LCD vs plazma TV

Ako želiš stvarno veći ekran, onda kupiš veći ekran, a ne to cigansko sranje od ambilighta koje u obliku psvjetljivanja zida led-lampicama glumi veći ekran, pa ne kupujem tv zato da gledam obojen zid u pozadini... Sad žena ima Philips Ambilight, crko dva dana nakon isteka mizerne dvogodišnje garancije, na servisu mijenjaju taj niz ledica jedan po jedan ili cijeli komplet za promjenu ledica je 900 kuna, na ekranu fleki milijun kao kod bolesnika sa psorijazom, taj sunčano-zasjenjeni efekt se vidi i kod gledanja bilo čega gdje je svjetlija slika, uglavnom serem im se na ime i na kvalitetu, Philips danas nije ni P od onog nekadašnjeg kada je bio pojam…

Štajaznam, 65'' je TV, to mi je OK, vjerojatno će idući TV biti 85''. To će bit na knap na zid i udaljenost od kauča. Ovaj 65'' mi je bio šok kad je zamijenio 42'' koji je prije bio tu.

Isto će morati imati ambilight.

Ako tebi ne paše, to je OK, al meni je TV bez njega bezveze. Zašto ti imaš potrebu meni objasniti zašto meni nešto valja ili nevalja. Vidi čuda, ja samo ugasim ambilight i dobio sam TV bez njega. MAGIJA

I moj ima 6 godina, još radi veselo. Valjda imam sreće. Filips, androjid, prema forumima to je recept za samoubojstvo .
 
I nemojte kupovati televizije veće nego vam trebaju za vaš prostor.

Kad sam sebi kupovao tv za dnevni lipo sam otišao na net i po točnoj formuli na koju mi je kauč od tv zida došao do odgovorajuće diagonale tv-a.
Isto tako na koju visinu staviti tv ima formula u koju uvrstite visinu samog sjedišta kauča i visinu od poda do vaših očiju. Davno je bilo pa se ne sjećam ali po tim dvjema formulama sam montirao tv sebi u dnevni. :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: JosipS
Isto će morati imati ambilight.

Ako tebi ne paše, to je OK, al meni je TV bez njega bezveze. Zašto ti imaš potrebu meni objasniti zašto meni nešto valja ili nevalja. Vidi čuda, ja samo ugasim ambilight i dobio sam TV bez njega. MAGIJA

Zato jer je taj ambilight već kao ideja muljaža i kenja za sirotinju, jer kao povećava ekran, a jasno je da ne povećava, zato velim ako trebaš veliki ekran, onda si ga i kupi, a ne da kada ugasiš taj lightshow ostane ti mali ekrančić... meni osobito ide na živac i ta hrpa ledica koje blješte iza kada želim ukopčati vanjski HDD u USB, jedva vidim od tog blještavila ijedan priključak...
 
Zato jer je taj ambilight već kao ideja muljaža i kenja za sirotinju, jer kao povećava ekran, a jasno je da ne povećava, zato velim ako trebaš veliki ekran, onda si ga i kupi, a ne da kada ugasiš taj lightshow ostane ti mali ekrančić... meni osobito ide na živac i ta hrpa ledica koje blješte iza kada želim ukopčati vanjski HDD u USB, jedva vidim od tog blještavila ijedan priključak...
A šta ako imaš veliki ekran i ambilight?
I čak ga možeš ugasit bez el. alata.
Pretpostavljam da je onda problem u kvaliteti.
 
kaj ima novo u 2022? kaj uzet? do sad imal panasonica i kaj se tice kvalitete prezadovoljan, software je relativno los ( mozilla os) al sam tv super, sad gledam nekaj dalje, prosli je bil 49''
 
  • Like
Reactions: diesel power
Onda
LG G2 ili C2
Ili pak Philips 4 ambilight OLED
Ili QLED 95 od Samsunga
Ili pak 8K 800 od Samsunga
 
BIRAJ!!!!!

Meni je ovaj mrak. Ima i ormarić.


1657834574372.png

 
  • Haha
  • Like
Reactions: Grom90 and hondimir
kaj ima novo u 2022? kaj uzet? do sad imal panasonica i kaj se tice kvalitete prezadovoljan, software je relativno los ( mozilla os) al sam tv super, sad gledam nekaj dalje, prosli je bil 49''
Jednostavno, koliko para, toliko muzike, uzmi nešto s dobrom garancijom i servisom, samo poznate marke !
 
O Panasonicu samo najbolje, uzmi ga opet ako mozes, ja ga u ST nisan moga nac
 
Pitanje.... Koristim prastaru plazmu i zelim prec na novi TV i spojit ga sa PC.


Dakle, TV ima chromecast (barem tako navode, nisam ga jos kupio), desktop PC koji nema Wi-fi, ali ga ima internet router na kojeg je PC spojen kabelom. Ako sam dobro shvatio, to bi se moralo dat povezat? Wifi je jednokanalni (doduse , mobitel mi mjeri preko 90 megabita u Speedtestu sto je cudno, ali tako kaze rezultat). Hoce li takav Wifi biti dovoljno brz prenosit video u full HD, mozda i visim rezolucijama? Router je u istoj prostoriji i WiFi radi na max brzini.

Takodjer, ne koristim Google Chrome kao browser, a to je uvjet kako sam shvatio. Instalirat cu Chrome i koristit ga samo za to, nije problem.

Htio bi mirrror onoga na desktopu PC-a jer mi je tako najjednostavnije, pa kad npr pustim film u nekom playeru i stavim ga u full screen, da to vidim i na TV. Da li ce to radit?

Jos jedna stvar, sto ce biti sa omjerom slike obzirom da je TV16:9, a monitor 16:10 (1920x1200) i windowsi su podeseni na 1920x1200 jer je to nativna rezolucija monitora? Da li ce na TV biti crne crte obzirom da nije isti format, ili se moze mijenjat rezolucija da bude razlicita na PC i TV, ili ce slika biti spljostena jer ce TV prikazivat 16:10 sadrzaj na 16:9 ekranu? U krajnjem slucaju, mogu i prebacit rezoluciju na 1920x1080 pa vratit na 1920x1200 kad koristim monitor ako je to jedino rjesenje......



Tnx
 
Last edited:
radiće ali tako dobro da ćeš ga poželit probit šakom nakon minute i pol

ja sam se jebo s tim neko vrijeme i na kraju kupio kabel
 
Jbt baš si iskomlicirao. Kupi laptop ili plati Netflix, uštedit ćeš tonu živaca.
 
Spojio, to trza ludjacki, valjda 3FPS :D , ne samo video sadrzaj koji je negledljiv nego i miš ide ko slide show :D
 
Na kabelu radi super, al chromecast je neupotrebljiv zbog trzanja.