S kojom opremom po afričkim vrućinama?

Pozdrav,
Po gradu kaciga, tekstil jakna i rukavice, traperice i visoke tenisice.
Van grada + komplet tekstil sa cizmama.

Misljenja sam da oprema je potrebna i vazna.
 
Vjerojatno na Inu/izlaz i Tifon/ulaz.
Na INA Smokoviku se prekontrolira tlak u gumama ako nemas TPMS i zakopca i podesi oprema……potkapa utaknuta oko vrata….,Bubreznjak,….patenton spojit gace i jaketu…..namistit navigaciju i mob…..livanje goriva dan prije na LukOilu kod Bauhausa……
Zapravo vec nekoliko puta krecemo od tamo…..Smokovik ispa iz kombinacija……
Kakav crni Tifon…..tamo jednom dosa samo vidit……
 
  • Like
Reactions: Zog
Na INA Smokoviku se prekontrolira tlak u gumama ako nemas TPMS i zakopca i podesi oprema……potkapa utaknuta oko vrata….,Bubreznjak,….patenton spojit gace i jaketu…..namistit navigaciju i mob…..livanje goriva dan prije na LukOilu kod Bauhausa……
Zapravo vec nekoliko puta krecemo od tamo…..Smokovik ispa iz kombinacija……
Kakav crni Tifon…..tamo jednom dosa samo vidit……
Samo Tifon, 100ka i diesel premium. :cool:
 
Na INA Smokoviku se prekontrolira tlak u gumama ako nemas TPMS i zakopca i podesi oprema……potkapa utaknuta oko vrata….,Bubreznjak,….patenton spojit gace i jaketu…..namistit navigaciju i mob…..livanje goriva dan prije na LukOilu kod Bauhausa……
Zapravo vec nekoliko puta krecemo od tamo…..Smokovik ispa iz kombinacija……
Kakav crni Tifon…..tamo jednom dosa samo vidit……
ovo sve drugo razumim, ali ako dosad nisi naučio put do kauflanda nego svaki put i navigaciju spajaš...
 
Clio dobro izgleda, moja Hondica je slomila hladnjak i haubu Mercu 123-ici ! :mrgreen:
Pa udario je plasticnim branikom u moj plasticni blatobran i kofere, u visini gdje je tablica - nije se cak ni blatobran slomio, ili koferi otpali. Vise stete na meni osobno nego na motoru
 
Svako jutro prije posla, sat vrimena navlačim full opremu: pododijelo iz Lidla, full advenčur tekstilno odijelo sa otvorima za provjetravanje i certificiranim štitnicima na svim bitnijim lokacijama, ispod odijela bubrežnjak s kornjačom od vrata do trtične kosti, vojne čizme (jbg. nemam za prave), potkapu ispod kacige, i kožne rukavice s kevlar zaštitom zglobova.
Izlazim iz kuće na ugodnih 35°C i gas na posal.
Pred firmu stižem za 5 do 7 minuta, ovisno o raspoloženju semafora i desne ruke, pola sata skidam svu znojem ulijepljenu opremu sa sebe, presvlačim se u patike, rebe i blago kariranu košulju, te ne više svjež kao jutarnja rosa sjedam u klimatiziranu kancelariju za kompjuter.

Kakva tema u pizdu materinu...
Zašto ne možemo ka do sad samo o lancima, uljima i tlakovima u gumama?
 
Pred jedno 6 godina smo se frend i ja vozili na bojlerima usred Zagreba. Spletom nesretnih okolnosti, on je pao sa doslovno 20 na sat ali mu je skuter pao na nogu i zdrobio stopalo. Od višestrukog prijeloma kostiju u stopalu čovjek i dan danas šepa. Ja od tada, moram priznati, vrlo, ali stvarno vrlo vrlo rijetko sjedam na dvotočkalo bez mesh jakne s protektorima, rukavicama i visokim moto cipelama sa štitnicima, i to samo u iznimno vrućim danima po gradu, a van grada nikada.
Poštujem svačiji odabir, i japanke i kratke gaće i rejbanke umjesto kacige, ali osobno biram bilo kakvu zaštitu jer mi je lakše podnijeti vrućinu i znojnu nelagodu na motoru nego alergijsku reakciju na abrazivni asfalt na goloj koži a pogotovo ako je u kombinaciji sa odgovarajućim simptomima prethodnog empirijski dokazanog eksperimenta da su ljudske kosti uglavnom mekše od automobilskog lima.
 
Cizme, hlace, majica kratki rukava i rukavice da se ne raspadnu ultra kvalitetne rejsing domino rucke
 
