Koliko često vam se događaju opasne situacije u prometu

Ako nadješ ozlijedjene kokoš ili janje , što učinit ?
Prije 20tak godina lupio na Jarunu (cesta oko jezera) zeca s autom, ne pregazio nego lupio sa nekih 70-80kmh. Autu srecom nista, zeko pokojni, izasao van i bio je uz rinzol, bez krvi, ali mrtav 100%, srce mu nije kucalo. Vracao se niti pola sata kasnije i zeke nema. Jbg, neko odnio, ja tada ionako nebi znao napravit hazunfefer
 
a moga si liju odnit u veterinara.. ostavit je tako je jos gore, nema sanse prezivit ozlijedena
 
a moga si liju odnit u veterinara.. ostavit je tako je jos gore, nema sanse prezivit ozlijedena
Oko 200km od doma, iza 22 h na neradni dan (tjelovo), na motoru...
Ima vise sanse nego da ostane lezat na sredini ceste dok drugi ni ne razmisle da se zaustave ili uspore i kad imas upaljena sva cetri pored.
Da sam mogao otisla bi samnom
 
  • Like
Reactions: alpine
Mene je pogodio fazan, u rub ručke i odbio se u koljeno , sreća kratka poluga kočnice tako da su samo dva prsta bila malo plava , da me na stotki pogodio u kočnicu neznam kako bi se provela , odnosno, znam :mrgreen: 😂
 
  • Haha
  • Like
Reactions: prpa and mate
Mene je pogodio fazan, u rub ručke i odbio se u koljeno , sreća kratka poluga kočnice tako da su samo dva prsta bila malo plava , da me na stotki pogodio u kočnicu neznam kako bi se provela , odnosno, znam :mrgreen: 😂
Barkbuster i nema straja
 
Ma sta vam je, pa proletia sam nekih 65 kraj Kornjace,dok bi stao...pa auta lete za-mnom...naravno da mi je zao te kornjace,i valjda je uspjesno prisla cestu,al sta cu joj ja ...sto prolazi di ne triba...jos mos i nagrabusit, e... ka i danas,prvi put ovo sto vi pisete... gonim ja livom trakom,desna neka kolona,i Djip izljece ispred mene u livu traku iz kolone desne,bez zmigavca,samo tako...sviram ja,kocim,i sve OK,i ja za-njim...odmahuje tip,vidim ja...al bes ga,sa mi je tlak 360...i opaaa,crveno semafor,ja kraj njega,kad ono neki Stari s cvikama,jedva i gleda...izvinjava se on i zatvori prozor...samo sam mu reka...zar još vozi...na sto liči... i pustia sam ga,sta cu...valjda se je zabia negdi posli u zid... eto...znaci onih 95 % glava...mora bit... a 5 % srica i ispravan motor,al Strom sve odradjuje...nema tu...
 
Ponjeti se humano i poštedjeti životinju muke. Ukloniti s ceste i kasnije sukladno svim gurmanskim zakonima termički obraditi tu nesretnu žrtvu surove prirode. Posoliti po želji ☝️
Ja mislio treba vodit na Hitnu !

Hitnu kužinu !
 
