Pomoć kod kupovine novog/rabljenog motora i savjeti mladim vozačima

lijepa pila, sretno

a sad daj malo detalja, jel ispod cekica, kakvi su prvi dojmovi itd.. a poslije mozes i neke pluseve i miniuseve dodati
 
Da nije ova Yamaha?
View attachment 733979
I ja sam polagao preko Crnog Jaja u Mandić & Megastartu 2019. pa je moguće da još imaju iste motore (samo kaj su mene nakon ove Yamahe YBR125 stavili na Hondu CB500F i onda na Yamahu MT07,Kawasakija nisam vozio).
Nije ta, bila je full crna. Nemam sliku, ali evo od kawasakija 😁
 

Attachments

  • IMG_20210715_124515.jpg
    IMG_20210715_124515.jpg
    4.4 MB · Views: 0
  • Like
Reactions: ZP1993
lijepa pila, sretno

a sad daj malo detalja, jel ispod cekica, kakvi su prvi dojmovi itd.. a poslije mozes i neke pluseve i miniuseve dodati
Je ispod čekića, kaj da velim ide ko raketa iako u fazi razrade nježno, vozi se lako kak vele youtuberi skoro ko bicikl, po gradu laganica kruzing i u kojoj god si brzini samo dodaješ gas i čupa (fakat je master of torque). Tvrd sic jbg to sam odmah skužio ko lošiiju stranu, možda treba naviknuti ali bavim se aktivno biciklizmom vozim rute po 100km+ u danu tako da ipak mislim da nije do navikavanja. Baca osmjeh na lice čim krenem s ključem prema njemu 🤣. Sad samo lijepog vremena i slobodnog vremena za čas bum 1000 okrenuo. Motor je zmaj i nisam planirao u startu ni tolko konja ni kubika sve se da fino dozira ti... Zgodno po gradu kaj ima momenta iz niskih okretaja pa nije uvijek nužno niža gas da uloviš tempo ili požuriš dalje. Sve u svemu zadovoljan
 
  • Like
Reactions: Luke and SpoRRi
Koja mu je prosječna potrošnja? Il još nisi došao do toga😁
Samo polako u početku dok se razgradi a nakon toga samo pametno s osmjehom na licu 😉
 
Uuu nice 😊
Daj malo detalja, di uzeo, kolko star, km, stanje, plavuša u dodatno opremi🤔...?
 
Evo, da se pohvalim 😎, nisam mogao dočekati polaganje pa sam jučer kupio svoj prvi motor. Honda CBF 500 N 😀
Čestitam na prinovi u puno dobrih kilometara želim, dobar stroj, mala potrošnja i mala registracija a veliki rezervar. :)
 
Uuu nice 😊
Daj malo detalja, di uzeo, kolko star, km, stanje, plavuša u dodatno opremi🤔...?
Našao na njuškalu, kod Ivanca išao po njega. Ima 42 tkm, izgleda dobro, nemam neku servisnu knjigu, dečko kaže da je sve napravio ali svejedno ću kad počnem voziti napraviti servis radi sebe, da ja imam evidenciju. Lijepo radi, pali ko metak čim dirneš starter, hladan ili vruć ... Gume imaju cca 3 tkm, još su dobre (metzeler). Godina je 2005, 2500e.
Ja sam ga malo isprobao 2-3 km i čini mi se baš ugodan za voziti, puno mi je pitomiji nego onaj Z650 u auto školi.
A plavušu nikakvu nisam dobio, i ovako je bio šou kad sam ga dovezao doma 😂😂😂
 
Koja mu je prosječna potrošnja? Il još nisi došao do toga😁
Samo polako u početku dok se razgradi a nakon toga samo pametno s osmjehom na licu 😉
IMG_20210728_112429.jpg

Prosječna potrošnja u fazi razrade "nježna" vožnja... U glavom svijetli i eco većinu vremena dok vozim. Pokazivač količine goriva je mušićav na najjače, natočio sam do čepa kad sam ga uzeo napravio cca 150km dođem jučer s vožnje na pola, danas krenem u jutro na đir napravim 10tak km padne dvije crtice, stanem na bengu natočim 6 litara. Tu je mušićav a vidim da nije izolirani slučaj. Osjete se vibracije kad ga razpigaš preko 5000 ali ok to sam očekivao... Zanimljiv za voziti jedna stvar koja mi je čak i super Al me iznenadilo da je tolko izraženo kad se pusti gas jako koči motorom baš fino usporava.
 
