Uvoz motocikla nakon ulaska u eu.

Zar stvarno nitko nema relevantnu informaciju vezano za trenutnu proceduru unosa iz Italije...? :unsure:
 
Mislim da se normalno mogu registrirati sva nova Euro4 vozila s lagera uvoznika do kraja 2021. Pretpostavljam da je zato poskupio unos rabljenih E4 vozila iz EU iako još, po dobrom starom balkanskom običaju, carina nije updateala svoj kalkulator.
 
Mislim da se normalno mogu registrirati sva nova Euro4 vozila s lagera uvoznika do kraja 2021. Pretpostavljam da je zato poskupio unos rabljenih E4 vozila iz EU iako još, po dobrom starom balkanskom običaju, carina nije updateala svoj kalkulator.


Bitno je da je proizvođač prijavio vozila Euro4 norme proizvedena 2020.kao kraj serije i da se nalaze u Eu. Tada uvoznik za Hr može ta vozila uvesti po posebnoj dozvoli i prodavati ih još 2 godine.
To je mahom isplativa kupnja, jer sva nova vozila Euro5 norme poskupljuju..
 
Pozdrav,

kakva je procedura prilikom homologacije motocikla koji na sebi ima Aftermarket dijelove upisane u prometnu dozvolu i Tuv za iste?

Hvala.
 
Najprije sve OEM, pa onda atestiranje afmarket.
ako su prerade upisane u njemačkoj/austrijskoj/slovenjskoj prometnoj i imaju uredne oznake, ovi naši stručnjaci bi ih regularno morali prepisati u hr prometnu i to bez naknade i komplikacija
naravno, moglo bi se desiti i da si pojedini djelatnici stp/cvh propise tumači na svoj način i rade se grbavi, ali ovo je neka opća praksa koje bi se morali pridržavati..
onaj primjer gdje je kolega forumaš imao problema s auspuhom nije ispravan jerbo auspuh nije bio pripadajući za taj model motora ako se dobro sjećam
 
  • Like
Reactions: Nero and maRRin 06
Jesi siguran?

Motoexpert nam je rekao ako je upisano u Njemačku knjižicu, da mogu ovi naši prepisat (al nisam još istestirao tu izjavu :D )
Nisam.
Doša' sam do zaključka čitajući onaj slučaj sa GSX-Som.
Ne bi se triba ni homologirani auspuh atestirat', a znamo da mora.
Uglavnom, pratit cu, jer teorija je jedno a praksa drugo.
 
onaj primjer gdje je kolega forumaš imao problema s auspuhom nije ispravan jerbo auspuh nije bio pripadajući za taj model motora ako se dobro sjećam

ak se ne varam, taj problem je imao kolega dipsi (tak nekako) jer nije imao zavareni db (uvijet za euro 4/5)