Najduza tura (km. u danu)??

Mislim da je najduža ruta bila Da Nang - Savannakhet. Radi se o obalnom gradu u Vijetnamu i riječnom gradu uz granicu Thailanda. Vozio sam čuvenu azijsku Hondu Wave 110c (poluautomatik skuter), natrpanu do zuba stvarima, straighpipe auspuhom, ma show. Uglavnom cijeli put ima nekih 350 km. Ima svega, od planina, pa do ravnica, i džungle. Mislim da mi je trebalo nekih 15 sati sa svime, uključujući i prelazak preko granice, podmičivanje graničnih policajaca itd.
 
Evo i par slika (ispričavam se ako nije dozvoljeno).

Ova zadnja je kazna u Savannakhetu. Naime, pustili su me sa straight-pipe auspuhom u državu, ali to je ilegalno, pa su naravno i naplatili kaznu za to. Super je da nisu oduzeli auspuh pa pri povratku u Vijetnam odma ide nazad. Uglavnom vožnja po Laosu je chill. Jako rijetko naseljena država pa je takav i promet kroz ruralna područja. Jedini problem je manjak benzinskih (točit benzin u bocu) i prevelike temperature.
 

Attachments

  • 6.jpg
    6.jpg
    188 KB · Views: 133
  • 7.jpg
    7.jpg
    79.5 KB · Views: 125
  • 8.jpg
    8.jpg
    96 KB · Views: 104
  • 9.jpg
    9.jpg
    95.7 KB · Views: 102
  • 10.jpg
    10.jpg
    98.2 KB · Views: 104
  • 11.jpg
    11.jpg
    134 KB · Views: 130
  • 12.jpg
    12.jpg
    95.5 KB · Views: 170
  • Like
Reactions: Spori
Naduza tura u danu 470 km, 9 I po sati viznje. Tomos CTX; od Rijeke kroz Liku, Majstorska cesta, Obrovac, Krupa pa magistralom nazad za Rijeku.
Najveci (jedini) problem mi je buka I smrad dvotaktola.
Mislim da ti je stari ugradil pokvareni nos 😜
 
@AntonRo daj otvori si kakvu temu i napisi putopis. Vjerujem da ce biti jako interesantno. Veselim se unaprijed


Zivio
 
  • Like
Reactions: nigda_vz
Odlična ideja! Imam već masu putopisa na ENG, ali mogu otvoriti i ovako koju putopisnu temu. Od neki zanimljivijih ruta bih svakako izdvojio vožnju od Hanoi-ja do Saigona - cca. 4,500 km na putu kroz mjesec dana. Na avataru je čuveni Sufat Win s kojim sam odvezo rutu. Taj motor je imao toliko problema da sam nakon pola puta doslovno svaki dan kod mehaničara bio. Ili pak opuštena ruta po Kambodži kroz 40 dana.

Ima svega, budem nešta iskombiniro. Samo šteta eto šta nisam na boljim motorima vozio. :D :D
 
Pozdrav, jučer se vratio sa kratkog putovanja od 4 dana, prvi dan 670 km, četvrti dan 750km, ukupno 2150km.
probat ću napisat kratko kako je prošao put kroz par dana.
 
Odlična ideja! Imam već masu putopisa na ENG, ali mogu otvoriti i ovako koju putopisnu temu. Od neki zanimljivijih ruta bih svakako izdvojio vožnju od Hanoi-ja do Saigona - cca. 4,500 km na putu kroz mjesec dana. Na avataru je čuveni Sufat Win s kojim sam odvezo rutu. Taj motor je imao toliko problema da sam nakon pola puta doslovno svaki dan kod mehaničara bio. Ili pak opuštena ruta po Kambodži kroz 40 dana.

Ima svega, budem nešta iskombiniro. Samo šteta eto šta nisam na boljim motorima vozio. :D :D
ako naletis na lokalca sa zlatno bijelim nortonom commando, pozdravi mi ga
 
Odlična ideja! Imam već masu putopisa na ENG, ali mogu otvoriti i ovako koju putopisnu temu. Od neki zanimljivijih ruta bih svakako izdvojio vožnju od Hanoi-ja do Saigona - cca. 4,500 km na putu kroz mjesec dana. Na avataru je čuveni Sufat Win s kojim sam odvezo rutu. Taj motor je imao toliko problema da sam nakon pola puta doslovno svaki dan kod mehaničara bio. Ili pak opuštena ruta po Kambodži kroz 40 dana.

Ima svega, budem nešta iskombiniro. Samo šteta eto šta nisam na boljim motorima vozio. :D :D
Baš je dobro što nisi! Neki misle da moraju imati BMW GS 1250 da bi uopće nekud išli. Ne kuže jadni da za đir treba imati volju i muda, a da sredstvo, pa čak i novac nisu bitni. To jest najbitniji.
 
Ove godine Podgorica - ZG, 670 km, preko Sarajeva, krenuli u 8 i stigli doma oko 22. Čekanje na CG - BiH granici Šćepan polje cca jedan sat i u Gradišci granica BiH - HR cca sat vremena. U Sarajevu se zadržali cca dva sata na ćevapima.

Prije dvije godine, ZG - Temišvar cca 550 km i ZG-Senj-Karlobag-Plitvice -ZG cca 500km
 
Jučer Zagreb - Split sa S1000RR

par kapi do Karlovca, 10km od Karlovca skoro do Rakovice, gusta kiše, pinlock nula bodova. Vizir dignut par cm i tako.

Mokar skoro sasvim

Od Rakovice na dalje kap tu i tamo, mokar asfalt.

Osušio se bržom vožnjom nakon fileka kod Macole pa do Gračaca.

par kapi tu tamo, potom vedro skoro.

Kako mokar hladno mi bilo, i tek Kravlja draga topli zrak, najgori je onaj brušeni rebrasti mokri asfalt.

Zalazak sunca u retrovizoru prije Brljana i dalje.

Od Drniša mrak i kiša u paru, do Muća.

potom do Splita skoro suho i stigao u 22.00

umoran ko cigla.

od 400km, 300km mokrih, 50km po mraku, i 100km kiše.

može se.

Danas bicklom na kupanje otišao.