Koliko često vam se događaju opasne situacije u prometu

u Beogradu i generalno u Srbiji je saobracaj blago receno katastrofa,
em je guzva neverovatna, em je kultura u saobracaju nula,
zene za volanom su posebna kategorija o kojoj necu ni pisati,
imam opasne situacije po vise puta dnevno, svakog dana, vec sam naucio da ih dobro predvidim i izbegnem,
nazalost, nekada mi uspe, nekada ne, kao pre dve godine kada me je pokupila zena za volanom c3, preko pune linije,
epilog: naprsla karlicna kost jer sam ostao ispod motora, devojci smrskan lakat, srecom je odletela sa motora u drugu traku,
oboje full koza. Jos se sudimo sa njom...
Svake godine izgubim po nekoliko dobrih drugova, nazalost ove godine vec dvojicu, a tek je pocela sezona.
Cuvajte se ljudi...
 
Meni baš obrnuto, što ''manitije'' vozim, manje mi izlijeću.
uze mi ric iz usta..a mozda je to zato sta kad vozis uredno i po propisima imas kad vidit i naletit na te situacije..a dok manitas okolo, ti si u svom paralelnom svemiru..vise si u voznji nego kad pomalo vozis,onako zvirkas naokolo i svi oni ludi i nervozni, nesposobni i iskljuceni dolaze do izrazaja..
 
  • Like
Reactions: Lucijano
U 3 godine vožnje dogodile su mi se 2 situacije sa vozilima i jedna na otvorenoj cesti gdje sam naletio sa vecom brzinom na "gliste" ilitiga zakrpe na cesti u blagom zavoju, nisam ocekivao takav ples, nikad ga necu zaboravit :)

A sto se tice situacija sa drugim sudionicima u prometu, obe su bile "u metar", obe su bile za vrijeme sezone na moru tako da za to vrijeme svi oci sirom otvorene. U svakom slucaju sam kriv sto se tice brzine, ali generalno kada vozim brze manje mi se događaju takve situacije, više ih bude kada sam lagano iza auta i radim skolski sve samo sto tada imas vremena za reakciju, zato ih nisam ubrojao ali bilo ih je sigurno vise nego ova 2 "na metar bliska skoro kobna susreta"..

Legli su svi koje znam, na svakog dodje red kad tad i nema pravila ali svakako vozite sporije, znam da je nekima tesko haha. Oci sirok otvorene, mozak samo u prometu i sve 5 ;)

btw frend iz Osijeka uzeo frezu, pita jel prolaze slalomi izmedju auta kao u Splitu, cisto sumnjam... to se samo u Splitu radi, nedavno lik sakom smrvio ocnu jabucicu liku kroz prozor, divlji zapad ljudi moji krunica prije izlaska na cestu XD
 
Pa di je onaj poznati jaki lim od Volva, ovako stari Volvo nebi bio razbijen nakon udarca sa 100km/h a kamoli sa 20km/h, onog starog bi pri toj


A jbg pogodio je s ravnim djelom u desni far.

Njoj je razbijen blatobran,branik,far,hauba i komplet desni kraj je gurnut prema putnickom prostoru par cm. Ja imam manje stete... ali dobro ce osiguranje pokrit pa ce i ostat sta...
Dobro je sta je hladnjak ostao cjeli da ne bi bila vucna....
 
  • Like
Reactions: Dene
Nismo mi 1hasxXCu
Deformacijske zone napravljen je da se spresa a da kabina ostane cijela jbg ima dosta stete, a ova zena ima vise jer je prvi desni kraj malo gurnut unutra.
Nije mi hladnjak propisao pa je dobro proslo...



A jbg pogodio je s ravnim djelom u desni far.

Njoj je razbijen blatobran,branik,far,hauba i komplet desni kraj je gurnut prema putnickom prostoru par cm. Ja imam manje stete... ali dobro ce osiguranje pokrit pa ce i ostat sta...
Dobro je sta je hladnjak ostao cjeli da ne bi bila vucna....


