Koji motor?

Silentium

New member
Bok svima,
zanima me koji motor je više za put i da li mogu biti oba od ova 2 modela? Treba mi motor da može i ponekad skrenut s ceste.
Od kawasakija z 650 ili versys 650.

Hvala, lp
 
Last edited:
Svaki može skrenit s ceste ako prebrzo doletiš u zavoj.
To su cestovni motori koji mogu po blagom makadamu ka i svaki R motor.
 
Nisam vozio z650 nakeda ali jesam dugo godina nakeda. Pa moze se putovati sa njim bez problema. Jel udoban izbor pa mozda i ne bas ali ne mozes imati sve. Mozda bi zbog izgleda isao na nakeda jer je ljepsi ali opet takvim motorima kufer stoji ko nevenu ciganovicu silikoni kao zamjena umjesto misica.

Versysa sam vozio starijeg dosta a napravio djir sa novijem. On je puno udobniji i njega sam mogao voziti cijeli dan u komadu i fora mi je vidjeti tri kufera na njemu


Na kraju kupi motor koji te najvise vuce jer jebes motor koji parkiras i ne okrenes se jos jednom da ga vidis prije nego udjes u zgradu/kucu
 
Ja sam samo balavac od 24 godine ali evo ti moje iskustvo. Vukla me brzina kad god sam sjeo na motor pa sam mislio da ću eventualno preć na brze sport tourere ili ležaljke,no to sve prođe okreneš pun gas jednom dvaput na praznoj ravnici i dojadi brzo.Kako sam napravio oko 15000 km prošlo ljeto oko cijele hrvatske polako me nervira izbor motora. Fulaš negdje na rotoru i dođeš na šodranu cestu i znojiš se od straha da ne padneš jer imaš krme od 250 kg sa cestovnim gumama na kamenju veličine pola šake(i naravno okrenut se ne možeš jel si baš skužio da si u govnima kad je počela nizbrdica). I bilo je toliko dobrih pogleda i mjesta na koja jednostavno nisam išao zbog motora kojeg imam,zato sad prelazim na adv,tenere 700 mi je prvi kandidat.(neki dan vidio rally edition kod arene i zaljubio sam se)
 
Last edited:
  • Like
Reactions: neven and Nero
Nisam vozio z650 nakeda ali jesam dugo godina nakeda. Pa moze se putovati sa njim bez problema. Jel udoban izbor pa mozda i ne bas ali ne mozes imati sve. Mozda bi zbog izgleda isao na nakeda jer je ljepsi ali opet takvim motorima kufer stoji ko nevenu ciganovicu silikoni kao zamjena umjesto misica.

Versysa sam vozio starijeg dosta a napravio djir sa novijem. On je puno udobniji i njega sam mogao voziti cijeli dan u komadu i fora mi je vidjeti tri kufera na njemu


Na kraju kupi motor koji te najvise vuce jer jebes motor koji parkiras i ne okrenes se jos jednom da ga vidis prije nego udjes u zgradu/kucu
Naked me vuce najvise po izgledu, al versys zbog putovanja i udobnosti. Pogotovo ako mislim ici na dalji put.
Sto se tice offroad voznje, koji bi bio bolji izbor? Ne mislim na rally, nego ovak makadamska cesta i sl.
I najvjerojatnije bi se okrenuo za bilo koji od ta 2 posto nemam ni 1 motor.
 
Ja sam samo balavac od 24 godine ali evo ti moje iskustvo. Vukla me brzina kad god sam sjeo na motor pa sam mislio da ću eventualno preć na brze sport tourere ili ležaljke,no to sve prođe okreneš pun gas jednom dvaput na praznoj ravnici i dojadi brzo.Kako sam napravio oko 15000 km prošlo ljeto oko cijele hrvatske polako me nervira izbor motora. Fulaš negdje na rotoru i dođeš na šodranu cestu i znojiš se od straha da ne padneš jer imaš krme od 250 kg sa cestovnim gumama na kamenju veličine pola šake(i naravno okrenut se ne možeš jel si baš skužio da si u govnima kad je počela nizbrdica). I bilo je toliko dobrih pogleda i mjesta na koja jednostavno nisam išao zbog motora kojeg imam,zato sad prelazim na adv,tenere 700 mi je prvi kandidat.(neki dan vidio rally edition kod arene i zaljubio sam se)
Kazes da si klinac, al si mi dao odg koji i trazim. Privlacno je i meni kod motora da ponekad kad mi se hoce, da moze potegnuti, al mi je privlacnije da mogu negdje s njim otici u prirodu i biti u miru. Neznam za taj rally edition,koji je to tocno model?
 