Samo Tifon, 100ka i diesel premium. :cool:
Traktor jos ne vozin
Sta se tice 100tke…..
LukOil Bauhaus jedina u ST a vjerojatno i u HR prodaje Ecto 100…….
Tako da tamo livan u Kraljicu….
Nepotrebno jer Kraljica radi i na na regularu od 91 ili 88 octana ali cini me sretnim….necu propast za 15 kn po rezervaru.nije octan bitan nego nesto drugo
A tamo je i ladovina i ima za napumpat gume isto ka na INI…..
Tako da se sa strane parkisem i namjestan opremu za dir….triban oko 10 min da sve namistin kako triba…..najgori je patent za gace i jaketu…..ali prava stvar……
Kad iden u dir to uvik spojin….sa bubreznjakon naravno……
Prvih par minuti lagano se priznojin ali kad se izade iz grada pa brzon ceston prema Dugopolju bude lakse……
Vecinom full koza…….
Ako je ledara tj oko 10 onda tekstil sa podstavom
Ako neku kisu zovu a nije ladno onda tekstil bez podstave
Moran rec da nema do koze…….ako ne govorimo o ladnoci i kisi
Iman isti model jakete koznu i tekstil
Koza majka……
Ako nije lito onda na motorinu po gradu nekad ne stavin tekstil moto jaketu nego obicnu……dole su po gradu uvik obicne rebatinke……..
Na nogama kratke(povise zgloba) moto cizme…..jako dobre…prava stvar
Bubreznjak ispod naravno……
Kozne rukavice….obicne ili goretex zavisi od vremena…..
Kaciga…….vecinom full ali nekad stavin i smece od jet kacige
Jet kacige su sranje najvece ali jebat ga….
Liti po gradu skuterce a ne motor…..
Jet kaciga i drugo civilna roba.rebatinke i lagana majica dugoh rukava koju skinen kad doden na odrediste……jos na majici pise Tmax Klub Hrvatska😂😂😂😂😂
Naravno ne japanke nego mokasine……nisan seljacina😂
Nekad i kozne rukavice
Na Ciovu je drugi par postola
Do Salduna majica na spaline,kratke gace i slape……😂😂😂😂😂
Jet kaciga ponekad……😂😂😂😂😂
Ono pravi seljak……😂😂🤪🤪🤪😎😎😎😎
 
  • Like
Reactions: Luke
Znaci citajuci od najbitnijeg nizbrdo vecina se slaze da je najbitnije koristi mozak, sreca pa oprema.

Ali onda idu preference za opremu...
- Necu sjest na motor bez sve opreme
- Lazem da necu sjesti bez sve opreme ali eto trudim se
- Oprema mi moze pomoci ali nosim ono najprakticnije kao dobar omjer između sigurnosti i ne nosi mi se bas sve.
- Oprema mi ne moze pomoci spasiti zivot pa nema veze sto ce umanjiti ozljede nosim samo kacigu ako i to.
- Oprema mi ne moze pomoci spasiti zivot jer kad vozim kao idiot zelim da sam sto blize smrti i svi koji je spominju kvare mi dozivljaj voznje motora.
Ne citas dobro. Prvo i osnovno je da svatko ima pravo nositi sto hoce i kad hoce. Postoje novopeceni motoristi koji se hrane skoro RIP situacijama. Pogledas jubito i vidis gomilu likova koji montiraju kamere, voze se ko babe i doslovno provociraju odnosno svako tko se kilometar prije njih ukljuci na glavnu cestu je potencijalni ubojica. Onda taj pristup koriste i u raspravi o opremi...
 
Traktor jos ne vozin
Sta se tice 100tke…..
LukOil Bauhaus jedina u ST a vjerojatno i u HR prodaje Ecto 100…….
Tako da tamo livan u Kraljicu….
Nepotrebno jer Kraljica radi i na na regularu od 91 ili 88 octana ali cini me sretnim….necu propast za 15 kn po rezervaru.nije octan bitan nego nesto drugo
A tamo je i ladovina i ima za napumpat gume isto ka na INI…..
Tako da se sa strane parkisem i namjestan opremu za dir….triban oko 10 min da sve namistin kako triba…..najgori je patent za gace i jaketu…..ali prava stvar……
Kad iden u dir to uvik spojin….sa bubreznjakon naravno……
Prvih par minuti lagano se priznojin ali kad se izade iz grada pa brzon ceston prema Dugopolju bude lakse……
Vecinom full koza…….
Ako je ledara tj oko 10 onda tekstil sa podstavom
Ako neku kisu zovu a nije ladno onda tekstil bez podstave
Moran rec da nema do koze…….ako ne govorimo o ladnoci i kisi
Iman isti model jakete koznu i tekstil
Koza majka……
Ako nije lito onda na motorinu po gradu nekad ne stavin tekstil moto jaketu nego obicnu……dole su po gradu uvik obicne rebatinke……..
Na nogama kratke(povise zgloba) moto cizme…..jako dobre…prava stvar
Bubreznjak ispod naravno……
Kozne rukavice….obicne ili goretex zavisi od vremena…..
Kaciga…….vecinom full ali nekad stavin i smece od jet kacige
Jet kacige su sranje najvece ali jebat ga….
Liti po gradu skuterce a ne motor…..
Jet kaciga i drugo civilna roba.rebatinke i lagana majica dugoh rukava koju skinen kad doden na odrediste……jos na majici pise Tmax Klub Hrvatska😂😂😂😂😂
Naravno ne japanke nego mokasine……nisan seljacina😂
Nekad i kozne rukavice
Na Ciovu je drugi par postola
Do Salduna majica na spaline,kratke gace i slape……😂😂😂😂😂
Jet kaciga ponekad……😂😂😂😂😂
Ono pravi seljak……😂😂🤪🤪🤪😎😎😎😎
A u pičku materinu, jel onda triba oprema ili ne triba?🤔😬
 
  • Like
Reactions: Luke
Liti po gradu jet kaciga, kratke hlače, kratka majica i uvik patike.
Van grada full kaciga, tekstilna ljetnq jaketa sa protektorima, duge hlače i patike.
Full kaciga? Moram priznat da prvi put čujem da neko tako zove integralnu kacigu.😆
Kako zoveš Flip up kacigu?