad je Z ko nakitani skuter 😂 i ne smetaju mi vise rupe na cesti hehe
Super je motor, ima li tu neke razrade motora do prvog servisa ? 6000 okr ? znam da mu je 8500 max snaga, ali prije je kawić imao limit/preporuku max 4000 okr u razradi prvih par stotina km.
 
Super je motor, ima li tu neke razrade motora do prvog servisa ? 6000 okr ? znam da mu je 8500 max snaga, ali prije je kawić imao limit/preporuku max 4000 okr u razradi prvih par stotina km.
Stoji razrada još uvijek do 800/1600km, na 1000km ga vozim u KMS u karlovac da rješe prvi servis,možda bude i stelanje ventila ako ne prestane povremeno kasljanje iz auspuha i općeg pregleda jel sve kako treba i garancije naravno, to ce biti ovisno o juzini do Uskrsa vec obavljeno nadam se...
Screenshot_20201226_012509.jpg
 
1. Servis možda već štelanje ventila?!
To bi bila sramota za Kawasaki Japan.
Bolje ga tada vratite natrag ako dođe do toga..
 
Pa ne znam je li do razrade ili cega, ali cujem ga na auspuhu da ponekad kihne, na Z mi se to nije bas desavalo🤷‍♂️. Znam da je frend uzeo novog dukea 390 i rekao je da su mu na prvom servisu i ventile stelali, budemo vidjeli s vremenom, osim ako je to normalno
 
Dobro, Duke 390 je Bajaj India tako da nažalost ništa čudno, ali to je motocikl koji u Indiji košta 22,000 kn pa tada isto zarade a kamoli kod nas sa 42-45,000 kn.
Držimo fige da Kawasaki ne krene tim putem.. ;)
 
Meni Strom ima 19.000 KM.,i jos nije razradjen... :)