Pa zar nije Volvo imao milijunske tuzbe bas zbog lima koji bio "presiguran" i bas su zbog toga ljudi ginuli? Danasnji auti se raspu ko lego kockice ali mislim da su bar sigurniji jer drugacije primaju silu udarca i ne utjece toliko na putnike
 
Meni baš obrnuto, što ''manitije'' vozim, manje mi izlijeću.

Ista stvar, najbolje mi se pokazala agresivnija vožnja od ostatka prometa. Tad te bar čuju ako ne vide, malo si krkan, ali sve u svrhu povećanja sigurnosti.

Smrt DB Killerima!
 
  • Like
Reactions: Lucijano
u Beogradu i generalno u Srbiji je saobracaj blago receno katastrofa,
em je guzva neverovatna, em je kultura u saobracaju nula,
zene za volanom su posebna kategorija o kojoj necu ni pisati,
imam opasne situacije po vise puta dnevno, svakog dana, vec sam naucio da ih dobro predvidim i izbegnem,
nazalost, nekada mi uspe, nekada ne, kao pre dve godine kada me je pokupila zena za volanom c3, preko pune linije,
epilog: naprsla karlicna kost jer sam ostao ispod motora, devojci smrskan lakat, srecom je odletela sa motora u drugu traku,
oboje full koza. Jos se sudimo sa njom...
Svake godine izgubim po nekoliko dobrih drugova, nazalost ove godine vec dvojicu, a tek je pocela sezona.
Cuvajte se ljudi...

nisi bia u splitu :mrgreen:

prije je bilo lako - zenska u puntu je bila znak opasnosti, danas voze svasta pa se tesko pripoznaju i tako izgleda da ih ima vise (ovo mi zvuci prikladno :mrgreen:)

da, dobro je imat kameru za sve situacije, ne vozit u mrtvom kutu, i tako dalje.. dobar dio smo i mi krivi
 
Pozdrav, evo danas sam pomogao motoristi podignut motor sa asvalta, baba skrenula lijevo na parking i oduzela mu prednost, sva sreća nije bila brzina, al ju je udario i pao, svi su dobro, ali mene je više fasciniralo koliko je baba bila izvan sebe i stalno ponavljala kako ga nije vidjela..... to mi nije jasno, kako ne vidiš motor koji ti ide u susret sa upaljenim svjetlima, no znam koliko mi se puta desilo da ne vidim pješaka na zebri kad sam u autu, ne vidim ga jer mi se sakrije iza štoka, tako da uvijek se ljudi iznenade kad im se netko pojavi ispred šajbe,, možda zvuči glupo, no ja se stalno kod tih skretanja kad sam u autu okrećem i mičem glavu da pogledam iza štokova imeđu šajbe i vrata.... tako da vjerujem da u puno situacija ljudi doista ne vide pješake, bicikliste ili romobiliste ili motoriste, skuteraše, i sl.
 
  • Like
Reactions: diesel power
nisi bia u splitu :mrgreen:

prije je bilo lako - zenska u puntu je bila znak opasnosti, danas voze svasta pa se tesko pripoznaju i tako izgleda da ih ima vise (ovo mi zvuci prikladno :mrgreen:)

da, dobro je imat kameru za sve situacije, ne vozit u mrtvom kutu, i tako dalje.. dobar dio smo i mi krivi

Sad ti je ženska u Smartu :mrgreen::mrgreen: ima ih ko škalje.
 
  • Haha
Reactions: JosipS
Jutros na zaobilaznici nekih kilometar poslije rujevice smjer zagreb, vozim lijevom trakom i neki talijan se samo ubaci u moju traku, pola metra falilo da se udarimo, upalio žmigavac kad je već krenuo skretati.
 