Evo da i ja napisem neko iskustvo kao novi vozac.
Krajem prosle godine polozio vozacki i nakong dugo trazenja na njuskalu, slucajno na facebooku nasao primjerak XSR 700.
Motor je 2018. jako malo vozen ( 6000 km ) sa hrpom opreme. Skompao se sa vlasnikom i dobio ga po super povoljnoj cijeni.
Savjet : prilikom kupnje rabljenog motora, ako se ne kuzite kao ja, obavezno povedite mehanicara ili nekog prijatelja koji ce detaljno pregledati i isprobati motor.


U 8 mjeseci koliko vozim napravio sam oko 7000 km po zimi, kiši, suncu. Veselim se voznji svaki put kao prvog dana. Motor je zabavan, okretan i ima taj dobro poznati torque. Ima vise uspravan položaj od Yamahe MT 07 i malo bolju prednju vilicu ( od starijih modela ). Najvise mi se svida sto se motor moze sastaviti po želji i ima hrpetina custom dijelova. Moze se voziti lagano penzionerski ili brzo i zabavno. Ima dosta malu potrosnju ako se vozi u ECO modu .... oko 3.5 - 3.7 L na otvorenoj cesti i oko 4.5L po gradu ako se vozi brže.

Mane :
Mali tank........ pise da ima 14L ali mislim da to definitivno nije istina. Jednom sam ga ispraznio skoro do kraja ( presao sam jedno 25 kilometara na rezervi ) i napunio ga do vrha ( uspravan motor ) i to za max 11.2 L....di je taj ostatak od 14 L nemam blage veze...... citao sam po forumima da i drugi imaju ista iskustva. Iako sa punim tankom ( 10 - 11 L ) na otvorenoj cesti predem oko 250-280 km ovisno o vožnji.
Loš sic.....definitivno nije za duza putovanja. Preporucam nabavku nekog gela, jastucica ili zamjenu sica.



Aya Yamaha XSR_197.jpg
Aya Yamaha XSR_178.jpg
 
Last edited:
Ostatak ti je u rezervoaru ako si sipao baš do čepa.
Nakon što pokaže rezervu vozim lagano (oko 100) i pređem još oko 50km. Nakon toga ta zadnja kockica za gorivo nestane te počinje odbrojavanje kilometara. Vozim tako i pređem još 60km bez brige i ne ostanem bez goriva.
Ali, samo lagano sa ručicom

Motor ti odlično izgleda.
 
Ostatak ti je u rezervoaru ako si sipao baš do čepa.
Nakon što pokaže rezervu vozim lagano (oko 100) i pređem još oko 50km. Nakon toga ta zadnja kockica za gorivo nestane te počinje odbrojavanje kilometara. Vozim tako i pređem još 60km bez brige i ne ostanem bez goriva.
Ali, samo lagano sa ručicom

Motor ti odlično izgleda.
Hvala.
Krivo sam napisao. Odbrojavanje mi je pocelo i na njemu sam presao oko 25 kilometara . Sutra mi dolazi karnister za gorivo ( 2L ) kojeg cu montirati na topcase pa cu ga isprazniti do kraja ( negdje u blizini benzinske ), pa da vidim koliko maksimalno stane.....ali mislim da ovih 14 L definitivno nije tocno.
 
Hvala.
Krivo sam napisao. Odbrojavanje mi je pocelo i na njemu sam presao oko 25 kilometara . Sutra mi dolazi karnister za gorivo ( 2L ) kojeg cu montirati na topcase pa cu ga isprazniti do kraja ( negdje u blizini benzinske ), pa da vidim koliko maksimalno stane.....ali mislim da ovih 14 L definitivno nije tocno.

ovolko sam ja natočil kad mi se počel gasit 50 metri prije benzinske dokotural se inercijom

1627469847498.png
 
  • Like
Reactions: Yield and thommy