Yamahe kojima je 2020. zadnja

:mrgreen: a čuj;
svatko kupi ono što voli, u čemu uživa dok se vozika, obzirom na položaj, performanse, dizajn, kvalitet, tip motora, itd.

BTW
ono za veličinu, kod R motora sam više mislio kao prednost (y) ali naravno tko je krupniji i kupuje takve motore iz nekih drugih razloga, to
ne vidi tako

meni za moj bike, osobito kad mene vide na motoru :mrgreen: često znaju reći:
:eek:WTF? što je to? 600cc ili manje?

a jok: 1000 i malo više (y):mrgreen:
Frend imao r6 2004 i on sa svojih 180+ i 100+kg je izgledao kao da ce pojest jadni motor, sad kupio fz1 2015 i srecom onaj S model ili sta je to vec, ono sta ima masku naprijed i sad je to bolje
 
Ne kuzim, pa svi mi sa R hiljadu smo kupili motore da nas se vidi, vjerujem da je tako i sa ovima sta nisu kupili R hiljadu...njih vjerojatno nitko ne gleda, al oni misle suprotno
 
Vidim da ukidaju i Yamahu V-Max.Kako se prodavao V-Max zadnjih godina?Pretpostavljam da je među cruiserima XV950 Bolt bio prodavaniji,ili možda planiraju napravit novu verziju V-Maxa koji bi bio kompetentniji u usporedbi s Ducati Diavelom i novim Triumph Rocketom.
Sad će stavit u njega brodski v6 od 3 hiljade kubika i ugradit treći kotač naprijed ;)
 
  • Haha
Reactions: ZP1993
Znaš što mi je fascinantno kod većine današnjih motorista, a skuteraše da ne spominjem. Kad ih pitaš, ko mu održava motor, svi ko iz topa: "Pa servis".:eek:
Pa zar nitko nezna ništa sam napraviti na svom motoru, osim uliti benzine. Zar čačkat oko svoga motora, nije jednako zadovoljstvo, kao i vozit ga.:unsure:
Znam sve servisere u Dubrovniku i gledam zbog kakvih im stvari ljudi dolaze u servis. OK, neznaš rastavit mašinu, ali brate promjenit ulje, filter, svječice, disk pločice, žaruljicu fara, sajlu, stavit nosače kufera, itd, itd......
Ne možete mi reč da svi ti ljudi možda nemaju uvjete. Poći ćeš u nekoga ko ima, pa ćeš napravit sam, jer ti je to gušt, a i znaš da je onda napravljeno kako treba.

Jel ti znas sam sebi sastavit pc??
 
Ko da on vidi, dok vozi, kako izgleda a sta drugi vide i misle njihov problem :mrgreen:
(y)

ja sebe ovako nekako doživljavam na motoru :mrgreen:
(a ako i drugi, tako mi svejedno :ROFLMAO:)

DADO+.JPG
 
  • Haha
  • Like
Reactions: neven and El Mravac
Pošto sam dugo godina na 2 kotača, točnije 43 na svojim motorima bez prekida, a prije toga 2godine na tuđim smatram da imam dovoljno iskustva i saznanja o moto problematici.
Promijenilo se tu hrpa raznoraznih modela, vozilo se svašta i svugdje. Dečki oko mene dolazili i odlazili. Neki odlazili nakon prvog pada, neki nakon jedne sezone kada su vidjeli koliko to košta, neki nakon par sezona. Samo 1 se još drži od početne postave mada je taj imao pauzu od 15 godina.
Moja gospođa koja je odavno navikla, pa čak i nakon 3 teške nesreće tj. loma kaže: Ti si jedina konstanta, a ovi drugi su samo prolaznici.
Da ne duljim.
Postoji puno različitih vrsta i podvrsta motorista.
Najzanimljiviji su mi ti što za prvi motor kupe drlju od 15-20 godina, a naravno 1000r. Nabiju neku šuplju cijev kućne radinosti ili sa Njuškala neki ubijeni i pogužvani top, pa sa narezanim slikom sa Grobnika dolete do birtije koja im je 500m od kuće. Onda tu sjede satima. Flaše piva se redaju, a ne daju konobarici da prazne odnese. Stol je naravno prvi, a motori do stola. Odsjede tako jedno dobro radno vrijeme.
Odmah iza njih su oni koji su kupili motor da bi šarmirali mlade dame. Ha ha. Kakva ludost. Zakasnili najmanje 15 godina.
Dalje nemam volje pisati i ovo je previše.
 
... dolete do birtije koja im je 500m od kuće. Onda tu sjede satima.
Flaše piva se redaju, a ne daju konobarici da prazne odnese. Stol je naravno prvi, a motori do stola.
Odsjede tako jedno dobro radno vrijeme.

Odmah iza njih su oni koji su kupili motor da bi šarmirali mlade dame.
Ha ha. Kakva ludost. Zakasnili najmanje 15 godina.
Dalje nemam volje pisati i ovo je previše.

(y)

a ovo posebno :ROFLMAO:
 
  • Like
Reactions: stipe_zxr
Postoji puno različitih vrsta i podvrsta motorista.
Najzanimljiviji su mi ti što za prvi motor kupe drlju od 15-20 godina, a naravno 1000r. Nabiju neku šuplju cijev kućne radinosti ili sa Njuškala neki ubijeni i pogužvani top, pa sa narezanim slikom sa Grobnika dolete do birtije koja im je 500m od kuće. Onda tu sjede satima. Flaše piva se redaju, a ne daju konobarici da prazne odnese. Stol je naravno prvi, a motori do stola. Odsjede tako jedno dobro radno vrijeme.
Odmah iza njih su oni koji su kupili motor da bi šarmirali mlade dame. Ha ha. Kakva ludost. Zakasnili najmanje 15 godina.
Dalje nemam volje pisati i ovo je previše.

