Dvokotac max snage 1 konj (il kobila) - sveobuhvatna tema o biciklima

Nije naveo ni kakav bicikl niti za sto mu treba. Moguce da ce mu se tjedni ili mjeseci pracenja njuskala isplatiti premda je to prije iznimka nego pravilo. Razred novih od cca 6000 je optimum a takvi polovni su od 3000kn ako neces da je prestar ili razjeban.


evo navodim;
pošto su nam dvorane zatvorile i nema basketa triba mi bajk za rekreaciju i da održin formu koliko toliko,
to je jedino za šta mi triba a idu pomalo duži dani i neka lipša vrimena
moja pretpostavka je u tom slučaju mtb pošto je najsvestraniji...!?
šoldi; evo do 2000kn a polovno je uvjet jer znam do te love ka nov da je sranje......
 
To sam i pretpostavio tako da nemam šta nadodati.

Od kako je krenula korona prodaja bicikla se udesetostručila pa je i već šansa da je netko kupio "krivi" model koji jeftinije završi u oglasniku. A to znamo kako ide...
 
Ako ćeš se bezveze natezat po gradu, može bilošta. Za po gradu imam bajk koji sam sastavio od smeća. S njim se vozim s malim uokolo.

A ako ćeš malo gledat težinu, suspenziju, kočnice....ideš na 5-6000 K odmah.
 
Od kako je krenula korona prodaja bicikla se udesetostručila
o_O
malo ćeš ipak pustiti :mrgreen:
iz mojeg relativno friškog iskustva, bolje za 3000 kn uzeti dobar rabljeni bajk (koji je novi koštao 5-6-7) nego novi za iste novce jer to za 3-4 tkn su uglavnom socijalni modeli i to osjetiš čim sjedneš na njega, jedini problem je što kod nas većina za rabljene traži više nego košta novi u dućanu s popustima, ali da se naletjeti
 
e sad...naveo si premalo inputa - veličina rame, šta se vozi....itd ali recimo u tom rangu bih gledao nešto poput:
https://www.njuskalo.hr/mtb-bicikli/ghoust-kato-oglas-33591388


veličina rame ?
visok san 195 pa sad koja bi to bila veličina iskreno neman pojma,
šta se vozi ?
pa sigurno da bi 92,88% bio asfalt ;D
koliko san razumio do sada ispod 3000 polovno teško nešto dobro da se kupi :cool:
pitanje;
ima li brendova koje bi tribalo preferirati odnosno izbjegavati ?
 
Naravno da malo karikiram ali prodaja je strahovito skočila. Isto kao i sva rekreacija u prirodi, prije je preko tjedna na Sljemenu bilo par ljudi da bi s koronom krenule horde...
 
veličina rame ?
visok san 195 pa sad koja bi to bila veličina iskreno neman pojma,
koliko san razumio do sada ispod 3000 polovno teško nešto dobro da se kupi :cool:

XL.
Ako ne nađeš pa odlučiš podebljat budget, imam jednog u oglasu https://www.njuskalo.hr/mtb-bicikli/mtb-specialized-rockhopper-expert-29-l-oglas-32328920
Uglavnom, to je ta klasa koju spominjemo.

Ovo je bio izvrstan bicikl, ne baš zvučnog imena i malo stariji, isto iznad 3000. Ne znam jel se može vidjeti prodani link... https://www.njuskalo.hr/mtb-bicikli/mtb-kross-level-b6-oglas-29703222
 
  • Like
Reactions: DA-IM
boktejebo tog rockhoppera sam pred godinu dana mogao dobiti novog za tu lovu otprilike, a sad gledam u istom dućanu novi 9500 kn, stvarno su poblesavile cijene, onda definitivno bolje gledati neke no name marke kak je kross i sl., komponente su ionako na svima iste
 
  • Like
Reactions: drifter947
tako je, ali je spominjao nekakvo održavanje konde pa ako već misli dat oko 2000 kn neka ima neku ba
veličina rame ?
visok san 195 pa sad koja bi to bila veličina iskreno neman pojma,
šta se vozi ?
pa sigurno da bi 92,88% bio asfalt ;D
koliko san razumio do sada ispod 3000 polovno teško nešto dobro da se kupi :cool:
pitanje;
ima li brendova koje bi tribalo preferirati odnosno izbjegavati ?

