Kupovina preko Ebay-a

Jebo im pas mater lopovsku, naručio paket, cijena kod kineza 180kn, paketa 3 mjeseca nema, kad dođe obavijest da je na carinskom postupku. Pošaljem ja tražene podatke i dođe doma paket za pokupit uz naknadu od 106kn, gledam koji kurac 106kn, kad ono carina 44kn i još 62kn koje je pošta naplatila svoje usluge prilikom tog postupka, cigani.
Da, neki dan kaže frend -- kao, ok treba platiti PDV. Baš sam mu objašnjavao kako se ne radi samo o PDV-u, nego i o trošku carinskog postupka pa to daje neku sasvim drukčiju cifru. Uglavnom roba manje vrijednosti više neće biti zanimljiva za osobnu kupnju, iz Kine. Kupovat ćemo to isto, skuplje, u trgovinama.
 
  • Like
Reactions: Volcabar
Sve je blizi a paketi ne dolaze 🥴
I ja cekam jos nekoliko paketa koje sam narucio prije vise od mjesec dana, ali bojim se da nista od toga prije 01.07.
Bit ce da su napravili isto kao i kad je Britaniji isticao onaj prijelazni period, sve pakete su zaustavili i kad prodje 01.07. i kad se dogovore kako ce naplacivat tocno, onda ce ih sve pustit.
Cekat cu jos mjesec dana pakete.
 
  • Like
Reactions: pikacu79
I ja cekam jos nekoliko paketa koje sam narucio prije vise od mjesec dana, ali bojim se da nista od toga prije 01.07.
Bit ce da su napravili isto kao i kad je Britaniji isticao onaj prijelazni period, sve pakete su zaustavili i kad prodje 01.07. i kad se dogovore kako ce naplacivat tocno, onda ce ih sve pustit.
Cekat cu jos mjesec dana pakete.
Meni jučer došao paket s Aliexpressa, ušao je u Hrvatsku na carinu 11.6. nije bilo nikakvih dodatnih davanja jer je ispod 22 €. Znači ipak funkcioniraju. Nije da ih branim i da su mi dragi, već što jest, jest.
 
Nije Ebay ali je Aliexpress. Ali je ušao u IOSS, što olakšava kupnju i dostavu jer se unaprijed znaju svi troškovi te se skraćuje postupak carinjenja i isporuke.

 
  • Love
Reactions: Lovro
Zanimljivo evo javio mi se seller da mu se paket vratio,to je mislim drugi put u 15 godina da se desilo kaze da se ne zna razlog.
Narucio digitalni manometar za staviti umjesto obicnog na kompresor.
 
Stigla mi prva mala pošiljka, ocarinjena.

4.7. Naručeno iz Japana ( 143 Kn), PDV i usluga carinjenja još 43 Kn.

Brzo stiglo barem :)
 

Attachments

  • photo_2021-07-12_12-21-33.jpg
    photo_2021-07-12_12-21-33.jpg
    105.9 KB · Views: 0
  • photo_2021-07-12_12-23-23.jpg
    photo_2021-07-12_12-23-23.jpg
    28.8 KB · Views: 0
  • Screenshot 2021-07-12 122608.png
    Screenshot 2021-07-12 122608.png
    462.7 KB · Views: 0
  • Like
Reactions: hondimir
Platio si 11kn manje ak je osnovica 143kn.

Al ok, znaci, osim pdv-a, jedini dodatni trosak je fiksnih 18,5kn?
 
Platio si 11kn manje ak je osnovica 143kn.

Al ok, znaci, osim pdv-a, jedini dodatni trosak je fiksnih 18,5kn?

143 Kn je shipping i proizvod. Ne znam da li različito obračunavaju PDV na shipping?

Da, jedini dodatni trošak je 18,5 Kn
 
  • Like
Reactions: 3alfa3
To je ok, i dalje će bit isplativije kupit iz daleka !
Definitivno, pogotovo na stranicama gdje se ne plaća poštarina preko nekog iznosa i onda se isplati kupiti više toga i ne platiti poštarinu nego pdv umjesto toga ali bar nisi ograničen na 160kn.
 
Definitivno, pogotovo na stranicama gdje se ne plaća poštarina preko nekog iznosa i onda se isplati kupiti više toga i ne platiti poštarinu nego pdv umjesto toga ali bar nisi ograničen na 160kn.

Nisi bio ni prije.

Ovo je sad čisto govno, barem kada su gluposti u pitanju (takozvani paf segment), gdje item i shipping platiš 1$ , a pdv i uslugu naše pošte još 3$. Urnebes.

Znači privjesak umjesto 8 Kn, platiš 27. Ok sam s plaćanjem poreza, ali ovo je onako, pljačka. To što nešto tako ne mogu uopće pronaći u Hr, pa mi je OK je neka sasvim druga stvar(tipa štop za x11).

Maske za mobitel su sada jeftinije kupit po centrima (tamo su 50 Kn umjesto 30 Kn iz Kine) jer barem ne moraš čekati.


Iako, od naše države sam navikao i na gore, pa mi je ovo OK.
 
A sad su nas ustvari natjerali da više kupujemo jer kako kažeš sada nećeš kupiti samo jedan privjesak od 8kn nego ćeš gledati uzeti još stvari da to na kraju koliko toliko ispadne isplativo. A i oni kinez će koju kunu više zaradit :)
 
  • Like
Reactions: Volcabar and SpoRRi
Ja čekam da se Kinezi organiziraju i krenu s distribucijom iz neke EU zemlje.