Kazes da si klinac, al si mi dao odg koji i trazim. Privlacno je i meni kod motora da ponekad kad mi se hoce, da moze potegnuti, al mi je privlacnije da mogu negdje s njim otici u prirodu i biti u miru. Neznam za taj rally edition,koji je to tocno model?
Rally edition je našminkano izdanje tenere 700(boja je drugačija,sic,auspuh dobiješ i malo veći zaštitni lim ispod mašine),kako god okreneš to je novi motor od 10000 eura. Ali vjerujem da nisam jedini ovdje koji vozi auto od 1000 eura a razmišlja o motoru za 10 😂
 
Last edited:
Rally edition je našminkano izdanje tenere 700(boja je drugačija,sic,auspuh dobiješ i malo veći zaštitni lim ispod mašine),kako god okreneš to je novi motor od 10000 eura,ali vjerujem da nisam jedini ovdje koji vozi auto od 1000 eura a razmišlja o motoru za 10 😂
Budem ga kasnije pogledao. Dobro velis za auto, al ja mozda cak i kupim neki motor.
 
Sa bilo kojim talijanom mozes i po makadamu, a po makadamu ces najvise ici kad krepa pa te sramota gurat po cesti
 
  • Haha
Reactions: Nero
Kad vec spominjes Versys 650.,onda da se umjesam...preporucujem V-Strom 650 ,ali XT...e.,to ti je to za to sto pitas...
 
Tenera 700 ako ces putovat i vatat se makadama. V strom i Versys je 0 na makadamu, moze se al nije to to.
 
Tenera 700 ako ces putovat i vatat se makadama. V strom i Versys je 0 na makadamu, moze se al nije to to.

Pa sa V-Stromom mozes ali Versys je cisti cestovnjak. No sto kazes mozes ako zelis. Iz Norveske je lik dosao na 600RR-u u Dubrovnik a ja ne bi da mi netko plati xD
 
  • Like
Reactions: neven
Pa sa V-Stromom mozes ali Versys je cisti cestovnjak. No sto kazes mozes ako zelis. Iz Norveske je lik dosao na 600RR-u u Dubrovnik a ja ne bi da mi netko plati xD
Ne reklamiram Stroma,ali znam sta govorim...imao sam zadnjeg muskog Stroma 2011 god.,e s njim sam se dobro pomucia priko Velebita.,il kad se spustam u kakvu zabit na kupanje...al ovaj novi XT...velika je razlika,s njim sam prosa ope Velebit ,a o razlici koja je velika,i po makadamu i po cesti...ne-mogu objasnjavati,treba probati...
 
Namece se sama po sebi
Sta nije cudo jer je to ipak Honda
Obicna Africa.....nije kao ATAS ali za teren puno prikladnije.Ko kaze drugovacije ili ne razumi nista ili laze
Nema trece
Kakva T700 kakvi bakraci......
E moj Branko.......
 
Hajde da olakšamo situaciju i tebi i nama.
S koliko novca raspolažeš za motor?
 
Namece se sama po sebi
Sta nije cudo jer je to ipak Honda
Obicna Africa.....nije kao ATAS ali za teren puno prikladnije.Ko kaze drugovacije ili ne razumi nista ili laze
Nema trece
Kakva T700 kakvi bakraci......
E moj Branko.......

Jebiga ti volis sebe uzdizat pa sve sta ti vozis je najbolje.
U toj klasi tenera 700 je najbolji izbor
 
Jebiga ti volis sebe uzdizat pa sve sta ti vozis je najbolje.
U toj klasi tenera 700 je najbolji izbor
Pa ja ne vozin taj motor......
I ako sa razumjevanjem procitas sta momak trazi onda se obicna Africa bilo DCT ili klasicni saltung namece kao rjesenje
Bas kako san i i prije navea
Putovanja i malo skrenit na makadam......
Da je reka makadam a ponekad malo putovanja onda bi T700 bia OK izbor.....

Ali valjda glavno da se prigovori sa glupin komentarima......neko ce zagucat
 
Last edited:
Pa ja ne vozin taj motor......
I ako sa razumjevanjem procitas sta momak trazi onda se obicna Africa bilo DCT ili klasicni saltung namece kao rjesenje
Bas kako san i i prije navea
Putovanja i malo skrenit na makadam......
Da je reka makadam a ponekad malo putovanja onda bi T700 bia OK izbor.....

Ali valjda glavno da se prigovori sa glupin komentarima......neko ce zagucat

Racunam kad je reka tu klasu Versys ili V strom 650cc da je to u rangu kubikaze i cijene.

Afrika kosta skoro duplo ;)