u tom slučaju ja bih gledao nekakvog gravel, neku Konu ili slično

evo recimo:
https://www.njuskalo.hr/trekking-bicikli/merida-speeder-t3-vel-58-touring-oglas-32684911
baci dole odurne blatobrane i deri
 
  • Like
Reactions: DA-IM
boktejebo tog rockhoppera sam pred godinu dana mogao dobiti novog za tu lovu otprilike, a sad gledam u istom dućanu novi 9500 kn, stvarno su poblesavile cijene, onda definitivno bolje gledati neke no name marke kak je kross i sl., komponente su ionako na svima iste

Jesi, toliko sam ga ja platio. Imam neku shemu za kompenzaciju jednog drugog modela pa bi u konačnici dobio novi i ostalo par kuna u džepu. A samo ako ode po ovoj cijeni, inače nema smisla.
 
  • Like
Reactions: MOONSHIELD
boktejebo tog rockhoppera sam pred godinu dana mogao dobiti novog za tu lovu otprilike, a sad gledam u istom dućanu novi 9500 kn, stvarno su poblesavile cijene, onda definitivno bolje gledati neke no name marke kak je kross i sl., komponente su ionako na svima iste

cijene nisu baš toliko skočile. moguće da si malo pobrkao koja je oprema na njemu.

dileri trenutno ne mogu doć do svih modela i veličina, pogotovo jeftinijih.

inače taj (matin?) je ok za tu lovu, moga bi spustit za pesto kuna na račun polovnog ali ne više. čak ima i šimunmove kočnice a ne ono tektro smeće. definitivno bolji nego masu novih za tu lovu (za marketing uziman 5% :mrgreen: ).
 
Last edited:
baš expert je bio, to je od frendovog frenda firma, pa je bila neka rasprodaja pa dodatni rabat i znam da je bio oko 5000 kn, a i redovna cijena je bila tada dosta manja od ove ak se dobro sjećam, bilo mi je i to previše za bicikleto s kojim ću se voziti 5 put godišnje na posao dok mi baš dođe volja, pa sam uzeo rabljeni sličnih specifikacija za duplo manje love
 
Redovna cijena je bila oko 7.500 i dobio sam 30 % popusta.
Zvao sam ih prošli tjedan za jedan malo skuplji bicikl, oko 12-13.000 za frenda i tražio iste uvjete jer sam kod njih već kupio nekoliko komada. Model je bio novi, 2021, i nisu dali više od 10-15% pa sam se zahvalio. Brijem da je upravo zbog te povećane potražnje skočila cijena i pali popusti. Regulirati će se to na kraju sezone ako nešto ostane ali ako si bez bicikla i čekaš kraj sezone onda se prebaci na ping pong. :mrgreen:
 
cijene nisu baš toliko skočile. moguće da si malo pobrkao koja je oprema na njemu.

dileri trenutno ne mogu doć do svih modela i veličina, pogotovo jeftinijih.

inače taj (matin?) je ok za tu lovu, moga bi spustit za pesto kuna na račun polovnog ali ne više. čak ima i šimunmove kočnice a ne ono tektro smeće. definitivno bolji nego masu novih za tu lovu (za marketing uziman 5% :mrgreen: ).

Ti se kužiš više od mene ali usporedbom istog ili sličnog cjenovnog razreda dođeš do zaključka da je sve isto. Brijem da dvije tvornice proizvode rame za sve a ostalo su ionako gotove komponente.
 
Ti se kužiš više od mene ali usporedbom istog ili sličnog cjenovnog razreda dođeš do zaključka da je sve isto. Brijem da dvije tvornice proizvode rame za sve a ostalo su ionako gotove komponente.

u ovom rangu uglavnom da, sve se ionako slaze u tajvanu (i kvalitet im je sperr, za razliku od kine). ali se "isti" bajk moze slozit bolje/skuplje i losije/jeftinije.. ovisno o produkt manageru, koliko se naruci i koliko se kontrolira kvalitet proizvoda.
 
Moja tri zadnja, bas sam slikao zbog rame ali na tel je ostala samo ova slika. Meni je to sve gotovo identicno a ako i nije, naviknes se za par kilometara.
 

Attachments

  • 20200906_115619_resized_1.jpg
    20200906_115619_resized_1.jpg
    506.4 KB · Views: 57
jesi li razmisljao kupit jednu postenu biciklu umisto tri iste ali losije? :mrgreen: