LCD vs plazma TV

Evo ako nekog interesira, ja sam jučer skinuo Kuro plazmu zadnje generacije veličine 50” i danas postavio najnoviji Samsung 65" QN85A Neo QLED 4K Smart TV (2021). Dakle prvi dojmovi su sljedeći. Oštrina slike je super, boje su prenaglašene i malo plastične. Sam ekran više reflektira ostale izvore svjetla (prozor npr) ali zato je osjetno brži i s gomilom funkcija koje tek trebam otkriti. YT i Netflix rade brže, bolje i sa boljom kvalitetom slike nego što sam ranije mogao imati preko Minix Neo. Postavljanje na zid je koma jer treba dvoje drzat telku blizu zida, a treci popikat kablove što može biti malo izazov jer mi telka izgleda izuzetno krhko i nekak se sva piga. Kuro mi je imao prirodnije boje, crna je bila jednako dobra i čini mi se kao da je ekran bio više mat i da je manje reflektirao okolnu svijetlost. Sam TV je izdržao puno jer imam malo dijete koje ne kuzi da se ne smije lupat rukama po ekranu itd. ali da je grijao to ne moramo ponavljati… Uglavnom moram reci da je 13 godina taj TV bio izuzetno kvalitetan po pitanju njegove osnovne funkcije ali su ga vremena ipak pregazila i bilo je vrijeme za neke nove mogućnosti. Samsunga tek sada moram testirati kako spada ali prvi dojmovi su vrlo pozitivni
wogels nosac na izvlacenje (y)
 
Evo ako nekog interesira, ja sam jučer skinuo Kuro plazmu zadnje generacije veličine 50” i danas postavio najnoviji Samsung 65" QN85A Neo QLED 4K Smart TV (2021). Dakle prvi dojmovi su sljedeći. Oštrina slike je super, boje su prenaglašene i malo plastične. Sam ekran više reflektira ostale izvore svjetla (prozor npr) ali zato je osjetno brži i s gomilom funkcija koje tek trebam otkriti. YT i Netflix rade brže, bolje i sa boljom kvalitetom slike nego što sam ranije mogao imati preko Minix Neo. Postavljanje na zid je koma jer treba dvoje drzat telku blizu zida, a treci popikat kablove što može biti malo izazov jer mi telka izgleda izuzetno krhko i nekak se sva piga. Kuro mi je imao prirodnije boje, crna je bila jednako dobra i čini mi se kao da je ekran bio više mat i da je manje reflektirao okolnu svijetlost. Sam TV je izdržao puno jer imam malo dijete koje ne kuzi da se ne smije lupat rukama po ekranu itd. ali da je grijao to ne moramo ponavljati… Uglavnom moram reci da je 13 godina taj TV bio izuzetno kvalitetan po pitanju njegove osnovne funkcije ali su ga vremena ipak pregazila i bilo je vrijeme za neke nove mogućnosti. Samsunga tek sada moram testirati kako spada ali prvi dojmovi su vrlo pozitivni
Di si išao Samsunga uzimat :eek: samo Sony Bravia (android) i ništa više. Imam je od 2016 tj. model 2015 i radi ko urica bez zamjerke i kad budem novu uzimao opet će bit Sony. Punac je iste godine uzimao TV i dvoumio se između Sony i Philips i reka san mu 100 puta da ide na Sony ko i ja ali on na kraju uzea Philips i zajeba se. 3 puta mu je bila na servisu crkava svako malo nešto.....

Sad jedino ako u ovih 5 godina Samsung nije iskočio sa nečim da pomete ostale brendove. :unsure:
 
Imam i ja pitanjce..... postoje li jos na trzistu televizori koji imaju i VGA ulaz ili je to daleka proslost? Konkretno, neki od 100 na vise cm dijagonale, ne neki mali.
 
Best buy:

TCL 55c815
Hisense 55U7QF

Moj glas za TCL zbog odličnog androida.
Pogledaj recenzije oba.
 
Imam i ja pitanjce..... postoje li jos na trzistu televizori koji imaju i VGA ulaz ili je to daleka proslost? Konkretno, neki od 100 na vise cm dijagonale, ne neki mali.
Ali ne treba ti. Za par eura nabaviš konektor VGA - HDMI ili čak spojiš uređaje preko wifi ili blutootha
 
  • Like
Reactions: hondimir
Koji tv uzet? Moram starom uzet tv pa se dvoumim izmedu ova dva. Sad ima philips i ekran mu je dobio sjenu(mrlju). Slika je ok na philips ali eto kvare se. Vidim i po postovima da su se i drugima poceli kvarit. Ja sebi kupujem sony i ok su mi, nikad se ne kvare. Mslm da cu uzet sony ali svaka info je dobrodosla.
Stavio sam filter 4K, 43”, android.
 

Attachments

  • E268C6B0-DB0C-44EC-9AC8-9513BF3036BB.png
    E268C6B0-DB0C-44EC-9AC8-9513BF3036BB.png
    881.2 KB · Views: 0
Last edited:
To bi iskljucio i da uzmem philips, ako se moze iskljucit🤔. Starog ne pucaju ti filmovi tako da je to nebitno.
 
Ako želiš stvarno veći ekran, onda kupiš veći ekran, a ne to cigansko sranje od ambilighta koje u obliku psvjetljivanja zida led-lampicama glumi veći ekran, pa ne kupujem tv zato da gledam obojen zid u pozadini... Sad žena ima Philips Ambilight, crko dva dana nakon isteka mizerne dvogodišnje garancije, na servisu mijenjaju taj niz ledica jedan po jedan ili cijeli komplet za promjenu ledica je 900 kuna, na ekranu fleki milijun kao kod bolesnika sa psorijazom, taj sunčano-zasjenjeni efekt se vidi i kod gledanja bilo čega gdje je svjetlija slika, uglavnom serem im se na ime i na kvalitetu, Philips danas nije ni P od onog nekadašnjeg kada je bio pojam…
 
  • Like
Reactions: El Mravac
Želiš reći prodano je ime drugom vlasniku koji igra na stariju populaciju kojoj su Philips, Grunding i Telefunken bili sinonim za kvalitetu a sad pod istim nazivom prodaju tursko i kinesko smeće. Ništa bolje nažalost nije ni s Končarom i Gorenjem, živjela globalizacija i prodavanje muda pod bubrege 😁!!!