Atestirao spuh na motoru :)

Kolegu je u STP Ivanec, nakon kaj je prepravil komplet original dijelove, auspuhe, nosače, doslovno rušil zbog drugih ručki (gripova) uz objašnjenje da treba slikati motor i vidi se da nije original.

to sam samo cekao kad ce bit. rucke, gripovi, sve ce se morat atestirat. ma skinut sve sa motora i gas (da imam muda za to)
 
Kolegu je u STP Ivanec, nakon kaj je prepravil komplet original dijelove, auspuhe, nosače, doslovno rušil zbog drugih ručki (gripova) uz objašnjenje da treba slikati motor i vidi se da nije original.
nek slika sto hoce, ali to prolazi. drugi problem je sto ni oni sami ne znaju sta je legalno sta ne, pa seru za svaki k
  • "ručke (gripovi) – ne spada u preinake koje podliježu ispitivanju; slične preinake koje ne podliježu ispitivanju su ugradnja nosača navigacije i mobilnih telefona, pretapiciranje sjedala, ugradnja nosača prtljage i prtljage, štitnici agregata motocikla, vjetrobrana. Premda ne podliježu ispitivanju, kod tehničkog pregleda i ispitivanja UTP pregledava se da li su takve preinake izvedene sukladno propisima (npr. ne smiju imati oštre rubove koji mogu ozlijediti pješaka pri naletu ili ometati rad drugih uređaja na vozilu)"
 
nek slika sto hoce, ali to prolazi. drugi problem je sto ni oni sami ne znaju sta je legalno sta ne, pa seru za svaki k
  • "ručke (gripovi) – ne spada u preinake koje podliježu ispitivanju; slične preinake koje ne podliježu ispitivanju su ugradnja nosača navigacije i mobilnih telefona, pretapiciranje sjedala, ugradnja nosača prtljage i prtljage, štitnici agregata motocikla, vjetrobrana. Premda ne podliježu ispitivanju, kod tehničkog pregleda i ispitivanja UTP pregledava se da li su takve preinake izvedene sukladno propisima (npr. ne smiju imati oštre rubove koji mogu ozlijediti pješaka pri naletu ili ometati rad drugih uređaja na vozilu)"
Super,

ali kolega nije vikend odvjetnik, pa ga je, eto, rušio. Baš me zanima da se povuče paralela s auspusima na autima, di ga baš briga i za broj i materijal i sve skupa dok ne pušta, kakav bi zaključak bio.
 
nekad smo vozili motor iz bunta, iz gušta , bez kacige do kafane po zadnjem..... danas treba atestirati potkape ,uvesti godišnji tehnički za kacige i certificirati naljepnice pod lakom.... ja mislim da čak ni policajci i djelatnici stp-a toliko ne filozofiraju koliko ti novopečeni bikeri s tim pederskim new age motociklićima tipa mt07 ili traceri i ostala govna...... dođe mi da fakat imam kramp samo 2 put godišnje po stazi i bok.....

i jedan trejserić za po cesti..
 
  • Haha
Reactions: Matek
Cilj je izmislit nesto di se može namlatit lova, i evo upravo je mlate.
Da smo normalna država oni bi to provjeravali samo na registraciji, ako je sve normalno namontirano i ispravno prolazis, ako je nesto divlje ne i bok. A ne naplacivat posebno atest homologiranog zmigavaca ili kraceg nosaca... Harače nas di god stignu, i to još privatna tvrtka koja je davno proglašena ilegalnom. CVH=HDZ
 
slažem se..al isto je cilj zaposliti rođu, da napravi statistiku, kako su smanjili broj nesreća programom ispravnost vozila (drugi rođo napisao program)..
statistika zadovoljena, uzimaš paru, a ne moraš ulagati u sigurnost i u infrastrukturu..
još ugradiš kamere, tu opet uskače rođo..
i tak..
 
  • Like
Reactions: stipe_zxr
slažem se..al isto je cilj zaposliti rođu, da napravi statistiku, kako su smanjili broj nesreća programom ispravnost vozila (drugi rođo napisao program)..
statistika zadovoljena, uzimaš paru, a ne moraš ulagati u sigurnost i u infrastrukturu..
još ugradiš kamere, tu opet uskače rođo..
i tak..
Pa se ja Rimčevoj čudim... 😁
 
  • Haha
Reactions: go-go
nek slika sto hoce, ali to prolazi. drugi problem je sto ni oni sami ne znaju sta je legalno sta ne, pa seru za svaki k
  • "ručke (gripovi) – ne spada u preinake koje podliježu ispitivanju; slične preinake koje ne podliježu ispitivanju su ugradnja nosača navigacije i mobilnih telefona, pretapiciranje sjedala, ugradnja nosača prtljage i prtljage, štitnici agregata motocikla, vjetrobrana. Premda ne podliježu ispitivanju, kod tehničkog pregleda i ispitivanja UTP pregledava se da li su takve preinake izvedene sukladno propisima (npr. ne smiju imati oštre rubove koji mogu ozlijediti pješaka pri naletu ili ometati rad drugih uređaja na vozilu)"
Od kud je ovo? Ima negdje neki link gdje pise sto tocno spada u "preinake"?
 
Recimo TMax, svi MT/Traceri, itd..bolji materijali, manji katalizator, vizualni izgled, itd..

Ja znan da svaka roba ima svog kupca, ali gledat "bolje materijale" na skuteru koji zvuči ka kompresor zraka i motorima koji imaju fiksni ovjes je neki tvrđi poremećaj. :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: exfreerider
Ja znan da svaka roba ima svog kupca, ali gledat "bolje materijale" na skuteru koji zvuči ka kompresor zraka i motorima koji imaju fiksni ovjes je neki tvrđi poremećaj. :mrgreen:
Pitao si koja je razlika, pa sam ti rekao koja je razlika..neki za taj skuter govore da je svemir, i daju za njega ko drugi za RR-a..cemu u detalje, ko voli nek izvoli..o ostalim zamijenjivim dijelovima da ne pricamo..

Meni je tvrdji poremecaj sto netko tvrdi nesto, a kada je u krivu ide hrackanje po tudjem izboru..no to sam samo ja..
 
  • Like
Reactions: Kiki_Rotten
Svatko ima svoj izbor, al sa tmaxom ces bolje i brze proc zavoj od vecine nakeda 😜 pa neznam zasto nije opravdano da vlasnici takvog skutera zele najbolje za njega
 
Svatko ima svoj izbor, al sa tmaxom ces bolje i brze proc zavoj od vecine nakeda 😜 pa neznam zasto nije opravdano da vlasnici takvog skutera zele najbolje za njega

Osobito onih proizvedenih prije siječnja 1981.g.