NC750 X/S DCT

Istina samo nekad i ta brazilka podbaci pa ode 1500e u vjetar :mrgreen:

A ništa još malo gledat i njuškati nema žurbe. Vidio sam lica ljudi šta bi stavili auspuh i očekivali čuda i onda razočarenje na kraju jbg. :oops:
Neki su stavljali i variomat :mrgreen: 😩
 
Pušiona ovi black widow 🙄

Hello Igor


Thank you for your email


Our silencers do not have EU approval or any certification as this is not required for the UK sales market


Kind regards

Chelsie


Black Widow Exhausts Ltd
8 High Barns Farm, Roxton, Bedfordshire MK44 3ET
Tel: +44 (0) 1234 871009
 
Evo dobio na probu 2 jstuka za sjedalo iako je bio kraći đir (cca 200km) isto da napišem par dojmova ovako na prvu.

1. Lampa gel jastuk kupljen u Novema Nova cca 220kn
Ublaži malo tvrdoću sjedala te vibracije i rupe na cesti ali nije neki spas tako da mislim da ne vrijedi te novce.

2. SW-Motech air jastuk kupljen u Novema Nova cca 900kn ali mislim da je bio niže zbog gotovine
Ja ga nisam probao jer bi me podiglo i nebi mi pasao položaj volana ali žena oduševljena i kaže da rupe i cestu nije osjetila. Napumpan je bio cca 20-30% samo. Ide na pending listu za kupnju. Žena zadovoljna ja spašen. :mrgreen:
View attachment 732958

Ko zeli zaista dobro sediste, modifikovano po zelji, nije skupo, Bg nije mu daleko..... pogledajte radove pa procenite sami.

 
  • Like
Reactions: sthooligan88
Par slika jednog lepo skockanog NC-a






zamenio sam oem migavce za led (trkaci)




nekad


sad












lepo se uklapa sa stop lampom


Oem automat migavca u ovom slucaju kad su led migavci u pitanju nema funkciju ili ti mora se ubaciti automat elektronac da bi migavci radili normalno.
 
Već skoro 5 godina vozim ovu Hondu i prešao sa s njom 55000 km a nisam do sada nikada testirao koliko joj jebrzinomjer točan tj. koliko odstupa od stvarne brzine. Trenutno sam na turneji po sjeveroistoku Hrvatske pa povremeno tijekom vožnje koristim GPS navigaciju. Pomalo me je iznenadila spoznaja da brzina koju pokazuje GPS znatno odstupa od brzine koju pokazuje brzinomjer. Kada brzinomjer pokazuje 100 i više km/h brzina po GPS - u je za 10 km/h manja. Sklon sam vjerovati da GPS točnije pokazuje brzinu kretanja tj. da je to stvarna brzina. Pro brzinama ispod 100 km/h razlika je nešto manja. U svakom slučaju razlika od stvarne brzine je prevelika i to baš ne služi Hondi na čast 🤪
 
Već skoro 5 godina vozim ovu Hondu i prešao sa s njom 55000 km a nisam do sada nikada testirao koliko joj jebrzinomjer točan tj. koliko odstupa od stvarne brzine. Trenutno sam na turneji po sjeveroistoku Hrvatske pa povremeno tijekom vožnje koristim GPS navigaciju. Pomalo me je iznenadila spoznaja da brzina koju pokazuje GPS znatno odstupa od brzine koju pokazuje brzinomjer. Kada brzinomjer pokazuje 100 i više km/h brzina po GPS - u je za 10 km/h manja. Sklon sam vjerovati da GPS točnije pokazuje brzinu kretanja tj. da je to stvarna brzina. Pro brzinama ispod 100 km/h razlika je nešto manja. U svakom slučaju razlika od stvarne brzine je prevelika i to baš ne služi Hondi na čast 🤪
Cca 10% razlika izmedu GPS i onog sta pokazuje
 
Već skoro 5 godina vozim ovu Hondu i prešao sa s njom 55000 km a nisam do sada nikada testirao koliko joj jebrzinomjer točan tj. koliko odstupa od stvarne brzine. Trenutno sam na turneji po sjeveroistoku Hrvatske pa povremeno tijekom vožnje koristim GPS navigaciju. Pomalo me je iznenadila spoznaja da brzina koju pokazuje GPS znatno odstupa od brzine koju pokazuje brzinomjer. Kada brzinomjer pokazuje 100 i više km/h brzina po GPS - u je za 10 km/h manja. Sklon sam vjerovati da GPS točnije pokazuje brzinu kretanja tj. da je to stvarna brzina. Pro brzinama ispod 100 km/h razlika je nešto manja. U svakom slučaju razlika od stvarne brzine je prevelika i to baš ne služi Hondi na čast 🤪
 
Beli nekad bese zdrav


prav


ondak je imao bliski susret sa automobilom, stradalo je sledece




iskrivljena




morao sam secnuti crash bar


kriviti da bi dosao dos rafa


stradao je i korman, iskrivljen u svim pravcima


za sad ostaje ovako




ide na farbanje


zajedno sa


felga ide


na ispravljanje + zamena lezajeva + farbanje


Kratak klip, cisto da vidite koliko je iskrivljena....
 