I meni su smiješni ali ne treba ih osuđivati jer svatko ima pravo izbora. :mrgreen: Drugo, nikad ne potcjenjuj ljudsku glupost odnosno vjerojatno bi se iznenadio na kakve glupe fore komadi padaju, ako jedna padne on je cilj ostvario.... a mozda mu se i dugorocno svidi voznja i evo ga u tvom drustvu.😄
 
Nije sve do motora, motor je nešto kao push up grudnjak, na pravu te zainteresira a kasnije razočaranje.
Meni se zna desit, da mlade vozačice iz auta me pozdravljaju i smješkaju se ili recimo kad dođem na more uvijek primjetim par mulica da gledaju, valjda očekuju Brad Pitt-a na motoru, a kad skinem kacigu i majicu se razočaraju.
 
Nije sve do motora, motor je nešto kao push up grudnjak, na pravu te zainteresira a kasnije razočaranje.
Meni se zna desit, da mlade vozačice iz auta me pozdravljaju i smješkaju se ili recimo kad dođem na more uvijek primjetim par mulica da gledaju, valjda očekuju Brad Pitt-a na motoru, a kad skinem kacigu i majicu se razočaraju.
Ja više mislim da su razočarane u Brada kad vide nas ;)
 
Pošto sam dugo godina na 2 kotača, točnije 43 na svojim motorima bez prekida, a prije toga 2godine na tuđim smatram da imam dovoljno iskustva i saznanja o moto problematici.
Promijenilo se tu hrpa raznoraznih modela, vozilo se svašta i svugdje. Dečki oko mene dolazili i odlazili. Neki odlazili nakon prvog pada, neki nakon jedne sezone kada su vidjeli koliko to košta, neki nakon par sezona. Samo 1 se još drži od početne postave mada je taj imao pauzu od 15 godina.
Moja gospođa koja je odavno navikla, pa čak i nakon 3 teške nesreće tj. loma kaže: Ti si jedina konstanta, a ovi drugi su samo prolaznici.
Da ne duljim.
Postoji puno različitih vrsta i podvrsta motorista.
Najzanimljiviji su mi ti što za prvi motor kupe drlju od 15-20 godina, a naravno 1000r. Nabiju neku šuplju cijev kućne radinosti ili sa Njuškala neki ubijeni i pogužvani top, pa sa narezanim slikom sa Grobnika dolete do birtije koja im je 500m od kuće. Onda tu sjede satima. Flaše piva se redaju, a ne daju konobarici da prazne odnese. Stol je naravno prvi, a motori do stola. Odsjede tako jedno dobro radno vrijeme.
Odmah iza njih su oni koji su kupili motor da bi šarmirali mlade dame. Ha ha. Kakva ludost. Zakasnili najmanje 15 godina.
Dalje nemam volje pisati i ovo je previše.

Kako ono kažu, ili jesi ili nisi. Nije taj moto život za svakoga. (y)

Mada vozim puno kraće od tebe, poznat mi je dobar dio napisanoga - počeo sam voziti prije 15 godina, od te ekipe-vozača moje generacije na prste jedne ruke mogu nabrojiti one koji kontinuirano voze od onda, bez prekida i da motor ne služi samo kao ukras u garaži ili po ljeti za na kavu i plažu... a o motivima pojedinaca koji voze po par sezona pa nađu neku drugu zanimaciju, bolje ne u ovoj temi. Naravno, poznam i neke koji su stariji od mene i voze puno duže od mene, ali ni tih nema previše.

Da ne bude skroz off - kako se vozači mjenjaju, naravno da se mjenjaju i tipovi motora koje preferiraju neke nove generacije, tako da smjena modela je prirodni ciklus... (y) Nažalost - ili na sreću, zavisi kako tko to vidi - sve ovo iz automobilskog svijeta dolazi i na 2 kotača - start&stop (već se ugrađuje na neke skutere), radari (Ducati), itd., itd., uživajte u ovim motorima koje imamo sada, bar se to odnosi na nas koji preferiramo čim više mehanike a čim manje svega ostaloga.

P.S. I sve najbolje u Novoj 2021., puno sretnih km i vidimo se na cesti! :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: prpa
Vozio sam i dobre motore, a vozio sam i losije motore...ima puno losiji tipova od ovih koji su kupili jeftine motore i voze na polovnim gumama jer nemaju za bolje, a to su samo oni koji pisu lose o tim ljudima, kao recimo ovaj gore iznad koji vozi motore 43 godine i napisao post koji traje 43 minute
 
  • Like
  • Haha
Reactions: neven and SpoRRi
Taj sine koji piše 43 minute vozi svake sezone isključivo na novim gumama, a ti čitaj malo bolje. Odbit ću ti na mladost.
Šta sam napisao loše o njima osim čiste istine?
 
Ma ljudi vozite se i uživajte kako vam paše. Ne osuđujte druge to vam je čisti gubitak vremena.
Još samo neko vrijeme će se moći voziti na benzin i brže od znakova, parkirati na ulici u "prvom redu". Carpe diem. Svatko ima pravo na svoj komadić sreće ili zadovoljstva koje motor pruža, kako god to nazivali. Daj bože da je što više prodanih motora, a vidim i veći broj vozačica u zadnje vrijeme što me posebno veseli.:love:

Uvijek imajte svoj tempo, nije bitno tko vas gleda.:mrgreen:



🏍>44