  • Angry
Reactions: Luke
Pozdrav, evo danas sam pomogao motoristi podignut motor sa asvalta, baba skrenula lijevo na parking i oduzela mu prednost, sva sreća nije bila brzina, al ju je udario i pao, svi su dobro, ali mene je više fasciniralo koliko je baba bila izvan sebe i stalno ponavljala kako ga nije vidjela..... to mi nije jasno, kako ne vidiš motor koji ti ide u susret sa upaljenim svjetlima, no znam koliko mi se puta desilo da ne vidim pješaka na zebri kad sam u autu, ne vidim ga jer mi se sakrije iza štoka, tako da uvijek se ljudi iznenade kad im se netko pojavi ispred šajbe,, možda zvuči glupo, no ja se stalno kod tih skretanja kad sam u autu okrećem i mičem glavu da pogledam iza štokova imeđu šajbe i vrata.... tako da vjerujem da u puno situacija ljudi doista ne vide pješake, bicikliste ili romobiliste ili motoriste, skuteraše, i sl.
Tako je i meni bilo, ja idem ravno, ovaj nasuprot mene ide lijevo, jutro bilo, 6 i nešto, zima, znači mrak, imam upaljena svjetla, crveno i meni i njemu, znači stojimo desetak sekundi i gledamo se, upalio se žuto ja krenem, krene i on, i samo prođe kao da me nema.
 
  • Angry
Reactions: Luke
Svega ima...na motoru zahebano ako nisi 95 % u voznji...onih 5 % je srica... ,jucer se vracam iz Biograda,te na ulazu u Bibinje lipo ide Kornjaca priko ceste,treba to uociti... zaobisa sam je...al ko zna dok je presla cestu,jel je kakav auto spracnia...
 
  • Haha
Reactions: Luke
Svega ima...na motoru zahebano ako nisi 95 % u voznji...onih 5 % je srica... ,jucer se vracam iz Biograda,te na ulazu u Bibinje lipo ide Kornjaca priko ceste,treba to uociti... zaobisa sam je...al ko zna dok je presla cestu,jel je kakav auto spracnia...
Paf,paf,,:cool:
OsvijeŠČenost ! sva četri- zaustavljanje prometa -nježno čančaru u ruke/rukavice-prebacivanje preko ceste -zadovoljstvo što si pridonio bioraznolikosti- prijatelj prirode- em moš u novine- simpatije očevidaca posebice ženskog roda ..., moga si je bar nogon šutnuti😀

Kotrlj !
 
Paf,paf,,:cool:
OsvijeŠČenost ! sva četri- zaustavljanje prometa -nježno čančaru u ruke/rukavice-prebacivanje preko ceste -zadovoljstvo što si pridonio bioraznolikosti- prijatelj prirode- em moš u novine- simpatije očevidaca posebice ženskog roda ..., moga si je bar nogon šutnuti😀

Kotrlj !
Bolje da kornjača izgubi život nego on.
Puno ljudi je poginuli kada se stali pored ceste.
Mislim da je bilo nedavno kada je onaj kamion pokupio one u kombiju u zaustavnom traku.
 
Bolje da kornjača izgubi život nego on.
Puno ljudi je poginuli kada se stali pored ceste.
Mislim da je bilo nedavno kada je onaj kamion pokupio one u kombiju u zaustavnom traku.
NHF Volcbar al ulaz u bibinje nije zaustavni trak na autoputu pa i nije za usporedbu. Mali milion puta smo svi stali uz cestu za popišat se ili opalit fotku tako da ako vidim da je životinja živa nije mi problem izgubit koju minutu.
Prije tjedan dana kod rastoka stao maknit ozljedjenu lisicu s ceste, sva 4 uz cestu (ne na cesti) - auti i kamioni niti da uspore kad vide u mraku da rade sva 4...tako bi bilo i da je covjek na cesti.
IMG_20210604_011045_395.jpg

Odnio je 15-20 m od ceste, odsepala malo dalje i legla... Zadnja desna noga joj je bila u banani.
P. S. Posto nije bilo zena u tu uru tamo, pisem ovde...
 
Last edited:
@ Paf: Jednom sam na putu do vikendice skupio 2 kornjače u ruksak i pustio ih u potok kraj Kupe.
 
  • Like
Reactions: Luke