Pravilno izvođenje osmica na poligonu - za ponavljača :(

Mozes i malo gasa dodat, recimo na 1500+, okr, pa kuplungom kontroliras brzinu i ugladjenost. Tako ti se motor sigurno nece ugasit ako kojim slucajem ima ler gas prenisko postelan, a i cukanje ce biti drasticno smanjeno, zapravo ga nece bit. Ili reci instruktoru da poveca ler gas pa ne moras mislit i o rucici gasa, to se na tom motoru vjerojatno obavi prstima u 5 sekundi.
 
Nemas konstantnu brzinu, a kad usporis noga automatski leti isto tako kad naglo dobijes brzinu ispadas iz putanje.
Radi samo desni krug sta se kaze dok ti se ne zamanta, siri ali konstantan pa onda na ocrtani dio osmice.
Je, to planiram svakak, uzet cu si jos par sati na ona 3 obavezna za ponovno polaganje bas da tu osmicu izdrilam i ova 3 obavezna onda samo jos to ispoliram i bok.
 
jedino je problem, tak su bar meni rekli, sto se iduci ispit ceka i po mjesec dana, sto je duga rupa tako da nemoj odmah ispucati sve sate pa da onda opet prodje dosta vremena od kad si zadnji put bio na motoru do polaganja
 
  • Like
Reactions: filip989
dosad se u praksi najbolje pokazalo, nagnut se nad prednji kraj, guzica na sred sica i nikam, prsti na kvačilu kao priprema ne stisnuti... i ako je potreba za usporiti, lagana zadnja kočnica...
ono kaj tu vidimko problem je ta brzina, 7-8 je malo presporo... kodmoje ekipe je na xj6 bilo 12kmh, sad na MT07 je 10, i čakse i meni na MTu dogodilo da znam zbrejkat...
ono kaj još možepomoć za osmicu je da se malo ispumpa zadnja guma... jedna curkaje na temelju toga prošla poligon...
 
  • Like
Reactions: filip989
jedino je problem, tak su bar meni rekli, sto se iduci ispit ceka i po mjesec dana, sto je duga rupa tako da nemoj odmah ispucati sve sate pa da onda opet prodje dosta vremena od kad si zadnji put bio na motoru do polaganja
Je, al dogovorio sam vec dodatne sate prije ta obavezna 3 dodatna sata. Jebiga, i prvi izlazak sam cekao 3 tjedna, da sam tad uzeo sate svaki tjedan makar 2 umjesto da sam bio potresen i razocaran u HAK kak to dugo ostavljaju rupu do ispita, vjerojatno ne bi bio u ovoj situaciji 😀
 
mislim da ti nemore nista bolje pomoc, vec vlastito iskustvo vrtnje izmedju guma...crta...bandera... i usto jos je gratiss ...
 

Attachments

  • Screenshot_2021-04-02-21-37-02.png
    Screenshot_2021-04-02-21-37-02.png
    260.9 KB · Views: 0
Ma zavrti dva kruga lijevo i to je to, ionako se ispitivač priprema za cestu kad radiš poligon pa ne gleda previše😂
 
  • Like
Reactions: filip989
dosad se u praksi najbolje pokazalo, nagnut se nad prednji kraj, guzica na sred sica i nikam, prsti na kvačilu kao priprema ne stisnuti... i ako je potreba za usporiti, lagana zadnja kočnica...
ono kaj tu vidimko problem je ta brzina, 7-8 je malo presporo... kodmoje ekipe je na xj6 bilo 12kmh, sad na MT07 je 10, i čakse i meni na MTu dogodilo da znam zbrejkat...
ono kaj još možepomoć za osmicu je da se malo ispumpa zadnja guma... jedna curkaje na temelju toga prošla poligon...
Jel ispuhana guma tehnicki ispravno vozilo po pitanju polaganja ispita? 😀

Ovo s prednjim krajem cu morat probat, ja sam obicno na kraju sjedala. To, glavu u sredinu, netko je spomenuo uprijet se o nozicu kontra nogom od smjera skretanja. Mislim da mi nijasna fali za desni krug, ako to troje upali, super. Ako ne, probat cu ubaciti malo gasa. Nekaj mora upalit.
 
al o onaj dio da pitas da ti digne ler gas nije za baciti jer je dosta tesko ko pocetniku se igrati sa tak malim promjenama na gasu da ne das previse i izbaci te iz putanje
 
  • Like
Reactions: hotride
mislim da ti nemore nista bolje pomoc, vec vlastito iskustvo vrtnje izmedju guma...crta...bandera... i usto jos je gratiss ...
zajeb je sto sluzbeno me smijes na motor dok ne polozis pa ak jos nemas motor il nemas blizu tak neki veliki parking mozes sjest i plakati
 
  • Like
Reactions: filip989
Za početak najbitnije je da se opustiš, da ne opteretiš mozak, jer onda i uz najbolju tehniku zajebeš, samo opušteno
 
  • Like
Reactions: filip989
kako pomaze ispuhana guma?
sporije će se prebacivat motor, i imat će dojam da prednji kraj vuče zadnji, pri malim brzinama ostavlja dojam stabilnosti... naravno, ne govorimoo skroz ispuhanoj nego cca 2,2 mozda mrvicu manje...
 
Ma zavrti dva kruga lijevo i to je to, ionako se ispitivač priprema za cestu kad radiš poligon pa ne gleda previše😂
Po novom se snimaju ispiti čak i poligonske radnje, instruktor postavlja auto da kamera snima dok se izvode radnje... Jbg nije više ko prije meni je prije tih kamera samo rekao daj jel znaš to zavrti malo da vidim i ajmo na cestu s tim da sam sve uvježbao da bude kak treba
 
Ma zavrti dva kruga lijevo i to je to, ionako se ispitivač priprema za cestu kad radiš poligon pa ne gleda previše😂
Istina, ja išao prvi i napravim cijeli poligon i pita me lik jesam napravio ono prva druga kočenje, ja reko jesam, kaže ajmo na cestu. :D
 
Jel ispuhana guma tehnicki ispravno vozilo po pitanju polaganja ispita? 😀

Ovo s prednjim krajem cu morat probat, ja sam obicno na kraju sjedala. To, glavu u sredinu, netko je spomenuo uprijet se o nozicu kontra nogom od smjera skretanja. Mislim da mi nijasna fali za desni krug, ako to troje upali, super. Ako ne, probat cu ubaciti malo gasa. Nekaj mora upalit.
Meni je pomoglo to sa nogom kontra, taman toliko koliko mi je falilo.
 
Meni je pomoglo to sa nogom kontra, taman toliko koliko mi je falilo.
Je, ima smisla. Sad kad je spomenuto, cak mi se cini dok sam osjecao da pada (i na voznjama, ne samo ispit) da sam se i upirao u tu unutarnju stranu kao da se odignem i izbacim tijelo van. Ne razmislja covjek u tom trenu, al u principu sam tak jos i pomagao motoru da vise legne. Zapravo kad razmislim, jedini put kad sam na voznjama ispruzio nogu, a da sam je vratio na pola bez da sam dotakao pod je bilo kad nisam kontrirao motoru i samo probao ostat gore da vidim sta ce se desit. Glup osjecaj pa ga nisam ponavljao, ali tad nisam spustio nogu. Banalno je, al to mi je i logika, ako u jednu stranu ide dobro, onda za drugu mora bit neki banalan razlog.
 
u ime oca i sina i duha svetoga,amen.

tema sa 6str,razradena cijela filozofija,kako pravilno napraviti osmicu,neka ovo ce biti zanimljivo stivo,buducim generacijama,svaka cast momci.(y):ROFLMAO: