Koliko često vam se događaju opasne situacije u prometu


Vozači hitne voze ''zatvorenih'' ociju..

@ Nino777: Smiju prekoračiti km/h..
 
a u potjeri bi trebali stati na crveno...ili hitnoj intervenciji? Vatrogasci isto?
Oduvijek su vozila koja su u hitnom postupku smjela proći kroz crveno, ali pri tom su oni ti koji moraju se uvjeriti da je sigurno proći, a to znači da snose odgovornost za eventualne posljedice.
 
  • Like
Reactions: neven
a u potjeri bi trebali stati na crveno...ili hitnoj intervenciji? Vatrogasci isto?
Oduvijek su vozila koja su u hitnom postupku smjela proći kroz crveno, ali pri tom su oni ti koji moraju se uvjeriti da je sigurno proći, a to znači da snose odgovornost za eventualne posljedice.
Bes odgovornost ka te pokupi a nisi kriv...
 
Bes odgovornost ka te pokupi a nisi kriv...
dešavalo mi se i da sam kriv i da nisam kriv...možda je samo do mene al draže mi je kad netko drugi plati popravak.
A u slučaju najgoreg iskreno me zaboli ko je kriv ako sam mrtav...meni je isto.
Al da razmišljam o isključivo najgorim scenarijima nebi ni sjedao na motor
 
@Spider hvala, polagao vozački prije više nego ovdje puno članova ima godina, dobro s vremena na vrijeme malo obnoviti znanje 😁
Prolazak kroz crveno čak i u potjeri bi trebalo raditi uz stvarno dužnu pažnju prema ostalima, ganjaš golfa duju bez tablica i ubiješ četveročlanu obitelj koja je bila u prolasku kroz zeleno, jel vrijedno toga? Kako bi taj policajac proživio ostatak života? Ili vatrogasac koji žuri ugasiti kuću, štalu, kontejner za smeće?
Meni je normalno da ih propustim, maknem se, bilo što da im može pomoći da brže stignu na mjesto intervencije, ali i oni moraju vagati korist i potencijalnu pogibelj koju mogu izazvati.
 
  • Like
Reactions: Luke
Pozdrav, evo neki dan sam dobro prošao, bila opasna situacija, i ja kriv po svemu, al jbg. Nije mi to običaj, no nekako smo se našli neplanirano u nekoj birtiji i popilo se 4 pive, i vraćam se za ZG i laganini se nađem u desnom zavoju kako prelazim punu, a u suprot dolazi bus, valjda refleksno ruknul desnu ruku i otvorio gas pa sam se izvuko nekako,već sam mislio da sam dole jer sam zapeo za asvalt pa mi dizalo desnu nogu, al eto izvuko se ni sam ne znam kako......moglo bit svega, hoću samo reći koliko fkn malo treba.... Pa eto baš si nekako mislim, svi smo mi ljudi i greške se događaju, pa jedno piće, nismo se dugo vidjeli, pa drugo pa priča... i eto pod šusom si čas posla, pa polako ću ja, javim se kad stignem..... ma pusti ti to sve ne valja to radit, tim gore po mene nakon toliko godina si to dozvolim....tak da nisu samo drugi krivi.
 
  • Like
Reactions: DADO+
:cool: čovjek treba biti iskren i objektivan;

ima jedan zavoj, nije u mojoj Slavoniji i iako je u Dalmaciji, prošao sam ga
"100x" i znam kako lako prevari čovjeka, ali taj put glava/pamet je bila negdje
drugdje i sreća, jer bio sam bez žene, tj. sam, a ona je ostala u apartmanu

dogodilo se ono što si nikako ne mogu oprostiti – proširio sam putanju, :mad: tj.
ulazak je bio potpuno kriv i naravno, iza nepregledne litice, odletio u drugi trak,
sreća nije bila sezona, promet je bio slab i nitko nije naišao u susret,

što se tiče same vožnje na motoru, ništa opasno i daleko od toga da bi
završio u Moru, ali bio sam, preko 1m u drugom traku (n)

svake godine kad se spustim južno, tamo malo vozikati, stanem
u blizini, obično uvečer i pomislim; taj dan sam se ponovo rodio :)

lakše mi je i kad me drugi stepu i nije moja greška, nego to,
svi griješimo (i autu), samo što na motoru greške se skuplje plaćaju – obično,
a teško da je itko od nas baš uvijek 100% koncentriran (y)
 
Pred par dana vozio sam 100m iza 2 auta po drzavnoj cesti. 80km/h i 30m ispred mene srna iskocila i pocela preko 2 trake pretrcavat cestu. Jedva da sam poceo kocit i prosao joj 1m od nje... da sam isao 90km/h bilo bi rip mozda. I to 16h popodne i dosta prometa je na onoj cesti i miljun puta prosao s autom tamo u bilo koje doba dana ali nikad u sred dana divljac... pred 5 godina kad sam se vracao iz verone 300m dalje u zavoju su prasci lezali na cesti u 1 ujutro. Morao slalom odradit na drugu traku da ne karamboliram auto...
 
Jučer u gradu vozim gradom. Možda 5km/h preko ograničenja,i to možda..iz sporedne ulice žena izletila, zaboravila stati na stop..kad sam raspalio po obje kočnice, umalo glavom u gepek auta nisam udario.

Prošle godine traktor s dvije prikolice kroz šumu,nepregledan zavoj,momak s traktorom sječe zavoj,već sam se vidio ispod kotača. Ne znam kako sam prošao, ali znam da sam morao stati i zapaliti cigaretu da dođem sebi. Nimalo ugodne situacije.
 
  • Angry
Reactions: Luke
Jučer u gradu vozim gradom.
eyvgl1S.jpeg
 
Jučer vraćam se sa posla, popodne, malo prije bakra, prema rijeci vozim, zavoj, lik stao nasred zavoja i upalio sve četiri, valjda je mislio skrenuti na ugibalište lijevo, ali je zabranjeno skretanje iz desne trake, jedva sam zakočio, da nisu bila radovi prije tog zavoja vozio bi puno brže.
 
  • Wow
Reactions: Luke
Na privremene građevinske semafore ne stajem jer su većinom neispravni/ne sinkronizirani ili redneckovi ne saltaju na vrijeme daljinskim.
To i rampa za vlak idealne prilike za obici 5-20 auta. ;) + osjećaj kao da si na trci kad se rampa digne - neprocjenjivo.
 
  • Wow
Reactions: hondimir
Na privremene građevinske semafore ne stajem jer su većinom neispravni/ne sinkronizirani ili redneckovi ne saltaju na vrijeme daljinskim.
To i rampa za vlak idealne prilike za obici 5-20 auta. ;) + osjećaj kao da si na trci kad se rampa digne - neprocjenjivo.
Vjerujem da je takav osjećaj ako se natječeš redovno na specijalnoj olimpijadi
 
Molio bih šofere Interkontinentalne Špedicije u raznim Clijima i Puntima da malo smanje doživljaj, ja znam da je taj Polo ozbiljan komad mašinerije čiju tonažu treba respektirat ali jebemu ne treba baš toliko pazit na ajnšlag i bacat ga lijevo za uhvatit luk za smotat desno na raskrsnici:mrgreen:
 
Nije skoRRo RIP al sam bil ljut :mrgreen:
 

Attachments

  • klosar1.jpg
    klosar1.jpg
    774.3 KB · Views: 0
  • klosar2.jpg
    klosar2.jpg
    773.3 KB · Views: 0
Da je to bilo na kojem zavoju prema Karlobagu...bilo bi svasta...al ta njiva sa strane...uziva bi u blatu i da si skrenia...