Cijena redovnih servisa

Novema Nova
Bio sam tamo prije par mjeseci i vlasnik mi je rekao da su postali ovlašteni BMW servis, nigdje ništa ne piše pa me zanima jel zna netko nešto o tome.
CarGarantie osiguranje koje nude, isto pitanje jel netko koristio, kakva su iskustva ?
 

dipsi997

Ako ti nakon 1000 km na PRVOM servisu treba podmazivanje cijelog motora, podmazivanje dzekova instalacije, poluga/ručica, sajle kvacila onda stvarno ne znam kaj to sad rade ti tajvanci ili si ga malo pretjerao:mrgreen: (inače vozim kavce već 30g)
 
Nije nužno sve podmazati i očistiti nakon 1000 km, ali je vrlo bitno naplatiti ono što niti nije rađeno. Na takvim stvarima je zarada servisa, a ne na zamjeni 2 L ulja i filtera. Sve ostalo bi ionako trebalo biti jamstveni popravak.
 

dipsi997

Ako ti nakon 1000 km na PRVOM servisu treba podmazivanje cijelog motora, podmazivanje dzekova instalacije, poluga/ručica, sajle kvacila onda stvarno ne znam kaj to sad rade ti tajvanci ili si ga malo pretjerao:mrgreen: (inače vozim kavce već 30g)
Ne treba meni, ali eto to ulazi u racun pa umjesto 400-500 bude 700kn jer se doda jos sat-dva... Da bi volio da se to ne naplati volio bi, ali zbog jamstva sam morao odraditi prvi servis i opis podmazivanja pravda tu cifru uz zamjenu ulja.
Nije nužno sve podmazati i očistiti nakon 1000 km, ali je vrlo bitno naplatiti ono što niti nije rađeno. Na takvim stvarima je zarada servisa, a ne na zamjeni 2 L ulja i filtera. Sve ostalo bi ionako trebalo biti jamstveni popravak.

Dario je skidao tank i plastike oko njega, tako da je barem sat tu "cackao" oko nekih sitnica koje ispravlja nakon tvornice i dok je sve prekontrolirao, pa se nadam da na drugom servisu bude samo zamjena ulja odradjena i naplacena jer se nema vise sta stelat, da sam nekome drugove vozio i da nisam gledao rekao bih isto to naplaceno a ne odradeno, ovako sam bar gledao da se sve odradilo... Sljedeci put kupujem motor nakon 1000km pa necu imat tih problema 😜
 
Ma žalosno je da ti servis na 1000 km netko naplaćuje ispravljanje tvorničkih greški ili loše sastavljanje motora, meni to jednostavno nije u redu. Ako se mora promijeniti ulje i filter, ok, to nije neka cifra iako bi po meni taj prvi servis trebao biti besplatan,
 
  • Like
Reactions: triumf
Ne treba meni, ali eto to ulazi u racun pa umjesto 400-500 bude 700kn jer se doda jos sat-dva... Da bi volio da se to ne naplati volio bi, ali zbog jamstva sam morao odraditi prvi servis i opis podmazivanja pravda tu cifru uz zamjenu ulja.


Dario je skidao tank i plastike oko njega, tako da je barem sat tu "cackao" oko nekih sitnica koje ispravlja nakon tvornice i dok je sve prekontrolirao, pa se nadam da na drugom servisu bude samo zamjena ulja odradjena i naplacena jer se nema vise sta stelat, da sam nekome drugove vozio i da nisam gledao rekao bih isto to naplaceno a ne odradeno, ovako sam bar gledao da se sve odradilo... Sljedeci put kupujem motor nakon 1000km pa necu imat tih problema 😜

Na svakom servisu ces imati stavke dolje navedene na slici.. i to je po meni sasvim u redu, sjednes i vozis bez razmisljanja
 

Attachments

  • IMG_20210329_091350.jpg
    IMG_20210329_091350.jpg
    34.3 KB · Views: 55
  • Like
Reactions: dipsi997
@ Nino777: Tako je, slažem se.
Makar ima par ljudi koji vjeruju u Tajvan/Tajland i kontrolu nad njima.
Npr. za hard Enduro naplaćuju i nulti servis 700-900 kn.
Enduro.PNG
 
Last edited:
  • Haha
Reactions: frulex
Ne treba meni, ali eto to ulazi u racun pa umjesto 400-500 bude 700kn jer se doda jos sat-dva... Da bi volio da se to ne naplati volio bi, ali zbog jamstva sam morao odraditi prvi servis i opis podmazivanja pravda tu cifru uz zamjenu ulja.


Dario je skidao tank i plastike oko njega, tako da je barem sat tu "cackao" oko nekih sitnica koje ispravlja nakon tvornice i dok je sve prekontrolirao, pa se nadam da na drugom servisu bude samo zamjena ulja odradjena i naplacena jer se nema vise sta stelat, da sam nekome drugove vozio i da nisam gledao rekao bih isto to naplaceno a ne odradeno, ovako sam bar gledao da se sve odradilo... Sljedeci put kupujem motor nakon 1000km pa necu imat tih problema 😜
Ja cu dariu sljedece godine odvest i suzukia . On stvarno potrosi to vrime sto ti pise na racunu i nakon njegovog servisa mozes samo prst u uho
 
  • Like
Reactions: karadolo46
Upravo tako, eto ja sam u subotu bio na servisu i svaki puta je gust vidjeti da netko zna i radi ono sto voli i da si da maksimalno truda
 
Upravo tako, eto ja sam u subotu bio na servisu i svaki puta je gust vidjeti da netko zna i radi ono sto voli i da si da maksimalno truda
A znas sta je jos najbolje... kad sam radis svoj servis. Tek semeringe na vilici nisam htio sam mjenjati i to samo zbog vremena i nagovaranja kolege da cu nes zeznuti.
 
Moto trade Karlovac
Brutale 1000rs
Godisnji servis
Izmjena ulja, ugradnja par dodatnih djelova
Dijagnostika
Podmazivanje, zatezanje itd..
208E
 
Veliki Bandit
Servis na 12000km
-ulje+filter
-ulje u kocnicama
-filter zraka
-svjecice
-antifriz
350€
ATT Suzuki