Nova Honda FORZA 750 2021.

Cek, koja je fora sad da DCT ne valja a Vario valja zato jer se DCT mora saltati? Ne znam, nisam nikad vozio motor sa DCT mjenjacem, ali pretpostavljam da se ne mora saltati nego da se moze saltati ako zelis. Znaci, i on je automatski mjenjac, samo robotiziran.
Ili sam nesto pogresno skuzio?
 
jebate, zabrijali ste na taj variomat i DCT više nego ja na carbon smith velocity stacks, a to je stvarno teško :mrgreen:
A sta ces
Cas je DCT za one koji ne znaju vozit a cas je toliko komliciran i trese i triba se mucit sa njim da je variomat bolji…..
Pa mi smisno malo

Ali istina je da je najbolji izum od pojave QS i AB
 
Cek, koja je fora sad da DCT ne valja a Vario valja zato jer se DCT mora saltati? Ne znam, nisam nikad vozio motor sa DCT mjenjacem, ali pretpostavljam da se ne mora saltati nego da se moze saltati ako zelis. Znaci, i on je automatski mjenjac, samo robotiziran.
Ili sam nesto pogresno skuzio?
Kao DSG ili ZF u auto
Moze automatika a mozes i saltat + -
Ali nemoj to……ne valja to nista
Ili klasika ili variomat…….nista izmedu……
Svit je glup……mi smo pametni……dokazano
DCT i QS……to su vrazje naprave
 
Kao DSG ili ZF u auto
Moze automatika a mozes i saltat + -
Ali nemoj to……ne valja to nista
Ili klasika ili variomat…….nista izmedu……
Svit je glup……mi smo pametni……dokazano
DCT i QS……to su vrazje naprave

Evo ja imam ZF 8HP70 u autu i ne sjecam se kad sam zadnji put sam saltao. Pa valjda je radi toga i napravljen taj automatski mjenjac da se ne bi moralo saltati. Ili sam opet nesto zabrijao?
Ali ok, navikao sam da se u moto zajednici uvijek mora takmiciti cije je spolovilo vece i ciji je tata jaci, pa i oko toliko nebuloznih tema.
 
jebate, zabrijali ste na taj variomat i DCT više nego ja na carbon smith velocity stacks, a to je stvarno teško :mrgreen:
neznan jeli si sve upratija...e pa situacija ti je da ovi "uvik svenajbolji tmaxaši" žele prosvijetliti sve nas koji nismo i nabacuju se u svakoj temi...
i onda namjerno ih cijepin s DCTon i dosta manjon potrošnjon kod ovih hondi, a oni se iz petih žila trude pobiti nepobitno, a to je da tehnika (honda :) ) išla dalje a oni su na nivou od prije cca 20 g. :giggle::geek:😎🤩
 
  • Haha
Reactions: Igor28
Sve pet ali hvatati se za potrosnju. Pa ako kupim skuter od 100k kn zaboli me koliko pije. Ako nemam za tankati i odrzavati kupim neko prdekalo od Piaggia i Kymca. Sto se mene tice neka pije i 10l ako ima rezervar od 25/30l.
 
Sve pet ali hvatati se za potrosnju. Pa ako kupim skuter od 100k kn zaboli me koliko pije. Ako nemam za tankati i odrzavati kupim neko prdekalo od Piaggia i Kymca. Sto se mene tice neka pije i 10l ako ima rezervar od 25/30l.
Donekle se mogu i slozit ali opet ne potpuno
Jer zasto bi da 100 iljda kn za nesto sta je tehnoloski tako zastarjelo da trosi 10ltr
Koja je smisao da npr novi model trosi vise nego stari a ista konjaza ili neprimjetno povecana
To bi bilo klasicno prodavamje muda pod bubrige naprimjer
Draz skupog motora/skutera nije u velicini cijene nego tehnologije i udobnosti i kvalitete

Jer da nije toga onda sta si reka……kuois piaggio ili nesto od 300ccm i cao zurim
 
Mislim da je draž skupog motora da utješiš sam sebe da si platio više samo zato da bi uštedio i kako je ta kupnja opravdana u odnosu na nešto drugo jeftinije 😁.
 
Mislim da je draž skupog motora da utješiš sam sebe da si platio više samo zato da bi uštedio i kako je ta kupnja opravdana u odnosu na nešto drugo jeftinije 😁.
Skupoca je individualna stvar
Nekome je skupo 70 iljada kn a nekome je jedtino 150 iljada
Ali kontan da svako ko je kupia u klasi nesto skuplje ocekuje da to bude tehnoloski napredno i kvalitetno
A ne prodavanje muda pod bubrige
Mada manje vise svi to rade.
Nije tu ni Honda izuzetak……dapace
100+ iljada kn za 50-60 ks…….
Ili 155 iljada za 106 ks…..
Ili 180 iljada za 170 ks……
Ludilo brale
 
Donekle se mogu i slozit ali opet ne potpuno
Jer zasto bi da 100 iljda kn za nesto sta je tehnoloski tako zastarjelo da trosi 10ltr
Koja je smisao da npr novi model trosi vise nego stari a ista konjaza ili neprimjetno povecana
To bi bilo klasicno prodavamje muda pod bubrige naprimjer
Draz skupog motora/skutera nije u velicini cijene nego tehnologije i udobnosti i kvalitete

Jer da nije toga onda sta si reka……kuois piaggio ili nesto od 300ccm i cao zurim
Pa onda bi svi vozili na plin ili dizelase?! Meni je osobno puno veci minus Honde sto im je podrska na razini Peveca ali ajde, svako ima svoje zadovoljstvo...
 
Ne znam zasto se samo spominje potrosnja od 10 litara, niti jedan motor ni blizu 10 litara mi nije bia.
 
Sve pet ali hvatati se za potrosnju. Pa ako kupim skuter od 100k kn zaboli me koliko pije. Ako nemam za tankati i odrzavati kupim neko prdekalo od Piaggia i Kymca. Sto se mene tice neka pije i 10l ako ima rezervar od 25/30l.
izjava i stav ti je za popidit:rolleyes:
tmaxaši se svugdje trude istaknuti lažnu superiornost tmaxa... e pa kad vas se dovede pred zid onda nije važno ovo ono...ništa nije važno
uglavnom 40% manja potrošnja nije zanemariva koliko god se trudili filozofirat🤠
 
Poznava sam par vlasnika temaksova...to bi se ubilo za 2kn, a ne za 2lit goriva.
Zato se i ne druzimo vise...
 
izjava i stav ti je za popidit:rolleyes:
tmaxaši se svugdje trude istaknuti lažnu superiornost tmaxa... e pa kad vas se dovede pred zid onda nije važno ovo ono...ništa nije važno
uglavnom 40% manja potrošnja nije zanemariva koliko god se trudili filozofirat🤠 . On kupuje xadv sad. Malo si se zeznija
 
izjava i stav ti je za popidit:rolleyes:
tmaxaši se svugdje trude istaknuti lažnu superiornost tmaxa... e pa kad vas se dovede pred zid onda nije važno ovo ono...ništa nije važno
uglavnom 40% manja potrošnja nije zanemariva koliko god se trudili filozofirat🤠
Čovjek kupuje Hondu ali pokušava biti realan i govori ono što on misli da je,tj. kako on misli,a koliko sam shvatio ovo mu je treći t-max pa valjda nešto i zna o njima.
 
  • Like
Reactions: Nike11