  • Haha
Reactions: Švabo
Pozdrav, eto jučer dvije trake u jednom smjeru, obilaznica od V.Gorice prema V.Buni i kamion kiper cestarski vozi desnom trakom, normalno vozim lijevom i pretječem ga, ničim izazvan krene na mene a ja u sredini kamiona, kočenje i uspio sam se povući iza njega, došao je do lijeve bankine i vratio se natrag u desnu traku, oborim dve niže i preteknem ga što brže, lik diže ruku pljuga u zubima, kao sve ok.
I je, sve je prošlo ok, zato jer sam vozio možda jedva stotku.
Gledam redovito istrage prometnih nesreća na TVu, i kad vidim i na forumu koliko nas gine, a većini takvih situacija je kumovala brzina. SAmo gledam svakodnevno situacije koje se događaju oko mene na cestama, jednostavno nema pravila kad te zbaci na asvalt, moraš stalno bit unutra i gledat odstupnicu i moguće scenarije, i na kraju ni to nije nikakva garancija, tko zna što nas sutra čeka, no nekako sam uvjeren iz vlastitog iskustva i svakakvih situacija da bi bilo sve puno gore da sam gario, kad se voziš normalno nekako se sve stigne odreagirati.
Žao mi ljudi što izginuše i polomiše se, počivali u miru, žao mi onih što s tim moraju živjeti do kraja svojih života imati nekoga na savjesti.
No koliko puta ste sreli bahate vozače oko sebe, koji sile po cijenu udesa na pravima i prometnim propisima, ma jasno da se moraju poštivati, ali po koju cijenu?
Koliko puta prvi auto na semaforu koji ide lijevo da po gasu i oduzima prednost svima koji idu ravno, ma svi smo to vidjeli i doživjeli, za to je kazna 3000 kn, nije to dozvoljeno kako mnogi misle, i kad je majstor na Branimirovoj sa GP800 dao po gasu između kolona auta, nije skužio da jedan takav lijevi skretač radi upravo gore pomenuti prekršaj, ušao mu je u auto kroz zatvorena desna vrata.
Toga je uvijek bilo i bit će na žalost, imam i u obitelji RIP na motoru, no da se nije divljalo to se ne bi desilo i to je istina koju teško prihvaćamo, pogotovo mlađi i neiživljeni vozači željni brzine i dokazivanja.
Dovre kilometre želim svima.
 
Ja sam friški vozač, dosta sam oprezan, i opet uz tu defanzivnu vožnju imam škakljive situacije, izljeće auto na cestu ko muva bez glave, prestrojavanja bez žmigavaca, sve moram pratit i igrat se vidovitog Milana...ali ako ideš u nekoj zoni ograničenja ili malo poviše, može se reagirat, čak i poslat nekoga u pičku materinu i slično...dobro je što i moj motor nije za neka jurcanja, ubrzanja, pa sam "uskraćen" za te gušte...
nekidan u ST, žmigavac, pogledam 2 puta retrovizore, 2 puta okrenem glavu, idem se prestrojit, i doleti lik na motoru pa brat-bratu sigurno 120 kmh, prozuji dalje na metar od mene...sad vjerovatno njemu to nije bila nikakva stresna situacija, mene je usra. jer ga nisam vidio, doletio između auta ko NLO...ne znam koji je gušt po gradu vozit tim brzinama, jel se možda žuri negdi... ja se ne želim ni provlačit između auta na semaforu ako nije velika gužva, npr. 3-5 auta ispred mene. kad sidnem na motor, nema žurbe nikakve...
 
  • Like
Reactions: Luke
Vozači automobila dokazuju svoju superiornost oduzimanjem prednosti vozačima motocikala. Nemalo broj puta oduzeta mi je prednost, a nakon toga samo mahanje rukom i slijeganje ramenima... ista stvar je i sa vozačima kamiona u odnosu na vozače automobila...
jednostavno vlada zakon jačega. nažalost. zato "uzmi ili ostavi", pa nošen tom logikom, a ne želeći se odreći vožnje motora, počeo sam unaprijed razmišljati i predviđati kako reakcije drugih sudionika, tako i moje osobne. sve do jednom...
 
  • Like
Reactions: Luke
Više puta mi se dogodilo da me auto vidi, čeka da se uključi na cestu, pa još čeka i tek kad dođem na 30-40 metara do njega krene "lijeno" na cestu, siječe moj prometni trak, ja kočim ko budala jer mi se ne udara u bok auta. Neki vozači autonobila nas jednostavno ne mogu smisliti bez obzira da li se vozimo normalno ili ludujemo i tome je tak. Drugi se vole nabiti na tablicu, valjda da pokažu da su brži, jači, sposobniji, nešto.., smetam mu na cesti jer mi se nikud ne žuri i vozim tempo 10 iznad ograničenja. Većinom izbjegavam cik-cak vožnju i probijanje između auta otkad sam na svoje oči vidio kak je prošao biciklist kojem je lik otvoril vrata na semaforu da se malo rashladi. Čuvaj se i Bog će te čuvati!