Atestirao spuh na motoru :)

sjećam se da su prvih godina dok sam išao s motorom na tehnički mjerili kočionu tekućinu i uvijek su gledali dot guma i čak je trebalo ići na valjke, ništa od navedenog nisam doživio zadnjih sigurno 10 godina, otprilike u isto vrijeme kako su počeli drkati s auspusima i svim ostalim glupostima koje realno nisu toliko bitne..
Prije 10 godina su samo tražili broj šasije i eventualno fotografirali kada sam išao na tehnički. Ti si baš naletio...
Ali i to je sranje jer nema jednolikog pristupa, već svaki šerif u stanici radi po trenutnom raspoloženju.
 
Meni je frajer jednom mjeril kočionu tekučinu. Unutra RBF 600, nije se mogel načudit da kaj je to za ulje. Za nagradu dok je vadil van uređaj mi je pokapal po motoru. Ja brže bolje oću s nečim obrisat, ali ne, ide on po nekakvo sredstvo da mi to zbriše i neda mi neku krpu il salvet. Nakon blagog živčanog sloma, više mi nikad nisu mjerili tak nekaj, nit pa bi im dal. Poslikaj, pregledaj i ne može đir po krugu STPa. Kolegu u Ivancu s HD night rodom hteli zapeljat na valjke....makar taj motor bi i ja dal na valjke kakav je :mrgreen:
 
nisam naletio, to je bilo normalno, gledalo se sve svake godine, dok nisu počeli drkati s auspusima, a meni se to prvi puta dogodilo 2009., nakon toga ni ne pokušavam ići s nekakvim čunga lunga šakal kuceljima, a motor ni ne kupujem ako za njega nemam ili ne mogu nabaviti original auspuh
a kako su počeli drkati s auspusima više odjednom ništa nije važno, ni kočnice, ni dot guma, može pol motora faliti, ali ono što je gore mora biti atestirano i upisano i to je loše jer 90% ljudi nema pojma što vozi i zašto se mijenja kočiono ulje i zašto gume nebi smjele biti starije od 5 godina..

propisi postoje odavno, nije ih izmislio alfa pred 3 godine, to što međimurje uvijek mora u svemu biti prvo (osim po plaćama) je na žalost problem nas koji tamo živimo..
 
fascinantni su samo ovi kombiji i poluraspadnuti auti od brazilaca koji su uredno registrirani po međimurju.... valjda se djelatnici stp boje odmazde....
 
  • Like
  • Haha
Reactions: balky1 and pikacu79
garantiram da ih 75% nije regano, a i brazilci su se modernizirali zadnjih par godina..
 
ne može on gledat dot gume, jer je guma nova dok nije montirana, može biti pet godina stari dot, a guma nova..
 
da sad su socijalniji ovi bijeli sunarodnjaci koji voze na zelenu tržnicu :) ili moj transformer

ne gledaju dot samo čelavost i ispucanost....
 
ja na motor nebi ugradio novu gumu stariju od 5 godina, ni da je besplatna, a obično su kod nas 100 kuna jeftinije od novih novcatih, ali ko voli nek izvoli
 
stani mi na crtu..nova..
20210317_111942.jpg
 
imo sam i ja 212 jednom pa sam prodao asovima :)
 

Attachments

  • 20210130_115900.jpg
    20210130_115900.jpg
    410.1 KB · Views: 51
2017.. i dobio 200 kuna.... za obje....

tak da ova gogotova brat bratu 75 kuna max :)
 
nisi ti dovoljno veliki RejseR za takvu gumu, stani si na crtu
 
u pravu si ja sam tek evoluirao iz qualifiera na mitas.... i s biciklinof na malo jače motore... još bi samo trebao evoluirati s oltajmera na moderna vozila