probni đir.......

Nista nemoj slat, lijepo nek dode s parama napravite ugovor i nek se vozi... Imal sam i ja par mudraca...
 
Ajde razmisli koliki bi tu od nas kupili motor koji nisu nikada vidjeli? Nisam mehaničar niti se puno kužim, ali bi ga barem otišao vidjeti 😉
 
  • Like
Reactions: DA-IM
Ja sam kupio motor na "neviđeno" iako sam se raspitao jako dobro prvo. Uplatio motor unaprijed na racun. Motor poslan kombijem i cim sam otvorio vrata znao sam da je savrsen, nakon 100 metara probne voznje rekao covjeku da je u redu i potpisao ugovor. Preko maila prije nego je motor poslan smo napravili "ugovor" sa preslikom osobne iskaznice obojice gdje se on obvezao da mi mora vratiti lovu u slucaju da se meni nesto na motoru ne svidi i ja da moram uplatiti svu lovu bla bla.

Uglavnom, nisam bas pretjerano povjerljiv prema ljudima ali eto dosao sam do informacija da je skroz okej i ako procita nek mi oprosti da je apsolutni pacijent oko motora tako da sam se ipak odlucio na takvu transakciju.


Ps. Kad sam otvorio kombi vec je bilo jasno o kakvom se pacijentu radi, motor nije imao jednu packu xD
 
  • Like
Reactions: diesel power
Ja sam kupio motor na "neviđeno" iako sam se raspitao jako dobro prvo. Uplatio motor unaprijed na racun. Motor poslan kombijem i cim sam otvorio vrata znao sam da je savrsen, nakon 100 metara probne voznje rekao covjeku da je u redu i potpisao ugovor. Preko maila prije nego je motor poslan smo napravili "ugovor" sa preslikom osobne iskaznice obojice gdje se on obvezao da mi mora vratiti lovu u slucaju da se meni nesto na motoru ne svidi i ja da moram uplatiti svu lovu bla bla.

Uglavnom, nisam bas pretjerano povjerljiv prema ljudima ali eto dosao sam do informacija da je skroz okej i ako procita nek mi oprosti da je apsolutni pacijent oko motora tako da sam se ipak odlucio na takvu transakciju.


Ps. Kad sam otvorio kombi vec je bilo jasno o kakvom se pacijentu radi, motor nije imao jednu packu xD
Ti si bar nekaj znao o prodavaču,ovdje niti ja znam kaj o kupcu niti on o meni,pa mi je malo čudno da bi netko samo tak htio kupit motor koji je vidio samo na desetak slika u oglasu bez da ga uopće vidi uživo (tak bi mu da sam šupak mogao poslat motor bez klipa i radilice u mašini).Da se još javio preko fejsovog marketa,bar bi onda mogao pogledat profil da vidim jel djeluje normalno ili je neki sumnjivi s profilom starim dva dana bez ikakvih slika i informacija,al se javio prek maila tak da ne znam niš o njemu.
Ne znam,najrađe bi pričekao dok se ne javi netko tko će ga normalno doć pogledat,pa da odemo riješit kupoprodajni,on meni lovu,ja njemu motor,i svatko svojim putem.
 
  • Like
Reactions: SpoRRi
Ovo što si spomenuo da traži podatke od banke i da šalje kurira je poznata prevara. Odmah ga baci na ignore i nemoj se zajebavat s takvim stvarima.
ovo je obrnuti slučaj koliko sam ja skužio...
ovdje šalje lovu prodavatelju na račun i šalje kurira po motor. ne vidim problem.
frend je tako prodao motor u dubrovnik... još je utovario isti na vlak za split. kupac je uplatio unaprijed i troškove slanja vlakom sve na račun prodavatelja...
 
Imao takovo iskustvo dogovorili sve telefonom ja njemu sliku kartice on meni slike osobne kad je lova sjela ovjerio ugovor kod bilježnika drugi dan došao kamion treći dan čovjek zove vrlo zadovoljan dobio motor.
 
Slican slucaj sam ima i ja. Al nakon 2-3 maila trazi da mu slikam karticu sa obe strane (how yes no 😁) I ja kazem nema problema i posaljem slike Hajdukove clanske 😎 vratija je sljedecim mailom HžV i vise se nije javija 😂
Mozes mu poslat jedino Iban i ako ti uplati pare moze doc po njega ako ne zaboravi, al da smrdi, smrdi😂😂
 
Imam pitanje,a da ne otvaram novu temu kad je ova već vezana za prodaju motora i kupce. Nedavno sam stavio motor u oglas jer planiram skupit za novi,i danas mi se javi tip koji bi ga kao kupio ali ga ne može doći pogledati,nego hoće da mu dam bankovne podatke pa će mi uplatit lovu i poslat kurira po motor. Meni je to malo sumnjivo (tko kupuje polovno vozilo da ga ni ne vidi uživo?),pa me samo zanima kaj ekipa na forumu misli o tome.
Mislim da je to pokušaj prevare, ili se bave prikupljanjem podataka. To isto su pokušali prije dva dana sa mojom ženom, ona prodaje na njuškalu stajalicu za ležeće pacijente.
Tip nije pitao niti za težinu stajalice, niti za gabarite, odmah je tražio podatke sa kartice. :)
 
  • Like
Reactions: prpa
I kupova i proda tako motor. Nikakav problem. Ak oce na nevideno nie tvoa briga sve dok su prvo pare na racunu. Ja sam kupca preklinja da dode vidit motor, a on niti cut. O5 kad sam ja kupova me zavidalo - motor je ima samo jedan kljuc i to ne onaj za kodiranje. Masla me par miseci da ce ga poslat i na kraju san odusta. Nie da pametniji popusta vec budalu zaebalo...
 
