Aprilia Tuono, topic gdje je grmljavina dobrodošla

Slike nisu neka sreca jer uploadam sa offshorea i ogranicen sam ... meni se svida kako MIVV stoji pogotovo na ovom hangeru

Motor je odjavljen vec duze vrijeme + hrpa goodies dijelova doma ceka na ugadnju ali mislim da cu preskocit ovu sezonu
 

Attachments

  • FB_IMG_1614483989250.jpg
    FB_IMG_1614483989250.jpg
    68.5 KB · Views: 0
  • FB_IMG_1614483993113.jpg
    FB_IMG_1614483993113.jpg
    49.5 KB · Views: 0
  • FB_IMG_1614484025528.jpg
    FB_IMG_1614484025528.jpg
    118.7 KB · Views: 0
Nexie, kakvi su dojmovi o Tuonu? Ako se ne varam, krajem godine bi trebao biti godinu dana u tebe?
BTW, lijep Akrap al' skup do bola...
 
Nexie, kakvi su dojmovi o Tuonu? Ako se ne varam, krajem godine bi trebao biti godinu dana u tebe?
BTW, lijep Akrap al' skup do bola...
Sta reci, imao sam svasta od motora ali niti jedan se nije vozio kao tuono.
Kompletan paket valja.
Kocnice, motor, ovjes, struja, sve jebeno radi.
Cak trosi dosta manje nego MT10 a tuono bi trebao biti pijanac. (240Km rekord sa tankom)
Na MT sam 5kkm stelao ovjes i jednostavno nije mi bilo ok,uzalud.
Tuono sjednes i sve valja, pipnuo nisam nista🤷
Uglavnom, Japan divizija tu kaska na veliko😂
A sad paljba😂😂😂
 
Pa kak ti to voziš kad možeš 240 s tankom?
Meni se rezerva uredno palila između 140 i 160 km.
 
Nakon 2014g. imaju veci tank za 1.5l (17-> 18.5), 1100 ima malo vise momenta, zavisi koja je mapa, u kojem je modu, da se to navuc na 240 km, ali ako si malo laksi na gasu.
 
Pa kak ti to voziš kad možeš 240 s tankom?
Meni se rezerva uredno palila između 140 i 160 km.
200 napravim skoro uvjek do lampice.
170-180 neke zesce voznje.
Kako vozim? Pa za pocetak koristim svih 6 brzina i ne okidam ga iz podruma nego saltam nizu ili 2 ako treba.
Kad ga jebes cijelo vrijeme 2-3 onda trosi oko 9 lt.
240km tocio u Novalji 17.8lt, zaboravio u Senju tocit😂
Bio sam uvjeren da ce stati jer sam jednom gurao😂😂 ali nije 💪
 
Nakon 2014g. imaju veci tank za 1.5l (17-> 18.5), 1100 ima malo vise momenta, zavisi koja je mapa, u kojem je modu, da se to navuc na 240 km, ali ako si malo laksi na gasu.
18.5lt je tank.
Tri su moda, sport, track i race.
Snaga i odaziv na gas su svugdje isti, na track skoro da ne koci masinom i to mi se ne svidja a race nisam ni probao.
Mislim da u race mapi deaktivira ABS i sve ostalo isto kao i na TRACK postavki
 
18.5lt je tank.
Tri su moda, sport, track i race.
Snaga i odaziv na gas su svugdje isti, na track skoro da ne koci masinom i to mi se ne svidja a race nisam ni probao.
Mislim da u race mapi deaktivira ABS i sve ostalo isto kao i na TRACK postavki
Evo šta kaže user manual:

The engine map "TRACK" has been developed to allow the best power management in all conditions and has little engine braking. It is recommended for the use on racetrack and road.
The engine map "SPORT" is more reactive and has a more elevated engine brake. Recommended for road use.
The engine map "RACE" has an even more reduced engine brake in the medium/high range compared to the "TRACK" mapping. Recommended for track use.

Po osjećaju to je to, meni paše Track mode jer ima najmekši odziv na zakretanje ručice gasa i manje kočenja motorom od ROAD moda, što meni osobno više odgovara. RACE mode sam koristio (uglavnom na stazi) ali mi je odziv na gas malo prenervozan što u sporim ćošama zna pomalo unervoziti motocikl, pa mi ni všeč. U RACE mapi koliko znam ABS nije deaktiviran, ali je vjerovatno početna postavka vrlo nisko, ne sjećam se točno. Dobra stvar kod Tuona je što svaku pojedinu postavku, ABS, anti-wheelie, TC možeš zasebno podešavati ili potpuno isključiti neovisno o modu u kojem se nalaziš. Jedino bih želio da se, kao i kod modela 2021., i kočenje motorom može zasebno i neovisno podešavati.
Posebna perverzija je kad se iz ROAD moda displaya prebaciš u RACE mode. Brutala.

@ODST, jedino bolje od jednog V2 su dva V2 u simbiJozi! :mrgreen:
 
Iskreno ne volim drkati po tim modovima.
Zelim da mi je motor u svakoj situaciji isti da nebi bilo iznenadjenja.
Dakle, ABS na naj slabije, Wheele Controll isto tako i Traction je na 3 od mogucih 8 ili 9.
Kazem, kratko sam probao Track Mode ali nisam primjetio razliku na odaziv gasa.
ROAD Map ja nemam🤷 samo Sport, Track i Race.
 
ROAD mod je za prikaz na displayu. Drži joystick udesno tri sekunde i ulaziš u RACE mod na displayu. Tri sekunde ulijevo i vraćaš se u ROAD mode. Ovo samo mijenja prikaz na ekranu, ne utječe na modove vožnje.
 

Attachments

  • ap.jpg
    ap.jpg
    225.1 KB · Views: 0
18.5lt je tank.
Tri su moda, sport, track i race.
Snaga i odaziv na gas su svugdje isti, na track skoro da ne koci masinom i to mi se ne svidja a race nisam ni probao.
Mislim da u race mapi deaktivira ABS i sve ostalo isto kao i na TRACK postavki


Znam, tako sam i napisao.
Kad skuzis sve modove, onda cemo ti staviti RACE mapu, mada kad su ti stavljali Akrap ako je to bilo u ovlastenom onda su i to odradili - mora na displayu pisati RACE.
 
  • Like
Reactions: infinity