Oh shit! :eek: Nadam se da je vozač prošao bez težih ozljeda. Danas je punih 5 godina od nesretne večeri kad je na mene i moju crvenu Hondu naletjela neoprezna vozačica crnog Renault Clia. Nisam želi popravljati motor već sam ga prodao u karamboliranom stanju i kupio današnju NC DCT. Iz današnjeg kuta sve je dobro prošlo pa ni sa financijske a ni zdravstvene strane ja i supruga možemo reći da smo dobro prošli ali unatoč svemu ostala je tužna uspomena na taj dan koje se oboje sjetimo svake godine.
 
  • Like
Reactions: Satelis
Odrađen prvi tehnički i registracija od kad je kod mene. Cca 10min sve bilo gotovo i sve uredno.

IMG_20210816_074857.jpg


Isto tako nedavno Honda je još dobila i tank torbu te nosač za mobitel. Oba gadgeta su se za sada pokazala super praktična. 😁

IMG_20210816_112231.jpg
IMG_20210816_112343.jpg
 
Last edited:
  • Like
Reactions: pivko11
Koliko novaca taj nosaš mobitela i kako to zapravo funkcionira, šta ga zapravo drži?

U planu mi je nabavka prednjih dodatnih svjetala, nešto da nije milijun novaca, a opet da radi na duže staze, pa ako imate kakvu preporuku?
 
Koliko novaca taj nosaš mobitela i kako to zapravo funkcionira, šta ga zapravo drži?

U planu mi je nabavka prednjih dodatnih svjetala, nešto da nije milijun novaca, a opet da radi na duže staze, pa ako imate kakvu preporuku?
Možda vakum?:unsure:
 
Nema tu vakuma, nit bi mogao vakum da ga zadrzi a da ne spadne telefon od vibracija, rupa na putu.
Kod ovog nosaca rekao bi da se navlaci kao i kod vecine drugih, krilca sa strane odbravljuju.

Ima novih, zanimljiv tema za obradu, kad uhvatim vreme pisem, kucnem koje slovo :)
 
Baš jučer provjeravam nivo ulja u motoru i pitam se je li o tome bilo govora na forumu.
Šipka od ulja nema obilježene oznake min/max kao što je to uobičajeno.
Već ranije sam slušao debate kako se ispravno kontrolira nivo ulja. Kod vozila kojima se šipka zavija u ležište mjerenje se vrši tako da se šipka najprije odvije, izvuče van, obriše i potom gurne u ležište bez zavijanja. Tada se izvadi i kontrolira nivo ulja.
Kod mene je nivo ulja otprilike jednak kao kada sam nalio prije cca 10000 km.
 

Attachments

  • IMG_20210930_120527.jpg
    IMG_20210930_120527.jpg
    4.9 MB · Views: 0
  • IMG_20210930_120700.jpg
    IMG_20210930_120700.jpg
    4.6 MB · Views: 0
Baš jučer provjeravam nivo ulja u motoru i pitam se je li o tome bilo govora na forumu.
Šipka od ulja nema obilježene oznake min/max kao što je to uobičajeno.

Ima ima, crtice su reperi


Već ranije sam slušao debate kako se ispravno kontrolira nivo ulja. Kod vozila kojima se šipka zavija u ležište mjerenje se vrši tako da se šipka najprije odvije, izvuče van, obriše i potom gurne u ležište bez zavijanja. Tada se izvadi i kontrolira nivo ulja.

Postoje 2 nacina merenja nivoa ulja, sa i bez zavijanja meraca.
Uraditi kako pise u radionickom uputstvu... ako je model sa zavijanjem ondak treba zaviti, ako se ne zavija, ondak se samo prisloni u leziste ili ti rupu kao sto je kod nas na NC.

Inace, slabo bas slabo sam vozio ove sezone. Mislim da nikad manje nisam presao u zadnjih 10 godina.
Trenutno 70.000km na satu brojim :)
 
Pozdrav.
Ako ima netko tko razmišlja o prodaji (ili zna nekog) svoje NC750XA, a da je 2017 ili mlađa, u vrlo dobrom ili odličnom stanju, zainteresiran sam za ulazak u klub 😉
Hvala unaprijed
 
Pozdrav.
Ako ima netko tko razmišlja o prodaji (ili zna nekog) svoje NC750XA, a da je 2017 ili mlađa, u vrlo dobrom ili odličnom stanju, zainteresiran sam za ulazak u klub 😉
Hvala unaprijed
Znam ja ...ali te detalje neznan , meni su svi isti, sory
 
  • Like
Reactions: Hrvan