Ne saljte kopije osobnih nikome...jedan je posla za auto da ce kupiti u Zg.,.pa je tip kupia dva skupa mobitela na tu kopiju i nesta bez traga...i ovaj otplaciva ta dva mobitela,ima jos 11 mjeseci...kako se to moze i cudo sta se svasta radi...
 
  • Like
Reactions: SpoRRi
Tip traži da mu pošaljem ovo:
Broj računa:
Ime vlasnika računa:
Naziv banke:
Iban:
Ukupni iznos:
adresa za preuzimanje:

Ne znam,bojim se da mi ne može preko tih podataka skidat lovu s računa,ili da ne proba nekaj tipa "uplatim kad kurir isproba motor",pa se kurir odveze,a ovaj više ne javlja.
Mislim da ne može skinut ali slijedeći korak je da te traži da špediteru pošalješ neku lovu da bi ti on mogao uplatiti sve. Malo popušiš ali barem ti ostane motor. :mrgreen:
Ako te nazove i ako je naš lik onda moguće da i nije neka prevara. Prije tri mjejseca sam prodao motor Talijanu kojeg sam molio da dođe ali nije mogao zbog korone. Na neviđeno mi je uplatio kaparu koja je bila nekoliko puta veća od troškova odjave i transporta do frenda u Italiji. Kad ga je vidio, uplatio je ostatak. Po meni je ključ da se radi o "stvarnom čovjeku" i da postoji korespondencija na osnovu koje se da zaključiti ima li to sve smisla ali naravno, bez love unaprijed nema razgovora.
 
Sad cu ti ja rec
Jel imas Revolut?
Jel on ima Revolut?
Ak oke odgovor u oba slucaja da onda se nema sta....transfer u 2 sekunde
Ako nemate revolut......
Onda napravite obadvoje.za 3,4 dana dobijete karticu a mislin da moze odma trasfer love mada nisan siguran
Dode njegov ko vec po motor
Ti cekas sa mobitelom
Reces mi tvoj je dosa salji lovu.....lova stigne za 1(slovima jednu) sekundu
Das motor ko je vec dosa po njega i rjesite papirologiju
 
  • Like
Reactions: bebeli and neven
Nedavno sam proda motor, posla broj racuna novci legli na moj racun, dosa kurir i odnija motor.
Nemas kome sta slikavat dokumente ako te trazi da slikas pogotovo karticu i trazi drugu stranu di je onaj kontrolni broj i na tome inzistira odjebi to.
 
Br. Računa je dovoljan.
čim upiše tvoj br računa na uplatnici mu ispiše tvoje ime i prezime.
Ništa drugo mu ne treba.
 
  • Like
Reactions: Branko-ST
Br. Računa je dovoljan.
čim upiše tvoj br računa na uplatnici mu ispiše tvoje ime i prezime.
Ništa drugo mu ne treba.
Mislim da za racune privatnih osoba to nije tocno, barem na zabi. Napise da podaci nisu dobavljivi. Ja bi mu dao samo ime i broj racuna.

P
 
  • Like
Reactions: amante and Spori
Jesi kupac - jesi,
Dođi, vidi, cjenkaj se, ako ti paše pljuni u šaku rukujemo se plati i vozi,
Kakvi k...ci, palci kuriri, pony express, golub pismonoša,
Najbolje pošalji kurira po motor, usput obavi kupovinu u Lidlu i kad si već tamo vidio sam neku žensku na Instagramu pa mi je pokupi usput.
 
Tesko je prodat kilu kruha pa se ljudi fataju na lijepak ko muhe..dodji iskesiraj I vozi..poslaji mi ima prezime br racuna br adresu br gaca cipela..posaljemti kur da izbijes oci
 
Jesi kupac - jesi,
Dođi, vidi, cjenkaj se, ako ti paše pljuni u šaku rukujemo se plati i vozi,
Kakvi k...ci, palci kuriri, pony express, golub pismonoša,
Najbolje pošalji kurira po motor, usput obavi kupovinu u Lidlu i kad si već tamo vidio sam neku žensku na Instagramu pa mi je pokupi usput.
Neko nema vremena pa angazira prijatelja ili posalje nekoga da preuzme motor, ne vidim nikakav problem.
To sta se neko dosjetio kako opeljesit nekome racun trazeci slike kartice je problem o kojem raspravljamo.
 
  • Like
Reactions: Nero