Kawasaki Z900 ABS-2017

zeni uvijek fali mjesta, da kupim kombija opet bi zafalilo...nevjerovatno
Hahah a probaj ju vise na motoru vozit da se navikne na minimalizam mozda urodi plodom šŸ˜… ono na dan dva da skuzi da joj netreba 3 para cipela 2 para stikli šŸ¤£šŸ¤£
 
Hahah a probaj ju vise na motoru vozit da se navikne na minimalizam mozda urodi plodom šŸ˜… ono na dan dva da skuzi da joj netreba 3 para cipela 2 para stikli šŸ¤£šŸ¤£
vozila se dugo godina, jedan dan se slucajno zadesila u gradu kada sam pao i sve to vidjela, prosla sa autom kroz crveno i pobjegla jer je mislila da sam poginuo, nakon toga mi donijela svoju opremu i rekla prodaj je ili pokloni nekome, ja sam zavrsila sa motorom.....a sto se cipela i odjece tice nije ona taj tip, preskromna je...ali zato malcu kupuje i sto treba i sto ne treba, tako da kada se krene na more neko bi pomislio da se selimo u drugu drzavu :ROFLMAO:
 
  • Like
Reactions: ZorroxXx
vozila se dugo godina, jedan dan se slucajno zadesila u gradu kada sam pao i sve to vidjela, prosla sa autom kroz crveno i pobjegla jer je mislila da sam poginuo, nakon toga mi donijela svoju opremu i rekla prodaj je ili pokloni nekome, ja sam zavrsila sa motorom.....a sto se cipela i odjece tice nije ona taj tip, preskromna je...ali zato malcu kupuje i sto treba i sto ne treba, tako da kada se krene na more neko bi pomislio da se selimo u drugu drzavu :ROFLMAO:
A dobro najgore je to kad svoje gledas u prometnoj (iz iskustva nazalost znam)..zato ja nemam neku zelju ic u BiH vise šŸ˜” a pogotovo ne tom cestom..
Bolje da je tako nego da se sili ili da je u strahu stalno..
Ahaa pa to je lijepo onda si se usrecio bitno da dijete odrasta u ljubavi šŸ˜ŠšŸ˜Š
 
  • Like
Reactions: rabbit75
@ZorroxXx

reci mi da li imas iskustva sa protektorom za hladnjak ? Neko kaze da je ok, a opet neko da je samo sminka i da se motor malo vise zagrijava...vidio sam par motora kojima je ostri kamencic probio hladnjak, a opet kontam ako si peh proletice i pored protektora i ostetiti hladnjak, mada je manja sansa
 
@ZorroxXx

reci mi da li imas iskustva sa protektorom za hladnjak ? Neko kaze da je ok, a opet neko da je samo sminka i da se motor malo vise zagrijava...vidio sam par motora kojima je ostri kamencic probio hladnjak, a opet kontam ako si peh proletice i pored protektora i ostetiti hladnjak, mada je manja sansa
Iskreno na 650 sam imao orginal hladnjak i super je stitio..na ovom 900 je mislim neki s alija ili tak nes nije orginal (onaj sta ima kao neke 6terokute) ovaj je u linijama s alija i stiti al ne tolko ko orginal..vidio sam da mi je na par mjesta blago popigan hladnjak nis strano ali je dok na onom 650 u 30k km nije nigjde nis bilo... tako da da definitivno se isplati i po meni jedna od obaveznih stvari uz stitnike dekla..
 
  • Like
Reactions: rabbit75
Stitnici dekla su me spasili..pao sam s 30, 40 na sat po kisi motor je pao i klizio nes sitno da nisam imao stitnike vjerovatno bi mi od pada puklo deklo i nebi se mogao dovest doma..ovak sam sjeo na motor malo spigan volan i rucica kocnice je bila potrgana al sam dosao doma i do servisa i sve uspio rijesit bez da me netko morao slepat.. a zamisli sad da si negdje na putu i zveknes tak usred nicega nedjelja 9 navecer i nemres nikud..
 
Iskreno na 650 sam imao orginal hladnjak i super je stitio..na ovom 900 je mislim neki s alija ili tak nes nije orginal (onaj sta ima kao neke 6terokute) ovaj je u linijama s alija i stiti al ne tolko ko orginal..vidio sam da mi je na par mjesta blago popigan hladnjak nis strano ali je dok na onom 650 u 30k km nije nigjde nis bilo... tako da da definitivno se isplati i po meni jedna od obaveznih stvari uz stitnike dekla..
ima ovako nesto, ne svidja mi se sto pise Z900 ali sta je tu je
 

Attachments

  • Screenshot_3.jpg
    Screenshot_3.jpg
    144.8 KB · Views: 0
ima ovako nesto, ne svidja mi se sto pise Z900 ali sta je tu je
To di pise z900 nebi trebalo bit problem jer se to nalazi iza lampe pa mislim da nemre bas nes lupit tu tak jako da bi bas napravilo stetu.. jedino ako tebi estetski smeta velim imas orginal stitnik on je cca 100ā‚¬ al nema nikakvoh oznaka ako se ne varam
 
Ako se ne varam originalni ima z900 logo i kromiran je, ja sam narucio evotech jer me uspio vec pogodit neki drek i malo naceo hladnjak.

meni se par puta dogodilo da mi izbaci KTRC! i onda se nakon par sekundi promjeni u POWER!

zaglavi u modu u kojem jesam, nece mjenjat modove, ne radi ktrc.

probo one procedure sa paljenjem ventilatora 3 puta pa onda 10 min voznja od 40-50kmh i sl.

jedino sto sam zakljucio je da je vigobox svaki put bio spojen kad se to pojavilo i da je prestao javljat ta upozorenja nakon 2-3 voznje neovisno o proceduri toj sto sam procitao na netu da ima.

