Smirglanje diskova

tibor said:
nemožeš napravit omlet a da ne razbiješ jaje :mrgreen:

probaj sa finijim brusnim i stavi ga tj omotaj oko komada drva ili par puta omotaj tj presavini sam šmirgl da bude krući

opcija dva ti je šmirgl koji je na tvrdoj spužvi, tog je bilo za kupit u šumoopskrbi i pevecu ali nisam to godinama uzimao pa neznam jel još imaju

treća opcija ti je scotch brite ili pandan toga imaš u svakoj malo boljoj trgovini boja i lakova ili u trgovini inbus iza karting staze špansko ali isto i spužvicu moraš par puta presavinut... finoća ti je po boji kod njih je najgrublja bijela čini mi se
Probao trecu opciju, kupio zeleni scotch-brite, narezo ga u trake (6-7 komada), omotao oko dascice koja je ravna i potrosio sve. Vizualno se nista na diskovima nije promijenilo, mozda su malo vise mat, ali, crnilo od plocica postojano [emoji23] 
Sutra proba jel se kaj u praksi primijenilo

7d5951a8e69969e0e1aa0ce43de3f575.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
prpa said:
kupi nove,s ovima se igraj preko zime :mrgreen:
Imas pravo, od ovih napravit 2 sata, jedan za kucu, drugi za garazu [emoji106]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 
a zast bi ti to uopce i smirglo?

ako ti sve valja i motor koci normalno,nediraj nista.

ako si navalio imam ideju kako to mos rijesiti,posto ti je od tibora prijedlog skup,moja opcija ukljucuje stupnu busilicu,dali je imas?
 
Ivanos46 said:
a zast bi ti to uopce i smirglo?

ako ti sve valja i motor koci normalno,nediraj nista.

ako si navalio imam ideju kako to mos rijesiti,posto ti je od tibora prijedlog skup,moja opcija ukljucuje stupnu busilicu,dali je imas?
Procitaj prvi post do kraja [emoji106]

Nemam stupnu, a ako bi vec skidao diskove, dao bi to napravit kod nekog ko ima iskustva s tim. Pokusao sam sam, ocito ne ide, sutra cu znat. Nije nevozljivo, ali nije kako treba

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
3alfa3 said:
na manjim brzinama pri odredjenoj sili kocenja, imam efekt da kao da plocice uhvate, puste, uhvate..... rrrrrrrrr je zvuk na maski oko fara koja vibrira tada.

:shock:

You have ascended!

ZkNjtff.gif
 
strasilo said:
Jel ima tvoj motor ABS ? ...  :mrgreen:
Moj? Nema, al tak se ponasa [emoji23]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 
bio sam na poslu,pa sam samo proletio kroz temu sada sam procitao. (y)

ako nemas stupnu i nemas namjeru rastavljati i skidati dolje.

jedino mi jos pada na pamet ukucaj na google nosac brusnog papira za brusilicu,imas to za kupiti u pevecu,na taj plasticni krug zalijepi brusni papir,mos sa dvoslojnom trakom,ili kako god to sam smisli,et jedino tak kupis taj adapter stavis ga na brusilicu lagano osmirglas,neka ti jos neko drzi motor volan,pa probaj tako. (y)
 
Pokusavam brusnim papirom (220) uklonit materijal disk plocica sa diskova, ali, jedini rezultat je unistavanje brusnog papira.

Kaj postoje brusni papiri i po tvrdoci, a ne samo "gradaciji"?



Btw, diskovi su debelo u toleranciji, cak skoro ko novi sto se toga tice, ali, na manjim brzinama pri odredjenoj sili kocenja, imam efekt da kao da plocice uhvate, puste, uhvate..... rrrrrrrrr je zvuk na maski oko fara koja vibrira tada. Nisu spigani diskovi, u toleranciji novih. Samo me zanima cime uklonit ostatke disk plocica sa diskova bez da ih skidam s kotaca i nosim na "pjeskarenje".

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Kako je završila ova priča?
Jesi uspio riješit vibracije oko maske?
 
Kako je završila ova priča?
Jesi uspio riješit vibracije oko maske?
Jos jedan, ali dulji djir sa zescim kocenjima je to rijesio, ocito su plocice skinule visak sa diskova. Nisam primjetio vizualnu razliku, ali je problem nestao
 
  • Like
Reactions: Tadija037
Sa ovim namazi prije svake voznje i nece biti tih problema
 

Attachments

  • 153212.jpg
    153212.jpg
    29.8 KB · Views: 0