Kad sam vigo maknuo odmah je sve super radilo, spojim nakon cca tjedan dana vigo i dan kasnije opet isto.

Odradio voznju od 200km da nebi bilo da je puno struje povuko od akumulatora al ocigledno je to nevazno.

sat, potrosnja i sl mi se do sad dogodilo par puta reset, takoder kad je vigo bio spojen.

sad su mi poslali neki drugi model i taj srecom ne radi nikakve probleme. Nijedan reset do sad i nijednom ktrc/power upozorenje.

u meduvremenu sam nabavio mra vizir, puno ugodnije 160+kmh, vjerujem da ako odem na grobnik opet necu imat dojam da ce mi vrat slomit.
 
  • Like
Reactions: rabbit75
Ako se ne varam originalni ima z900 logo i kromiran je, ja sam narucio evotech

Za Evotech sam cuo samo rijeci hvale i preporuke na stranim forumima (osobno nemam nikakav).

Mozda sam u krivu, ali, ne vidim kako bi prednji kotac digo neki kamencic koji bi probio kiler, ali, itekako ga moze podic neko vozilo ispred i onda naletis na to.
 
Mislim da je mene pogodilo dok sam na grobniku bio, ovi sa slikovima dok prolaze svasta leti.

malo u kacigu, malo po vilici ima, hladnjak.
 
Mislim da je mene pogodilo dok sam na grobniku bio, ovi sa slikovima dok prolaze svasta leti.

malo u kacigu, malo po vilici ima, hladnjak.
da, osjetim i ja na cesti, pogotovo ako je brzina 70tak km/h i vise, pogotovo ako je neki kamion ispred, cak i kad su auti u pitanju iako puuuuno rjedje, nesto vrlo sitno me stalno pogadja, ko mushice, ali definitivno nesto sto podignu sa ceste i naletim na to, zato ili drzim veci razmak ili preteknem.
 
Motorex top speed koristim jer sam imao ok iskustva (tj nisam imao negativnih :D ) na Z750. A i cijena u ZG je prihvatljiva, nesto preko 60kn po litri i mijenjam (i filter) svakih 5000km. Inace, motor sad ima sitno preko 25.000km i savrsen je (osim tog sata koji se resetirao par puta) :D
Pred nekih 15tak godina isto se meni (djeci) deŔavalo na Varaderu 125...dok nisu zamijenili komplet instrument tablu.
 
Å esta promjena do sada (25.000km)
 

Attachments

  • 20210726_150149.jpg
    20210726_150149.jpg
    2.3 MB · Views: 0
  • Like
Reactions: rabbit75
Pred nekih 15tak godina isto se meni (djeci) deŔavalo na Varaderu 125...dok nisu zamijenili komplet instrument tablu.
Ako i je do table, nova nebi rijesila "problem" jer je pojava ucestala kod svih (ili barem vecine) koji voze Z900 2020. i noviji. Srecom, godisnje 2-3 puta, pa nije problem.
 
A nebi mogla biti serijska greŔka u proizvodnji? Provjeri, ako imaŔ gdje, da li se mijenjao kodni broj , pa ako je, to je gotovo siguran znak da su neŔto mijenjali, Ŕto bi moglo rijeŔiti vaŔ problem oko resetiranja, jer, slažem se, nije to neki problem, ali nije niti ugodno kad znaŔ da ti struja prekida bilo u vožnji, bilo u stajanju.
 
Problem je i na 2020 i na 2021 modelima. Kawasaki suti o tome.

Nije nuzno da se radi o prekidu struje (zapravo, kladio bi se da to nije razlog, iako je efekt isti), u voznji se to nikome nije desilo, samo nakon gasenja i ponovnog paljenja motora, tj, prije samog paljenja, skuze ljudi da su brojevi resetirani. Ja to skuzim po tome sto imam ugasenu led lampicu koja blinka kad je motor ugasen ("alarm"), pa skuzim ujutro da blinka, to je jedna od vise postavki koja se resetira na tvornicke vrijednosti. Do sada, cca svakih 6 mjeseci. Nije problem uopce, da se desava na tjednoj bazi, e onda bi popizdio, nedo bog cesce :D Valjda je to i razlog zasto Kawasaki nije radio recall, problem postoji, ali je benigan i rijetko se pojavljuje, iako, pojavljuje se kod vecine vlasnika.
Inace, sami sat kosta preko 1000 eura :D
 
Last edited: